BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionЗащита от магии EmptyЗащита от магии

more_horiz
Множество народни практики и начини за защита са били забравени през годините на научния материализъм и се налага, отново да си припомним това, което някога е било общоизвестно. В наши дни само старите баби помнят тези знания, докато псевдо магьосници и врачки активно се възползват от това. Започвайки с думите: “Да, хъм да, виждам, че зъл човек те е проклел! Мога да ти помогна и да премахна магията ако ми дадеш кичур коса … от него ще науча всичко … Дай и някоя пара.” – попадате във водовъртеж от измислени техники и ритуали, които с нищо не ви помагат. Остава обаче въпросът дали не вредят.


Старинни вещерски практики.

Така или иначе, подобна среща с недотам честна и квалифицирана врачка може да ви споходи и вас. Това се случва дори и на улицата. За това се пазете и отбягвайте подобни контакти. Ако все пак не успеете да се измъкнете, внимавайте да не попаднете под хипноза. Дръжте ръце в джобовете си и не позволявайте да ви докоснат. Не гледайте право в очите, а някъде между веждите. В никакъв случай не започвайте разговор, макар че понякога помага споменаването на собствената ви баба-магьосница или произнасянето на старинни вълшебни думи – “тер-му-ле” и “тор-ну-лес”. Ако все пак не сте успяли да се отървете е необходимо да се избавите от негативните последствия след подобна среща.
Веднага щом се приберете изперете дрехите, с които сте били облечени, с хладка вода. Вземете толкова студен душ, колкото можете да търпите и поставете всички бижута и украшения, носени в този ден, в съд със студена вода за няколко часа. С всички лични вещи, които са били докоснати от лъжливата врачка, постъпете по същия начин. В случаите, когато става въпрос за снимки или други предмети, които не може и не бива да се мокрят, поставете ги за няколко дена с лицевата страна към гърба на огледало или зад икона. Най-накрая се отървете от всички дреболии в джобовете си, като внимавате да не ги докосвате с голи ръце.


Ето някои други позабравени техники за предпазване от проклятия и магии.



1. Мийте пода само когато всички са си в къщи, в противен случай може да “измиете следите” на домашните си.

2. Не поставяйте ножовете и вилиците с острата част нагоре,защото ще си навлечете злоба.

3. Никога не поставяйте хляба с долната част нагоре – това е равносилно на пожелание за смърт.

4. Ако изпуснете нож, вилица или лъжица от масата, почукайте три пъти с дръжката по масата (без да говорите). Така ще се предпазите от нежелани гости.

5. Когато подстригвате косата си, ноктите или паднал зъб, не ги изхвърляйте където ви попадне, иначе могат да се използват за направата на магия върху вас. Да ги изхвърлите през прозореца е на болест. Да ги изгорите (тук има две мнения) – според учителя Петър Дънов е за препоръчване, а според други источници води до заболяване.

6. Не раздавайте свои снимки на всекиго, не ги оставяйте на леснодостъпно за всеки място и внимавайте, когато давате свои документи със снимка – чрез тях, върху вас може да се упражни всякакво въздействие. Същото се отнася за специални за вас дати и особенно рожденни, любими лични вещи, имена и прякори. Бъдете особенно внимателни към дълго притежаваните часовници (дори и неработещите), тъй като между тях и собственика им се установява специфична връзка. Тя е толкова силна, че има регистрирани множество случаи, при които работещи часовници са спирали след кончината на своя собственик.

7. Свърши ли ви солта вкъщи – ще ви споходи бедност.

8. Никога не оставяйте върху покойник халката, закопчани колиета, завързани възли – това води до появата на привидения.

9. Ако ви се наложи да се върнете обратно, след като сте тръгнали на някъде, поздравете се на глас в огледалото (ако няма никой друг).

10. Ако черна котка ви мине път, това е предупреждение. Не самата котка ви навлича неприятности, тя само ви предупреждава.

11. Ако видите жена с празно ведро – и работата ви е празна.

12. Ако намерите пари, похарчете ги бързо и имайте предвид, че “от където дошли, там отишли”.

13. Не дарявайте и не приемайте подарък без символичен “откуп” носна кърпа и ръкавици (на раздяла), часовник (на мъка), остри предмети (водят до караници и скандали с последствия).

14. Ако старнни неща стават в дома ви или просто нещо ви тревожи, огледайте добре всички врати, прозорци, черчевета и рамки за забодени кърфички, влакна, конци, топченца и други дребни предмети. Откриете ли нещо изхвърлете го, после направете основни почистване в дома си. В много случаи това е “първата помощ”, от която се нуждаете.

Е, това съвсем не е всичко от старите бабини суеверия, но запомнете, че дори и да нямат смисъл, поне не вредят.




http://versailles-bg.eu

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Защита от магии 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Защита от магии Animated_gif_024_hippo

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
Този подфорум е изключителен! Много хубави статии с много ценна информация. Но на тази статия вече не се сдържах да драсна нещо.

Повечето от тези неща не съм ги чувала. Но като имам вярата, че помагат, навярно и на мен ще ми помогнат. Благодаря много за информацията.

______________________________
Защита от магии 4491606M

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
Доста интересно,ще следя,особено се надявам да намерите и нещо за урочасването и лошите очи.....и т.н.

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
Това за хляба, косата, солта и котката съм ги чувала, но останалите не. Предполагам суеверията са безброй, за да се спазват всички. Все си мисля, че за една силна защита срещу разни магии, зложелания, уроки и т.н. помага молитвата или поне малко вяра в Бог.

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
тези съвети са наистина много интересни, но предпочитам да ги правя ако никой не гледа (chuckle)

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
аз май съм на същото мнение с правенето и гледането:)

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
Вярвам в магиите и наистина малките ритуали биха могли да предпазват човек от негативната енергия

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
Това за хляба, солта и косата го знам, но за котката не бях. Дали важи, ако си имаш черна котка вкъщи. Едва ли.

descriptionЗащита от магии EmptyRe: Защита от магии

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply