BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
"Да бележиш девица"
"Истински порочно"
Предложения за превод
"Порочно момиче"
"Под тези сенки"
"Перфектната половинка"
"НЕцивилизован"
"Петият гроб отвъд светлинатa"
Хедър Лонг - Кажи го на пехотинеца
"Оправдани лъжи 1"
Today at 16:57
Today at 15:19
Today at 11:26
Yesterday at 10:38
Yesterday at 10:35
Yesterday at 6:00
Нед 15 Юли - 23:04
Нед 15 Юли - 23:02
Нед 15 Юли - 23:00
Нед 15 Юли - 22:59
nadeto7
Pipilotaeuforia
Pipilotaeuforia
Дияна В.
Диди
Pemidi
gu6ter4eto1
gu6ter4eto1
gu6ter4eto1
gu6ter4eto1

Share | .

Ролплей

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Esk
Читател

Брой мнения : 48
Местожителство : Света на Диска

ПисанеЗаглавие: Ролплей   Вто 13 Дек - 14:12

Реших да пусна тази тема, защото виждам във форума, че сте хора, които обичате да четете, да превеждате и да пишете.
Играли ли сте ролплейове? Чели ли сте такива?
Те са много видове. Най-простият вариант е - авторът измисля някаква завръзка и свой герой, участниците измислят свои герои и това е първият пост на темата. След това се започва писане - хората се редуват, обикновено неравномерно. И върви история, написана от всички. Има и по-сложни ролеви системи, като аз съм участвала само в една - форумът ХогуортсБГ, който целият е един ролплей, с различни теми, представляващи места, в които да пишат потребителите, когато героите им са там (примерно тема Обща стая на Дома, тема Класна стая по трансфигурация и т.н.).
Отделна секция за герои, провеждащи се занятия по различните предмети и т.н.

Основното място, в което пишех РП-та през годините, беше форумът на Егмонт България. От типа РП-тема, първи пост герои и завръзка и нататък постове на участниците с разказване на историята. През далечната 2005 г. пишехме фентъзи РП "Черният лотос на Бялата Богиня". Имам и цяла серия вампирски РП-та - помня, че много се забавлявахме с тях, обикновено почвахме 4-5 човека и накрая си пишехме само двете с една приятелка.
Едно от най-яките РП-та, в които съм участвала, е Злокобно училище "Оминъс Хал" - училище за магия, обичавано не е от магьосници ала "Хогуортс", а от всякакви свръхестествени същества - елфи, вампири, феи, нимфи, самодиви, върколаци и прочее, и прочее.

Бихте ли писали в РП-та? Би ли ви било интересно подобно нещо?

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 15:33

Идеята винаги ми се е струвала интересна и забавна и истината е, че имахме няколко опита. За жалост тези опити за Ролплей се оказаха напълно неуспешни, с нулево участие. :(

Ако сега има достатъчно потребители - след като напоследък доста хора се регистрираха при нас може и да се намерят желаещи - които да искат Ролплей, вярвам, че и останалите от екипа биха се съгласили с мен, че бихме могли да направим още един опит. Нужно е обаче достатъчен брой хора да дадат заявка за участие, за да не се превърне това в поредния ни провал...

Зодия : Gemini
Брой мнения : 279
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 17:40

Te!a написа:
Идеята винаги ми се е струвала интересна и забавна и истината е, че имахме няколко опита. За жалост тези опити за Ролплей се оказаха напълно неуспешни, с нулево участие. :(

Ако сега има достатъчно потребители - след като напоследък доста хора се регистрираха при нас може и да се намерят желаещи - които да искат Ролплей, вярвам, че и останалите от екипа биха се съгласили с мен, че бихме могли да направим още един опит. Нужно е обаче достатъчен брой хора да дадат заявка за участие, за да не се превърне това в поредния ни провал...

Аз съм за и ще помагам с квото мога.Преди няколко месеца се запалих по рп форумите и сега си стоя един, които не е много популярен, но самата идея за рп е много добра.
Тея (ако мога така да ти казвам)зависи на каква тема е било рп. Има по сериали,книги, филм/ с готови роли / с измислени герои/ само свърхествествени същества или хора. Ако вложите малко въображение, все ще го харесват потребителите. Като гледам какъв голям екип (ъх май и аз съм към нехо хд)сте, няма да остане рп празно. И както решите, не смея мн да ви се бъркам (стоя кротко в ъгъла) ❤

Върнете се в началото Go down
lioni
Башмайстор

Зодия : Leo
Брой мнения : 998
Местожителство : City of Evil

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 18:36

И аз съм за! Ролплей е много интересна и забавна игра. :slynce:

Ти си моя.Аз съм твой.Ние се обичаме от вечни времена.
yanakk
Пристрастен

Зодия : Gemini
Брой мнения : 279
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 19:04

Така станахме четирима. Дай боже да направите

Esk
Читател

Брой мнения : 48
Местожителство : Света на Диска

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 23:46

Ооо, много се радвам, че толкова бързо се отзовахте на тази тема! :slynce:
Четирима-петима съм забелязала, че е оптималното число за РП принципно. Когато е РП-тема, а не цял РП-форум, де. :bigsmile:
Ако в РП-тема са десет участника, всеки трябва да изчете и запомни още девет героя, за да не направи гаф, трябва да изчака поне пет-шест човека преди пак да пише (не е правило някакво, но когато някой влезе, за да види, че няколко човека са написали по няколко поста има риск да се откаже, което е гадно). Мисля, че е хубаво, ако никога досега не е имало успешно РП тук, да се почне именно с толкова хора.
Аз съм участвала съм най-вече във фентъзи РП-та - с вампири, елфи, ангели и какви ли още не създания, но не само. В какъв свят предпочитате да пишете РП? Дали в свят, измислен тук, във форума (примерно фентъзи свят, населен с всякакви създания, или нещо друго) или в свят, заимстван от книги/филми/комикси, като "Хари Потър", "Игрите на глада", "Х-мен" и т.н.?

Брой мнения : 2476
Местожителство : Neverland

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Сря 14 Дек - 0:26

Не мога да коментирам, защото просто като чуя за ролплей и се сещам за едно много по-различни роли :bigsmile: Когато съм много сериозна, ще погледна темата и ще се опитам... да бъда сериозна

Анита Блейк превод на български език
Butterfly without wings
Драскач

Чете : ''Покани ме да вляза'' - Линдквист
Брой мнения : 228
Местожителство : in my fantasy world...

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 13:10

Пишете ме и мен! Играла съм роулплей още на 14, когато си пишехме с един приятел чрез писма и направихме някаква кримка, по която после аз написах разказ.

Беше най-страхотното ми изживяване. Още повече, че тогава нямаше компютри, нито телефони... Всичко ставаше с помощта на бял лист, химикалка и доза въображение!

escapingthesun
VIP

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 3629
Местожителство : Paradise city

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 18:58

Щом се събрахте пет човека, най-добре се обърнете към някой администратор, за да може темата да се обсъди и евентуално да се пусне такъв раздел.

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Роза Беликова
Активен

Брой мнения : 142

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 20:02

На мен също много ми допада идеята за роулплей. Макар че никога не съм взимала участие в ролева игра тип "книга"( каквато мисля че е спомената в първия пост). За кратко(две-три годинки ;дд) съм се подвизала в специалните форуми свързани с водене на роуплей, където не е задължително да се придържаш към някакъв определен сюжет или идея. Стига да уцелиш подходящия човек е невероятно интересно(особено, ако предварително се нахвърли някаква история и определени взаимоотношения между героите, които да се изградят с времето). А и това си е вид поле на изява. За хора, на които им се отдава писането е просто прекрасно. Много ще се радвам, ако се открие такъв раздел тук. :slynce:
naFarela
Редактор

Чете : абсолютно всичко
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 985
Местожителство : In the center of the universe

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 21:40

би ми било интересно да участвам в подобна игра, даже мнооого .. можете да запишете и мен, ако все още има свободни места 😊

Читател

Зодия : Aquarius
Брой мнения : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Пон 3 Юли - 13:44

Хах аз всъщност така открих случайно този форум.Търсих си някъде където да пиша роуплей, и попаднах тук.Така,че винаги съм готов за писане, само на разстояние едно лично съобщение.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   

Ролплей

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1