BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Търся книгата...
Коя книга четете сега?
Проблеми на потребителите
"Порочен милиардeр"
Коя е последната книга, която прочетохте?
Рамен
Над 21% от българчетата не завършват средно образование
"Да бележиш девица"
"Дисциплина"
"Обречен"
Yesterday at 23:45
Yesterday at 21:34
Yesterday at 19:44
Yesterday at 19:06
Yesterday at 16:24
Yesterday at 15:25
Yesterday at 13:33
Вто 18 Сеп - 19:21
Пон 17 Сеп - 19:15
Пон 17 Сеп - 16:45
milenka_92
NVasileva
mariabivanova
Diablo
vesi
aidad
doich_86
Diablo
hope
iskra_vi

Share | .

Ролплей

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Esk
Читател

Брой мнения : 48
Местожителство : Света на Диска

ПисанеЗаглавие: Ролплей   Вто 13 Дек - 14:12

Реших да пусна тази тема, защото виждам във форума, че сте хора, които обичате да четете, да превеждате и да пишете.
Играли ли сте ролплейове? Чели ли сте такива?
Те са много видове. Най-простият вариант е - авторът измисля някаква завръзка и свой герой, участниците измислят свои герои и това е първият пост на темата. След това се започва писане - хората се редуват, обикновено неравномерно. И върви история, написана от всички. Има и по-сложни ролеви системи, като аз съм участвала само в една - форумът ХогуортсБГ, който целият е един ролплей, с различни теми, представляващи места, в които да пишат потребителите, когато героите им са там (примерно тема Обща стая на Дома, тема Класна стая по трансфигурация и т.н.).
Отделна секция за герои, провеждащи се занятия по различните предмети и т.н.

Основното място, в което пишех РП-та през годините, беше форумът на Егмонт България. От типа РП-тема, първи пост герои и завръзка и нататък постове на участниците с разказване на историята. През далечната 2005 г. пишехме фентъзи РП "Черният лотос на Бялата Богиня". Имам и цяла серия вампирски РП-та - помня, че много се забавлявахме с тях, обикновено почвахме 4-5 човека и накрая си пишехме само двете с една приятелка.
Едно от най-яките РП-та, в които съм участвала, е Злокобно училище "Оминъс Хал" - училище за магия, обичавано не е от магьосници ала "Хогуортс", а от всякакви свръхестествени същества - елфи, вампири, феи, нимфи, самодиви, върколаци и прочее, и прочее.

Бихте ли писали в РП-та? Би ли ви било интересно подобно нещо?

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 15:33

Идеята винаги ми се е струвала интересна и забавна и истината е, че имахме няколко опита. За жалост тези опити за Ролплей се оказаха напълно неуспешни, с нулево участие. :(

Ако сега има достатъчно потребители - след като напоследък доста хора се регистрираха при нас може и да се намерят желаещи - които да искат Ролплей, вярвам, че и останалите от екипа биха се съгласили с мен, че бихме могли да направим още един опит. Нужно е обаче достатъчен брой хора да дадат заявка за участие, за да не се превърне това в поредния ни провал...

Зодия : Gemini
Брой мнения : 279
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 17:40

Te!a написа:
Идеята винаги ми се е струвала интересна и забавна и истината е, че имахме няколко опита. За жалост тези опити за Ролплей се оказаха напълно неуспешни, с нулево участие. :(

Ако сега има достатъчно потребители - след като напоследък доста хора се регистрираха при нас може и да се намерят желаещи - които да искат Ролплей, вярвам, че и останалите от екипа биха се съгласили с мен, че бихме могли да направим още един опит. Нужно е обаче достатъчен брой хора да дадат заявка за участие, за да не се превърне това в поредния ни провал...

Аз съм за и ще помагам с квото мога.Преди няколко месеца се запалих по рп форумите и сега си стоя един, които не е много популярен, но самата идея за рп е много добра.
Тея (ако мога така да ти казвам)зависи на каква тема е било рп. Има по сериали,книги, филм/ с готови роли / с измислени герои/ само свърхествествени същества или хора. Ако вложите малко въображение, все ще го харесват потребителите. Като гледам какъв голям екип (ъх май и аз съм към нехо хд)сте, няма да остане рп празно. И както решите, не смея мн да ви се бъркам (стоя кротко в ъгъла) ❤

Върнете се в началото Go down
lioni
Башмайстор

Зодия : Leo
Брой мнения : 998
Местожителство : City of Evil

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 18:36

И аз съм за! Ролплей е много интересна и забавна игра. :slynce:

Ти си моя.Аз съм твой.Ние се обичаме от вечни времена.
yanakk
Пристрастен

Зодия : Gemini
Брой мнения : 279
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 19:04

Така станахме четирима. Дай боже да направите

Esk
Читател

Брой мнения : 48
Местожителство : Света на Диска

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 13 Дек - 23:46

Ооо, много се радвам, че толкова бързо се отзовахте на тази тема! :slynce:
Четирима-петима съм забелязала, че е оптималното число за РП принципно. Когато е РП-тема, а не цял РП-форум, де. :bigsmile:
Ако в РП-тема са десет участника, всеки трябва да изчете и запомни още девет героя, за да не направи гаф, трябва да изчака поне пет-шест човека преди пак да пише (не е правило някакво, но когато някой влезе, за да види, че няколко човека са написали по няколко поста има риск да се откаже, което е гадно). Мисля, че е хубаво, ако никога досега не е имало успешно РП тук, да се почне именно с толкова хора.
Аз съм участвала съм най-вече във фентъзи РП-та - с вампири, елфи, ангели и какви ли още не създания, но не само. В какъв свят предпочитате да пишете РП? Дали в свят, измислен тук, във форума (примерно фентъзи свят, населен с всякакви създания, или нещо друго) или в свят, заимстван от книги/филми/комикси, като "Хари Потър", "Игрите на глада", "Х-мен" и т.н.?

Брой мнения : 2476
Местожителство : Neverland

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Сря 14 Дек - 0:26

Не мога да коментирам, защото просто като чуя за ролплей и се сещам за едно много по-различни роли :bigsmile: Когато съм много сериозна, ще погледна темата и ще се опитам... да бъда сериозна

Анита Блейк превод на български език
Butterfly without wings
Драскач

Чете : ''Покани ме да вляза'' - Линдквист
Брой мнения : 228
Местожителство : in my fantasy world...

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 13:10

Пишете ме и мен! Играла съм роулплей още на 14, когато си пишехме с един приятел чрез писма и направихме някаква кримка, по която после аз написах разказ.

Беше най-страхотното ми изживяване. Още повече, че тогава нямаше компютри, нито телефони... Всичко ставаше с помощта на бял лист, химикалка и доза въображение!

escapingthesun
VIP

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 3629
Местожителство : Paradise city

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 18:58

Щом се събрахте пет човека, най-добре се обърнете към някой администратор, за да може темата да се обсъди и евентуално да се пусне такъв раздел.

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Роза Беликова
Активен

Брой мнения : 142

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 20:02

На мен също много ми допада идеята за роулплей. Макар че никога не съм взимала участие в ролева игра тип "книга"( каквато мисля че е спомената в първия пост). За кратко(две-три годинки ;дд) съм се подвизала в специалните форуми свързани с водене на роуплей, където не е задължително да се придържаш към някакъв определен сюжет или идея. Стига да уцелиш подходящия човек е невероятно интересно(особено, ако предварително се нахвърли някаква история и определени взаимоотношения между героите, които да се изградят с времето). А и това си е вид поле на изява. За хора, на които им се отдава писането е просто прекрасно. Много ще се радвам, ако се открие такъв раздел тук. :slynce:
naFarela
Редактор

Чете : абсолютно всичко
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 985
Местожителство : In the center of the universe

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Вто 17 Яну - 21:40

би ми било интересно да участвам в подобна игра, даже мнооого .. можете да запишете и мен, ако все още има свободни места 😊

Читател

Зодия : Aquarius
Брой мнения : 27

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   Пон 3 Юли - 13:44

Хах аз всъщност така открих случайно този форум.Търсих си някъде където да пиша роуплей, и попаднах тук.Така,че винаги съм готов за писане, само на разстояние едно лично съобщение.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Ролплей   

Ролплей

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1