Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Коя е последната книга, която прочетохте?
"Порочни удоволствия"
Любим предмет в училище?
Какво бихте променили в образователната система?
Без задръжки
Книга 13 - The Shadows
Повтаряли ли сте?
"Обречен"
Форумът и Фейсбук
Любим художник?
Today at 7:53 am
Today at 6:56 am
Today at 5:20 am
Today at 1:33 am
Today at 1:17 am
Yesterday at 7:48 pm
Yesterday at 6:20 pm
Yesterday at 6:10 pm
Yesterday at 8:30 am
Yesterday at 8:27 am
romina76
ganinka
bobihak
Armagedon
Armagedon
capricorn6
bobihak
boreto
scorpionche
scorpionche

Share | .

Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторСъобщение
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Съб Дек 10, 2011 9:00 pm

Моля, споделете коя е книгата, която сте прочели най-голям брой пъти. А ако помните и точния брой, бихте могли да споделите и него. ;)

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5117
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Съб Дек 10, 2011 9:19 pm

"Хари Потър"
Първите 4 поне 10 пъти. 5 - към 4-5 може би. 6 - 3-4 пъти. 7 - 2 или 3.

Иначе и "Кери" съм чела поне 5 пъти до момента. Накрая си я купих, че ми омръзна да я взимам от библиотеката.

Иии "Сълзи от злато" около 4-5 пъти.

Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Съб Дек 10, 2011 9:29 pm

Сълзи от злато романът на Катлийн Удиуиз ли имаш предвид? Него и аз съм го чела, а друга книга с това заглавие не съм чувала. Но от поредица исторически романи съм препрочитала няколко пъти като по-малка (тайно) "Принцеса в изгнание", не помня авторката. Имаше една поредица "Среднощни криминални романи" и нея доста я "морях"
Но виж, за Хари Потър може и да поспорим кой ще се окаже, че държи рекорда. :lmao2:
Не вярвам изобщо някога в живота си да смогна да препрочета друга книга толкова пъти, колкото книгите от тази поредица, да не говоря, че след време ще я прочета отново. :rolleyes:
Понеже четенето й е започнато още от 5 клас, с Хари имаме дълогодишна история и броя на прочитите е останал изгубен някъде в нея, знам само, че говорим за много. Може би е по-добре, че не помня точно колко.
Седма е тази, която вече по мога да определя с някаква приблизителна бройка прочити: веднъж на фен превод още преди да бъде издадена, изядох я за една нощ (и после доста време ме беше яд на оригинала при все, че харесах повече някои от термините във фен превода), след това поне около 5 пъти може би оригиналния превод, след като си я купих за Коледа. Говоря за това и пак ми иде да отворя да прочета пак някоя и друга любима сцена.

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Съб Дек 10, 2011 9:55 pm

Да, Тейче, точто на Катлийн. Много я харесвам като писателка. Решила съм да й изчета библиографията и по възможност да си я купя. Не че е особено голяма, но се намира трудно. А "Сълзи от злато" беше първата нейна, която четох и по случайност открих някъде из архивите у нас.
А Хари ми е стара ученическа любов. Що война съм водила с бащата заради него... Не е за разправяне. А майка много тежко преживя края на поредицата, защото вече не знае какво да ми подарява за празниците. Все излизаше или за Коледа, или за рождения ми ден и душата си беше научила урока.

Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Нед Дек 11, 2011 7:52 am

Оо, тя е много хубава Сълзи от злато на Катлийн! Но най-любимата ми нейна книга е с малко странното заглавие "Вълкът и гълъбицата". Въпреки това розово звучащо заглавие, всъщност книгата е страхотна! Няколко пъти съм чела и нея, а съм чела и други от Катлийн, тя наистина пише супер увлекателно и я харесвам като писател, но "Вълкът и гълъбицата" ти я препоръчвам!

Зодия : Leo
Брой мнения : 998
Местожителство : City of Evil

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Нед Дек 11, 2011 12:28 pm

Среднощен ловец:С една крачка в гроба

Ти си моя.Аз съм твой.Ние се обичаме от вечни времена.
Върнете се в началото Go down
Zaharka
Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Нед Дек 11, 2011 2:51 pm

Te!a написа:
Оо, тя е много хубава Сълзи от злато на Катлийн! Но най-любимата ми нейна книга е с малко странното заглавие "Вълкът и гълъбицата". Въпреки това розово звучащо заглавие, всъщност книгата е страхотна! Няколко пъти съм чела и нея, а съм чела и други от Катлийн, тя наистина пише супер увлекателно и я харесвам като писател, но "Вълкът и гълъбицата" ти я препоръчвам!

Тази още не съм я чела, но със сигурност няма да я пропусна. Мисля, че една приятелка я има и ще си я изкрънкам при първа възможност.

Преводач

Зодия : Libra
Брой мнения : 1272
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Нед Дек 11, 2011 3:21 pm

Цялата поредица "Анита Блейк" :wasnotme: :bigsmile:

Понякога има дни в който просто ги започвам с някоя от книгите и забравям да спя и .... Абе сещате се.

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Esk
Читател

Брой мнения : 48
Местожителство : Света на Диска

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Дек 13, 2011 11:42 am

Книгите, които съм препрочитала най-много пъти определено са цялата поредица „Хари Потър“. Дори не мога да преброя колко пъти, особено първите четири-пет книги, когато чакането на следващите беше просто нетърпимо.
Най-малко съм препрочитала шеста книга, и аз не знам защо. Или поне я помня най-зле. Което означава препрочитането й в близко бъдеще. :p2:
Книги, които често препрочитах като малка, са „Двойната Лотхен“ и „Емил от Льонеберя“. Адски добри. В последните години съм ги препрочитала по-рядко, но не защото вече не ми харесват, а просто защото не ми остава време.

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Сря Дек 14, 2011 11:02 pm

дългият изгрев на ена и
сезонът на мъглите на с.гуляковски
Butterfly without wings
Драскач

Чете : ''Покани ме да вляза'' - Линдквист
Брой мнения : 228
Местожителство : in my fantasy world...

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Дек 27, 2011 12:14 pm

Браво! Изглежда само аз си падам по класиката, а? :smile:

"Отнесени от вихъра" на Мичъл
"Тютюн" на Димов

и разбира се "То", "Тъмната половина" и "Живата факла" на Кинг...

И последно "Шогун" :love:

Emilie
Преводач

Чете : Les lanques regionales + Nouvelle histoire de la lanque francaise
Зодия : Aquarius
Брой мнения : 332

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Дек 27, 2011 9:35 pm

Ами както много други книгите за Хари съм ги чела сумати пъти даже не знам колко точно, но също и "Парижката Света Богородица" чела съм я 3 или 4 пъти и сега ще я почвам в оригинал на Френски, но също и поредицата "Здрач", по-специално "Новолуние", защото тя ми харесва най-много.
mishle55
Драскач

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 1105
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Дек 27, 2011 9:36 pm

Среднощен ловец.. "На крачка от гроба" знам я на изуст.. :bigsmile:

Живей с кураж… И никога недей допуска живота да те победи!!!

Christina.
Шефче

Чете : Първото правило на магьосника
Брой мнения : 3499
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Сря Дек 28, 2011 8:29 am

"Портретът на Дориан Грей" :heart:

~ЛиЛ~
Пристрастен

Чете : Фантом
Зодия : Capricorn
Брой мнения : 286
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Чет Яну 19, 2012 9:20 am

Тъмна любов и Пробудена любов -Братството на черния кинжал
Яростта -Дневниците на вампира
Хедър Греъм -Графинята и Сребърния меч

Много хубав исторически роман представящ силата на една жена във времеа на рицари и герои

Брой мнения : 13
Местожителство : ПЛЕВЕН

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Чет Яну 19, 2012 9:49 am

"Принцеса Алесандра"Джули Гаруут "Божествено зло"Нора Робартс най малко по 5 пъти както и всичките им книги които съм оспила да намеря
naFarela
Редактор

Чете : абсолютно всичко
Брой мнения : 935
Местожителство : In the center of the universe

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Чет Яну 19, 2012 1:24 pm

"Пипи Дългото Чорапче" :blush:

Напредващ

Чете : Лоръл К. Хамилтън-Синя луна (поредно препрочитане)
Брой мнения : 117
Местожителство : България

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Сря Фев 08, 2012 3:26 pm

Тъмна любов-Дж.Р.Уорд :heart:
gery_vampirelady
Драскач

Брой мнения : 79
Местожителство : WonderLand

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Сря Фев 08, 2012 3:55 pm

Като малко прочетох "Пипи дългото чорапче" 7 пъти.
А от поредицата "Братството на черния кинжал" 3-тата книга (Пробудена любов) 4 пъти и 5тата (Освободена любов) 3 пъти.

desito
Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Юни 19, 2012 9:24 am

"На крачка от гроба" 10 пъти |-(
Don Corleone
Маниак

Чете : Криминални романи
Зодия : Aries
Брой мнения : 482
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Юни 19, 2012 10:47 am

Кухата Игла от Морис Льоблан
Ametist
Пристрастен

Брой мнения : 299

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Сря Юни 20, 2012 10:13 am

И сега... пригответе сеее... "На крачка от гроба"!!! Не го очаквахте, нали? :haha: Наистина това е книгата, която ми е направи най-голямо впечатление, заедно с поредицата на Анита Блейк! Просто върховни книги.. минимум 100000000х

Читател

Брой мнения : 12

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Вто Авг 14, 2012 7:57 am

Тримата мускетари и после всички други продължения - 10 години по-късно, 20 години по-късно, поне по 5или 6 пъти всички и винаги на края, когато Дартанян умира, плаках, и сигурно пак ще плача ако пак прочета книгата.
mia_chan
Читател

Чете : Lovet at last
Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Пон Авг 27, 2012 7:45 am

Гръцка митология и Пърси Джаксън и Боговете на Олимп и Клетниците.
kaaamzzz
Пристрастен

Чете : Само най-доброто!
Брой мнения : 392
Местожителство : България

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Пон Авг 27, 2012 11:27 am

Здрач и 4те книги . Всяка по 6 пъти. И Хари Потър.. невъзможно е да кажа бройката.

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?    Today at 12:39 pm

Коя е книгата, която сте препрочитали най-много пъти?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 6Иди на страница : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next