BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
"Неподчинение"
"Открити"
Кой браузер предпочитате?
Задай въпрос на екипа
"Неговата принцеса"
Търся книгата...
"Червенокоса красавица"
"Да намериш девица"
"Оправдани лъжи 3"
"Оправдани лъжи 1"
Today at 23:00
Today at 21:26
Today at 21:13
Today at 11:57
Съб 8 Дек - 20:49
Пет 7 Дек - 13:53
Пет 7 Дек - 8:34
Чет 6 Дек - 13:07
Сря 5 Дек - 17:20
Сря 5 Дек - 17:15
annаyordanova0
Svetlana88
vesyo
barbara.2014
flexiblexy
ivelinavr
Stella7401
borqna33
did_g7@abv.bg
did_g7@abv.bg

Share | .

Името на вашия домашен любимец?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Renesita
Шефче

Чете : Новите видове
Брой мнения : 3247

ПисанеЗаглавие: Името на вашия домашен любимец?   Съб 8 Окт - 19:14

Какво е името на вашия домашен любимец? Защо избрахте точно него? Значи ли нещо за вас? Напомня ли ви за нещо или някого?

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 1105
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Съб 8 Окт - 19:49

Ами аз имам морско свинче, две кучета и три котки.. та името на морското ми свинче е Чоки, ами избрах това име защото ми напомня на предишното ми куче, което умря, а освен това като чуя Чоки и се сещам за шоколад името на едното ми куче е Топчо защото прилича на топка, а другото ми куче се казва Джина и идва от "Джена-която играеше в Дневниците на вампира" едната ми котка тежи към 3-4 кила (станала е като прасе )и едвам я дигам с едната си ръка тя се казва Черньо, другите ми две котки са още малки бях ги намерила на пътя миналата седмица и още не съм им измислила имета.

Живей с кураж… И никога недей допуска живота да те победи!!!

Върнете се в началото Go down
escapingthesun
VIP

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 3629
Местожителство : Paradise city

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Съб 8 Окт - 19:58

Имам три кучета - Пърсивал (дакел), Анди (хъски) и Майкъл (средноазиатска овчарка). Пърси беше първото, което взехме. Бях на 8 години и с родителите ми решихме, че искаме куче (е, по-скоро аз го реших, на тях просто им писна да им мрънкам). Харесахме си порода - дакел, не знам от къде я измислихме или защо (може би от българския филм "Топло", там има едно сладко дакелче Дики, или от симпатичните стикери по ремаркетата на тировете). Когато влязохме в дома на човека, който ги развъждаше, ни наобиколиха дванадесет парчета малки и скимтящи кренвиршчета. Харесахме най-дебеличкото и най-светлото (майката беше светло кафява, а бащата черен) и му платихме. На излизане баща ми се сети да попита собственика дали кученцата вече си имат имена, а той ни каза, че всички са кръстени на рицарите от Кръглата маса на крал Артур, защото бил голям фен на легендата. Без да знаем бяхме взели Пърсивал, един от най-смелите и важни рицари - този, който според легендата е открил Светия Граал и е станал негов пазител. Решихме да не сменяме името, а на галено го съкратихме до Пацко.
Анди и Майкъл дойдоха едновременно. Взех Анди, защото много исках второ куче и то да е задължително хъски. Намерих си, спазарих се и го купих без майка ми да знае [по това време родителите ми вече бяха разведени, а Пацко остана при баща ми(не че не бях при тях всеки ден, но е различно)]. Пристигна в кашон по Еконт и то чак от Пазарджик. Беше събота и майка ми се прибра от работа на обяд. Посрещнах я с идиотска усмивка и кученце в ръцете. След като отмина ефекта на ужаса, неверието и неистовото желание да ме удари с нещо тежко и метално, ми каза, че ще го задържим, ако тя му избере име. И така се появи Анди (хич не знам откъде го спретна, но за това изобщо нямах право на глас). Майкъл пристигна седмица по-късно. Моя приятелка си го беше взела, но не можеше да го гледа, защото се местеха в друг град и така попадна при мен. Кръстен е на Майкъл Джексън, защото го беше взела точно в деня на смъртта му.

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
desistela
Модератор

Зодия : Taurus
Брой мнения : 1272
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пон 10 Окт - 10:37

оле колко много животни имате!Кака успявате да полагате грижи за тях?Те изискват много,особено кучетата на Дени.Та вие момичета сте напълно готови за майки-не се притеснявайте някой ден дали ще се справите...Имало е и по-лоши случаи и са ставали отлични родители.
Аз точно домашен любимец вкъщи не съм имала никога,т.к. родителското тяло не ми позволяваше...После като станах самостоятелна реших,че имам достатъчно грижи ,та и за животно да се грижа...
Преди няколко години,на тогавашното ми гадже/което не е понастоящем съпруга ми/,му подариха едно коте.Не знам от къде го бяха намерили,взели или каквото и да е.Та това коте го мъкнах в една чанта няколко километра,че да го занеса в къщата на гаджето ми.То май на мен ми го дадоха тогава,не помня точно.Като пристигнах,сложих чантата на пода,отворих ципа и чаках да искочи една рошава разярена топка,т.к.пътуването хич не й хареса.Е,да,ама след малко си показа главичката едно опушено сиво същество с големи сини очи-оказа се сиамско коте.И за моя голяма изненада най-спокойно си излезе от чантата ,облиза се навсякъде,подуши,погледна ме,присви очи и реши че аз имам най-интересната точка на оглеждане в стаята.Така че реши да се настани в краката ми и започна да ме души и опознава,а след това замърка.Чак да не повярваш-гальовна сиамска котка.Изведнъж ми хрумна да я нарека Ники,в частност Николина.Не знам от къде ми дойде на главата.И това е най-близкото,което имах за домашен любимец.Всеки път като ходех на гости,тя ме чакаше пред вратата и скачаше върху мен.Докато не я погаля поне 10 мин.не ме пускаше.Защо ли толкова ме обичаше-не знам.Изключително много съжалявам,че я оставих там после,но със сигурност не искаха родителите ми да я взема.После котката изчезна някъде,не се знае къде...

Читател

Зодия : Cancer
Брой мнения : 12
Местожителство : France.

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Съб 29 Окт - 0:20

Декоративно зайче - Пуфи. Името му беше избрано по напълно първичен начин.

Последната промяна е направена от Leonore. на Сря 2 Ное - 12:50; мнението е било променяно общо 1 път
Goldengirl_
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пон 31 Окт - 15:34

Имам 2 котки. Голямата се казва Морис, по книгата на Тери Пратчет "Изумителния Морис и неговите образовани гризачи". Малката е Бъги, когато го взехме беше съвсем мъничък и черничък и ми приличаше на буболечка, която само търчи напред- назад и трябва МНОООГО да внимаваш да не я настъпиш, от там се роди и неговото име!
byh4o
Редовен

Зодия : Aquarius
Брой мнения : 80
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Чет 24 Ное - 22:18

Името на зайчето ми е Буба А питбула ми се Шели...
julie86
Читател

Брой мнения : 19

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пон 12 Ное - 16:43

Две кучета Джил и Киа
aranna
PRO

Брой мнения : 1696

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пон 12 Ное - 21:35

Хъски - Ая, котките са Шоми, Крикет и Пинки
viks
Читател

Брой мнения : 43

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пон 19 Ное - 23:21

Котката ми се казва...Скуиши.Дума на английски ,която чух във филма "Спасяването на Немо" :wasnotme: Още не знам какво означава..

Lady_Winchester
Читател

Зодия : Gemini
Брой мнения : 21

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Вто 20 Ное - 6:51

Имах коте когато бях на 5, но в последствие умря от старост..иначе се казваше Шекспир.
Сега имам малко котенце, на 3 месеца, супер дебело и се казва Моцарт.

Брой мнения : 147

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Вто 20 Ное - 10:19

Айа - гладкокосмест фокстериер на 3 години
renesme_cullen
Преводач

Чете : Розови романчета и кримки
Брой мнения : 2185
Местожителство : Seoul, South Korea

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Вто 20 Ное - 11:34

Имам зайче и се казва Шуши. :love:

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!
ju
Читател

Брой мнения : 15

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пет 23 Ное - 2:36

Арти от Arctic :yep:
ceceto
Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пет 23 Ное - 15:33

дакел, черен разкошен дакел
името му е Рашо, като идеята беше да е нещо близо до Шаро , но не точно ..
xpuc
Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Нед 9 Дек - 2:10

Лейзи - ами мързеливичка ни е
forgotten_heart
Читател

Зодия : Virgo

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Съб 22 Дек - 15:19

Кучето ми се казва Рекс.
Luseto
Читател

Зодия : Aries
Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Съб 22 Дек - 21:45

Айк се казва лудия ми ротвайлер
Maudeline Everglot
Читател

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 12
Местожителство : Plovdiv, Bulgaria

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Чет 27 Дек - 12:09

КОтка... Името и е Анна
Jus7_me
Редовен

Чете : Почти всичко
Брой мнения : 53
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Вто 1 Яну - 15:21

Ми..аз съм израснала с животни и ти да видиш мисля,че помня на всяко едно до сега имената..

Сега имам котарак Клео /о да не питайте...понеже бяхме загубили и двете си котки едната беше отровена понеже излизаше навън,а другата от старост(22 г.) решихме,че искаме ново котенце(по-скоро аз го реших...беше ми на търсене без котка вкъщи ;/) и така почнах да разглеждам обяви нагоре,надолу и така в крайна сметка попаднах на две мъничета от Стара Загора - момиче и момче.Поне така се предполагаше.Решихме,че искаме момиченцето и ни я докараха по Лео Експрес.Тя дойде с името си - Клео.Името ми хареса и реших да не го сменям,но по едно време нашите почнаха много да се шегуват,че тя се държи като момче...докато не се оказа,че принцеса Клео е принц. Ама късно осъзнахме този факт тъй като рошавата топка козина беше свикнала с името си..и си остана Клео.И още е Клео..вече на 1 година и нещо.

Два заека - Пами и Тео.И двата са мъжки.Преди 3-4 години исках много ама много заек...и отидохме с нашите да си избера заек.В крайна сметка си харесах едно черно-бяло бонбонче...преди това много се чудех какъв пол да си взема,но след като харесах едно определено не ми пукаше за пола.Беше момченце пък и си е истински джентълмен.Много е миличък <3.В крайна сметка го кръстих Пами.Което идва от Плами което от Пламен :typ4o: Но да се направим,че вие не сте чули това и идва от Пламък примерно. :bigsmile: Та така Пами си беше самичък без другарче заек (имаше само мен и голямата.. ми котка Джили която почина от старост понеже малкия (Читос) го беше страхот зайко) и така до миналата година.Ветеринарката от клиниката където водя животинките ми,ако има нещо имаше зайка..опитахме да ги съберем с Пами,но той чисто и просто се изложи(после след като взехме Тео се разбрха предпочитанията му :lmao2: )
И така без никой да подозира аз отидох там и взех бялото зайче на черни точки и черни уши..рошаво,рошаво колко си иска.Още беше малко за да му е ясен пола.Но аз бях упорита и от самото начало "Тео ще е,Тео ще е" ..после обаче ми казаха,че Тео е женски и за един кратък миг стана Теа докато не се разбра,че е объркване и не е и той мъжки...и пак на Тео...този младеж който след 5 дена прави 1 годинка е кръстен на един мой познат хД

Имам и джербил(хамстер с опашка) Оли..името ми дойде просто съвсем спонтанно докато си мислех за кучето на една приятелка което също се казва Оли.

Край.

Брой мнения : 88
Местожителство : В Русия съм!

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Вто 1 Яну - 19:12

Котенцето ми се казва Персефона.
Кръстих си я така, защото тя е чисто черна, а аз свързвам черното със смъртта. И нали Персефона е съпруга на Хадес (бога на подземното царство според древните гърци) затова реших да дам на котето това име. Пък и да си призная винаги съм харесвала тези имена.
Първоначално мислех името да е Танатос (тоя дето ходи да обира душите, животите или както там му се вика, пак подчинен на Хадес), но после реших, че Персефона звучи по-женско.
Кучето, малката булонка, се казва Джеси.
Тя ми е от някъде четири години и ако си спомням както трябва я бях кръстила на Джеси Макартни. Чак да не повярваш, сега даже не искам на снимка да го видя.

А кучето дето сега мисля да си го взимам ще се казва Грейс или Артемида (ако е момиче) и Арес (ако е момче).

ttt
Читател

Брой мнения : 25

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Вто 8 Яну - 16:17

Котарак Чарли - кръсти го мъжът ми на Чарли от "Двама мъже и половина"
tweenky
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Пон 25 Фев - 12:46

Котьото в Пловдив е Сузан(или Гови от Говедце), а котаната в София е Маца (или Оля от Олигофренка)
ognendar
Пристрастен

Зодия : Aquarius
Брой мнения : 287

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Сря 13 Мар - 14:29

котарак-персиец името му е Пухчо избрано от щерката :slynce:
redhead88
Въздухар

Брой мнения : 4
Местожителство : Plovdiv

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   Чет 2 Май - 20:20

Кучето ми е Марли, а котката Симба ^^
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Името на вашия домашен любимец?   

Името на вашия домашен любимец?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
BGWorld :: Спам Център :: Обща Дискусия-