BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionСуеверията на бременните EmptyСуеверията на бременните

more_horiz
Суеверията на бременните 6917


Някои жени по природа са си суеверни, други, защото са израсли в такава среда, а трети, защото са забременели. Ще кажете това не може да бъде повод за суеверие? Но когато носиш в утробата си нещо толкова ценно като нов живот и си изцяло отговорен за него започват да ти минават какви ли не мисли през главата, включително и напълно откачени, безсмислени и в това число откровено суеверни.

Най-вече това се случва заради другите. Всяка срещаща те комшийка, виждайки големия ти корем, се чувства длъжна да сподели целия си опит и знание по темата, за да те подготви за великото събитие и накрая си казваш: брей, щом като при толкова хора се е случило това и това, по-добре да внимавам, да не се случи и с мен. Даже и да не е вярно, дай по-добре да си имам аз едно на ум. Какви са суеверията, които най-често чуваме и има ли нещо вярно в тях?

Сексът по време на бременност
Един от най-разпространените предразсъдъци е, че по време на бременност не трябва да се прави секс. Той се подклажда дори и от мъжете, защото най-вероятно се чувстват безпомощни пред все по-големия и застрашително увеличаващия се тумбак на възлюбената. Какво ли си мислят, че ако са по-настоятелни ще го спукат?

Лекарите смятат, че ако няма усложнения по време на бременността сексът може да се практикува, разбира се само в определени пози и доста по-внимателно от обичайно при напредване на бременността. Но определено сексът не трябва да е тема табу за девет месеца и не е повод мъжът ви да се изнесе от къщи, само защото сте бременна.

Петно от краденото грозде
Ако си позволиш да откраднеш някакъв плод или каквото и да било нещо и после се пипнеш по тялото, то детето ти ще се роди с белег с такава форма на същата част от неговото тяло.

Това поверие според мен е много полезно и би трябвало да се поразшири и за други сфери и периоди от човешкото развитие, но предлагам да се адаптира и към мъжката половина от човечеството, защото май на тях им идва по отръки да се занимават с кражби и измами, независимо от позицията, на която се намират. Но, за съжаление, такова поверие не стряска никого, освен загрижените за малките си съкровища майки.

Появяването на петна е знак, че ще се роди момиче
Това също е едно поверие, идващо от нашите баби. Явно те са направили този извод, благодарение на дълги и продължителни наблюдения и статистики. Ако лицето на майката погрознее и се появя кафяви петна, то тя непременно ще роди момиче. Може би има съвсем логично обяснение с промените в хормоналния баланс в организма на майката, но определено твърдението на бабите, че момиченцето изпива красотата на майката звучи странно на съвременната модерна жена.

Формата на корема определя пола на детето
Друг знак идващ от нашите баби и прабаби е, че формата на корема определя пола на бебето. Ето до какво води изконното желание на човека да узнае бъдещето! Може би именно това силно желание да се узнае пола на бъдещия наследник е било първопричината да се измисли ехографа.

Бабите са смятали, че ако коремът е по-заоблен, то ще се роди момиче, ако е остър и издаден на пред ще се роди момче.

Грозно дете
Още бабите ни са предпазвали бременните от грозните гледки и ужасните сцени, защото са били твърдо убедени, че ако бременна преживее нещо такова, то детето й ще се роди грозно. В днешно време лекари, психолози, дори телевизионери предупреждават, че бременните не би трябвало да стават свидетели на гротески, но за да не разрушат психическия мир на малкото човече. Ако се замислим бабите ни са били прави защото грозотата има различни измерения, прекалената нервност и истеричност, също може да мине в графа грозновато.

Лютото води до аборт
Бабите ни са вярвали, че пикантната храна не понася добре на бебето и може да се окаже причина за преждевременно раждане. Съвременните лекари смятат, че опасенията им са неоснователни, но пък съветват да се избягват сирената, направени от сурово мляко, непастьоризираните сирена и меките сирена, защото в тях може да се открие бактерията lysteria, която според тях може да доведе до аборт или преждевременно раждане.

Ако ти се гади
Ако на бременната постоянно й се гади и повръща, бебето ще се роди с много коса. Бабите обясняват, че това е сигурен белег за гъста и буйна коса. И въпреки че няма логично обяснение за това, освен че многото коса гъделичка корема, вече съм склонна да им вярвам, защото през време на деветте месеца бременността си повръщах регулярно и като по график през цялото време, като последното ми повръщане беше няколко часа преди да се роди бебето, което както се досещате се роди с много коса. Това е някои бебета държат да се родят с прическа и в изряден вид.

Хубаво е, когато и някой ги чака на белия свят с опънат червен килим и камера в ръка, както се случи с близнаците на Анджелина Джоли, за да запечата звездният миг.

Източник: http://az-jenata.bg

______________________________
Суеверията на бременните Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
За моят опит досега-цели 2 пъти има не ща с които бих се съгласила,и такива с които -не.
Първо за секса по време на бременност-само когато майката се чувства добре и е уверена.Аз съм правила сека,но след третия месец,просто защото дотогава имах проблеми.И по-нататък секса не се отрази на бременността или плода,стига да се внимава.
За формата на корема-при мене лично нещата наистина стояха така:първия път има по-разлат корем и родих момиче,а втория път беше по-изпъкнал напред и заоблен като топка и родих момче.Но аз съм склонна да вярвам ,по-скоро че това е случайност отколкото да е критерий за определяна пола на детето.
За повръщането-е повръщах и двата пъти само по време на 3тия месец.И двете се родиха с малко коса/да не кажа хич я нямаше/...
Така че всеки да съди сам за себе си дали да вярва на тези неща или -не

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
За мен най-идиотското суеверие за бременността и раждането е, че бременната не трябва да се къпе колко си там дни след като роди. Ужас безподобен - кажете "добре дошли" на инфекциите... :typ4o:

______________________________
Суеверията на бременните 4347762w

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
Е това не го бях чувала.Че аз едва издържах 2 часа дето ме държаха на масата с торбичка на корема
и като ме прехвърлиха в стаята-и бегом в банята.Само там ходех през 3-4 часа

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
Едно от суеверията, които са ми най-измислени е че не трябва да се постригваш по време на бременост, ако искаш момче, защото така му режеш чурчето, т.е. ще имаш момиче. Аз се постригвах 2 пъти без притеснение и на мойто момченце всичко си му е на място. Суеверията на бременните 909357165
Друго е че винаги трябва да опитваш храна, ако някой до теб яде такава, за да не ти стане нещо или бях чувала нещо такова - ако ти се прияде дадена храна, а няма как в момента да я опиташ и се пипнеш някъде по тялото, то бебето ще се роди с белег на същото място изобразяващ храната. Аз никога не съм нямала проблем с това, даже повечето пъти съм отказвала да опитвам.
Относно формата на корема незнам колко е вярно, но в случая при мен, както и при desistela , когато бях бременна с дъщеря си, корема ми беше разлат, а със сина си по-изпъкнал.
Мога да посъветвам бъдещите майки през бременността да не обръщат внимание на такива суеверия, да са спокойни и да правят това което наистина желаят, стига да се чувстват добре и повече усмивки.

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
Определено са си суеверия, всяко съвпадение е чиста случайност.
Аз изкарах перфектна бременност,подстригвах се, ядях когато и колкото ми се яде, без да хапвам защото "на теб не ти се яде, но на бебето му се яде" и т.н.
А колко митове има за след раждането...като къпането в солена вода например :angry2: Да не говорим, че някои от тях са и опасни!

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
Най-любимото ми е, че ако галиш куче, докато си бременна, детето ти ще е космато Суеверията на бременните 3142589345 Суеверията на бременните 3142589345

descriptionСуеверията на бременните EmptyRe: Суеверията на бременните

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply