BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyКак да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Как да родя – по естествен път или секцио? 9359


След данните, че в България жените предпочитат да раждат секцио (т. е. със Цезарово сечение) и все по-силните движения за естествено раждане е време да поговорим и по тази тема. Истината е, че особено ако сте млада и здрава – най-добре е да изберете естественото раждане. Имайте предвид, че дори да сте избрала естественото – лекарите могат да са на друго мнение.

Кога се налага цезарово сечение?
Най-често предварително се планира секцио при следните случаи:
- носите близнаци;
- имате силни диоптри или други проблеми с очите;
- имате тесен ханш;
- носите едър плод;
- други.

В процеса на раждане също може да се прецени да се премине към оперативна намеса по преценка на екипа, например при недостатъчно разкритие или някакви други усложнения.

Най-добрият избор е да оставите всичко в ръцете на лекарите, да им имате доверие и да знаете, че всичко ще бъде наред!

Източник: http://az-jenata.bg

______________________________
Как да родя – по естествен път или секцио? Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
ако имате възможнст вие да си решите най- добре си е нормлано.Ще е добре за вас и за бебока, признавам си, страшничко си е, но пък аз осъзнах, че жените сме безстрашни Как да родя – по естествен път или секцио? 909357165 просто трябва да се подготвите психически и физически, на мен много ми помогнаха лекцийте който посещавах.Най-важното е че след нормално раждане се възстановявте по-бързо и ще ви е по-лесно да се грижите за малкото съкровище.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
И аз бих посъветвала за естествено раждане. Възстановяването ще е по бързо за майката, а стреса за бебока ще е по лек.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Естественото раждане е по-добро от гледна точка на грижите за бебето след това.Но и при секциото не е задължително възстановяването да е трудно.Всичко зависи от силата на организма.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Преди шест месеца родих прекрасно момиченце. Избрах раждането да е по естествен път, единственото за което помолих беше упойката. Реших така да родя по две причини: Първата е че не исках да ме режат. За човек, който не е лежал и един ден в болница операциите ме плашат.
Втората причина е че исках да видя детето си веднага. Така че ако няма живото застрашаващи фактори за майката или за детето съм за естественото раждане.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Много исках да родя по естествен път ,но уви съм с тесен таз ,а бебето беше едро и не можеше да мине и така родих със операция по принуда.Но съм с две ръце за естественото раждане.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Аз родих по нормален път . Секциото беше нежелано при мен ,макар и докторите настояваха дори ,уж защото бебето било едро и аз качих наистина супер много килограми . Бебето се роди 4.300 кг
Ако истински се налага ,разбира се съм за секцио ,но няма нищо лошо да започне нормално раждане ,евентуално ще се премине към операция ,ако видимо нещо се усложни или родилката не се справя.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
На 40 години си родих естествено по преценка на лекарката. Докато ме настаниха и бях с 10 см разкритие. Реших да поискам упойка, но ми казаха, че напъните не болят. Така и се оказа.
Иначе цял живот съм била за секцио.
Ако имаме второ детенце няма да се поколебая нито за миг, освен ако позицията му не налага секцио.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Родих нормално, немога да кажа че беше супер лесно раждане, но както хората казват всичко се забравя. Имаше момент, при които лекарите се чудеха дали да не ме срежат и по тази причина не ми сложиха и упойка, раждането като цяло продължи доста дълго, но за моя радост малката се роди нормално 3950 кг. ... Ако всичко е наред с майката и бебето съм с две ръце за нормално раждане, ако има и най-малкият проблем съм за секцио... Успех на всички бъдещи мами...

______________________________
"Наистина има рай на тази земя – рай, който обитаваме, когато четем хубава книга." Кристофър Морли

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
И аз съм за нормално раждане, но за жалост след 18 часа опити за разкритие, дойдоха и ми казаха, че няма да се получат нещата и родих секцио. Първите 2 седмици бяха малко тежки, но после всичко стана по-лесно.

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
За нормалното раждане съм ! Въпреки, че аз родих секцио по ред ред медецински причини!

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
Преди 1 г. родих със секцио по спешност. Исках нормално раждане, но уви всичко се обърка на финала! Аз съм за нормално раждане, но ако има нещо, което поставя в опасност живота на бебето или майката, както в моя случай, няма страшно и от секциото! Всичко минава и се забравя, а радостта от детето е всеки ден 🤗

descriptionКак да родя – по естествен път или секцио? EmptyRe: Как да родя – по естествен път или секцио?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply