BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

power_settings_newLogin to reply
+35
mariva
agiva123
Radoslava75
Диди
Paris_love
dibidi
TraYkovA
ggudjou
Qni7a
GeOrGiPEEV123
pokopok
filther
desika83
mir4a
renesme_cullen
mpetrowaxx
Libertas
vixen
galileo414
мяу
aranna
Sin.GirL
jenia123
Stefanika
dfghjk
AliceF
Zaharka
poli8009
MuryG
Ashlie
nyx
нел-j
Merry
Renesita
Thea
39 posters

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyПоредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
First topic message reminder :

Напоследък на българския книжен пазар се появява една нова тенденция, често диктувана от кризата, или липсата на читателски интерес. А именно спирането на поредици, чиито права за издаване на български издателствата са закупили, но в последствие решават да се откажат от тях, по една или друга причина. Това, разбира се, огорчава и разочарова много фенове, съвсем логично буди и гняв и раздразнение, тъй като, както се каза, "тъкмо се зарибиш, а то вземат, че прекъснат издаването на поредицата". С тази цел, текущата тема ще ви държи информирани за поредиците, за които се разбере, че прекратяват своето издаване на български.

Несъмнено класацията се води начело от "Анита Блейк, Ловецът на вампири" от Лоръл Хамилтън
Горката Анита има дългогодишна история с родните издателства... Първоначално, през 2005 година, издателство ИнфоДар поема превода на поредицата и издава книга първа, Престъпни удоволствия. Съответно през 2006 г. се издават "Усмихнатият труп, книга втора, и Циркът на прокълнатите, книга 3; през 2007 г. се издава Кафенето на лунатиците, книга четвърта и през 2008 г. - "Кървави кости". От издателството правят една голяма пауза, по известни само на тях причини, които не споделят с обществеността. Тогава, през 2010г. на хоризонта се появява издателство "Колибри" и феновете на Анита Блейк виждат лъч надежда и облекчено въздъхват с мисълта "Най-после!". "Колибри" поемат правата за издаването на останалите книги от поредицата, но от седма книга нататък, тъй като 6-та вече е поета от издателство ИнфоДар, които аха-аха всеки момент ще я издадат. Книга седма, "Огнено жертвоприношение", успява да излезе преди книга шеста, "Убийствен танц". Книга седма и книга осма, "Синя луна" излизат през 2010 година. На онези фенове, които не са прочели все още книга 6 на английски, или в интернет като любителски превод им остава само да изчакат от издателство ИнфоДар да издадат книга шест, за да могат да си закупят и вече издадените от "Колибри" книга седем и книга осем. В началото на 2011 г. на бял (български) свят излиза книга шеста. "Убийствен танц" от издателство ИнфоДар. Няколко месеца след това, след дълга липса на известие и отговори на запитванията на феновете, от издателство Колибри обявяват, че спират поредицата (оставяйки си една вратичка, според която може и да се продължи поредицата по-нататък, ако се забележи повишаване на интереса. Ето го и официалното изявление:

Colibri (18.05.2011 г., 12:25 ч.)
Благодарим на всички верни почитатели на поредицата за интереса и въпросите и се извиняваме за забавянето на отговора, но имахме проблем с контролния панел и нямахме възможност да отговаряме на коментари. За съжаление, до този момент, поредицата се продава на голяма загуба и нито една от двете книги не е възвърнала първоначалната инвестиция, въпреки привидния интерес на читателите. Знаем, че това не би бил достатъчен довод за вас,феновете, но за да сме откровени трябва да кажем, че на практика книгите застояват в склада, въпреки големите усилия за реклама, които полагаме. Никое издателство не може да си позволи в момент на криза този лукс, колкото и да ни се иска да отговорим на читателските запитвания. Ще следим развитието на книгите от близо и ако има поне малко раздвижване, обещаваме да преразгледаме становището си и да обявим веднага, ако решим да издадем следващата книга!


Можете да подпишете петиция за продължаване издаването на поредицата, тема, водеща към нея ще откриете в раздела за Анита Блейк.


Друга поредица, която е спряна от българския пазар е "Циркът на кошмарите" от Дарън Шан .
Книга първа, "Циркът на кошмарите" е издадена 2009 година от издателство "Егмонт". Същата година на български, от същото издателство излизат и книга втора и трета. След това тази поредица също е спряна, поради липсата на интерес и от издателството се отказват да издават продължението й.

Друга поредица, чието издаване след първа книга е прекратено е "Тъмните пазители" на Рейчъл Хоторн. От издателство "Издателска група "България" публикуват първа книга1 "Лунно сияние" през 2010 г. Засега е известно, че превода на поредицата е прекратен. Ако науча повече информация по въпроса, ще ви уведомя.


______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
vixen написа:
Поредиците Ревенант  и Божествени и прокълнати от издателство Ера Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 1977229104 

Супер, няма що... по една книга им остана и те си пр*днаха в гащите...

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
|-(  Останала е една книга от трилогията и те взеха, че я спряха. Не очаквах да издадат новелата за Джулс, но поне да бяха издали третата част...

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
galileo414 написа:
Все се каня да не хващам нови поредици, но... В момента съм бясна за Ванирска сага. Книгата много ми хареса и хоп- сори, ама нема втора книга:whiping: 


Абсолютно! А после... хората не купували! Ако знаех, че само ще ме дразнят с 1 книга... можеше и да пропусна|-( 

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Какво се случи с Ридание на Маги Стийвотър ? Не съм чувала да е спряна, но отдавна няма ни вест ни кост.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Издадени са и двете книги- Ридание и Балада.

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Kids,child,girl,kid,kitty,meow-ede632b6daf4a629a0208b1f2592d17d_h

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
За Ванирска сага и аз съм бясна,и то не заради 20 лева,а защото страшно много ми хареса първата книга и съм много,ама много бясна че не мога да прочета останалите.Ще ми се да им счупя вратовете,да им изтръгна сърцата,да им извадя очите и т.н.Ей толкова ме е яд.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Кейт Тиърнан и поредицата й Безсмъртна любима?

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Thea написа:
Кейт Тиърнан и поредицата й Безсмъртна любима?


Тъй ми се чини...

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Zaharka написа:
Thea написа:
Кейт Тиърнан и поредицата й Безсмъртна любима?


Тъй ми се чини...


Лоши хора...

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Dragon-Book

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Оф, дразня се ! За какво се захващат с поредици ако нямат намерението да стигнат до края. Това малко като секс, ама ...Не точно. Специално за поредицата за Анита Блейк се ядосвам. И за каква реклама говорят , аз никъде не съм видяла да има такава .

______________________________
😉    Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Tumblr_mckgg6yHYp1rjizduo1_400    😉

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Чарли Дейвидсън и Джорджина Кинкейд.

Вече не обичам Ибис.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
И аз нямам думи. Тръгнали да ми обясняват, защо няма да пущат дадена книга или да продължат дадена поредица. Да, пазара е малък и още ще се смалява. Аз наистина се замислям когато кажат поредица... Омръзна ми, наистина ми омръзна да си купя книга от поредица, която след това не се доиздава.
Преди време една приятелка ме беше питала, защо си купувам книги на български. Да си чета на рийдъра на английски и руски, хем не заема място, хем си е навсякъде с мен, хем е удобно, а и не струва толкова пари.
Чудесно е да четеш на роден език с книгата в ръка, но... Признавам, че заради политиката на нашите издателства, започвам все повече да се замислям, когато купувам книги.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Знаете ли дали ще продължат поредицата на Лена Валенти - Книгата на Хаде?

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
filther написа:
Знаете ли дали ще продължат поредицата на Лена Валенти - Книгата на Хаде?


Надежда всяка оставете!
Единствената възможност да стигне до нас на български е... фен превод (т. е. някоя добра душа с познаване на езика, време и желание.)

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Поредицата Ревенант на Ейми Плъм последна трета книга
Даринда Джоунс - Чарли Дейвидсън

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Поредица и от мен: Досиетата на Дрезден. До 2014 Колибри си издават 4 книги, но от тогава ни вопъл, ни стон.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
От Егмонт обяснението е пиратското разпространение и от там спад на покупките и спиране на книгите. Поне някакво обяснение, дукато екипа на Тиара букс примерно направо изчезва от лицето на земята. 
Това, което аз не разбирам защо започват дадена поредица с по 5-6 и повече книги  ако няма да я довършат.
После се чудят защо хората не купуват.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Здравейте."Войните на Посейдон" на Алиса Дей. "Тиара букс" имат издадени 5 книги и за съжаление.....толкова. А поредицата си става,според мен.Поздрави.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
ggudjou написа:
Здравейте."Войните на Посейдон" на Алиса Дей. "Тиара букс" имат издадени 5 книги и за съжаление.....толкова. А поредицата си става,според мен.Поздрави.


Как ме е яд за тази поредица. Така и не докачахме книгата на любимия ми Аларик... Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 3777512026

______________________________
Поредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 Tumblr_m1lqhiEJzh1r2x5hgo1_r2_500

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
Най-мразя да започна нещо и да не го завърша. Имам няколко стартирани поредици, при които май ще си остана с чакането на следващата книга:
_ Бека Фицпатрик - Ш-ш-ш-т, Кресчендо;
- Шерилин Кениън с поредицата Нощни ловци;
-Керелин Спаркс - Рискована любов;
-Налини Синг и др.
Все още тая надежда за Воините на Посейдон, Джина Шоуолтър и поредицата Повелителите на нощта.

descriptionПоредици, чието публикуване на български е прекратено! - Page 2 EmptyRe: Поредици, чието публикуване на български е прекратено!

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply