BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход

Share | .

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5445
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 24 Май - 23:23

First topic message reminder :

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?

Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

АвторСъобщение
mimzZityY
Пристрастен

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 329

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 0:37

Честно си признавам, че не обичах да чета, едвам ме караха в училище да прочета и една страница от задължителната литература. Но след като веднъж попаднах на историите за Анита Блейк, не можах да се откъсна от тях и за миг. Все още помня "Престъпни удоволствия" на Лоръл К. Хамилтън и винаги ще си остане една от любимите ми книги.

I may always seem pretty, I may always seem good.
I may seem nice, I may seem soft.
But that’s all a part of your imagination.

They say pretty girls are always like this
They say pretty girls just follow along the flow of things
I’m above the imaginations in your head...

....Pretty Girl

Върнете се в началото Go down
Pippa
Модератор

Зодия : Cancer
Брой мнения : 227

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 1:20

Истината е че не помня защото аз винаги съм обичала да чета. Не помня първата си книга. Помня любимата си, но не и тази която ме е въвела във вълшебният свят, който сега като че ли е омагьосан от зли феи и държи отворени вратите си само за най-любознателните от нас. Но пък помня коя е книгата която научи дъщеря ми да чете и колкото и да й пробутвах четива, подходящи според мен и учителите й, тя се научи да чете с Хари Потър. Беше в първи клас и Тошко Африкански катастрофално загуби, но момичето ми откри света на книгите. Мога само да кажа благодаря на автора на поредицата защото каквато и да е книгата тя носи вълшебство когато се срещнем с нея. Знаем го от деца, нали?

illusion_fan@abv.bg
criminalz
Активен

Зодия : Virgo
Брой мнения : 149
Местожителство : Newcastle,UK

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 4:12

Чета от прекалено малък,като сега чета поне една книга седмично,но като лапе четях доста повече...Идея си нямам коя е първата ми книга...знам,че бях изчел почти всичко на Агата Кристи,Джеймс Хардли Чейс,Гарднър,всякакви книги за индианци,трапери,върколаци,вампири,исторически романи(тях по-късно де),и много дрруги...
Първият ми по-сериозен роман мисля,че беше Самуил(3 тома мисля,но не помня).

Като се сетя колко тъжен бях за Оцеола ;))

Виж помня първата ми книга на Английски - A song of Ice and Fire - A clash of kings
Горната ми отне една седмица да я прочета - книгата в ръка пред бг-анг преводач на пс-то...мъкаа.

Читател

Зодия : Capricorn
Брой мнения : 29

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 10:02

Моята първа беше "Без дом" на Хектор Мало. Прочетох я през лятната ваканция между първи и втори клас. И се влюбих в безвремието, което ми подаряват книгите.
meri
Пристрастен

Брой мнения : 379

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 7 Фев - 14:06

И аз не помня първатаси книга ,но моите родители обичаха да четат и имаха голяма библиотека ,която съм изчела отдавна.Книгите бяха най-различни по жанр ,аз винаги съм обичала да чета-без вампирски истории,на които виждам че се набляга във фен-сайтовете-но в последните години чета много.Щом свърша книга ,почвам следваща.
morgana666
Маниак

Чете : От всичко и по много:)
Зодия : Libra
Брой мнения : 580
Местожителство : Казанлък

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 23 Фев - 23:19

Така моята история е от близкото минало преди малко повече от две години, винаги съм чела каквото трябва в училище, но никога с огромно желание, после ходех на работа и учех за изпити в университета, та за мен четенето си беше натоварване, а не удоволствие. Исках да видя как е историята на Здрач и моя близка и стаааааашна книгоманка(няма да пиша потребителското и име от тук,тя си знае ) ми ги изпрати електронни, е така стояха поне година две. Гледах я как си купува книги и си виках еееее какви красиви корици, но нямам време за такива неща, по-добре някакво сериалче И така около мен все говореха за 50 нюанса и си викам ,чакай да видя какво толкова има в нея, аз си изтеглих първа книга, после тя ми даде другите 2 и още много други,ееееее тогава разбрах, че те романите не са като онези, които четях насила и не съм спряла да чета от тогава прочела съм много много много книги,( колко стотин не мога да кажа,но средно през ден два по една ) за мен това е мания, сега купувам и чета и така. Благодаря и, че ме светна в това удоволствие
meri
Пристрастен

Брой мнения : 379

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 24 Фев - 11:06

Въпреки ,че обичам да чета ,преди гледах и много филми;а сега предпочитам да прочета книгата вместо да я гледам.Първо защото ми харесва да прочета мислите на героите,а не само диалога ,а и във филмите променят много неща ,което ме дразни.И второ- не винаги подбират подходящи артисти.
ilzik
Активен

Чете : когато може
Брой мнения : 225
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 15 Апр - 15:52

Брат ми ме "научи" да чета. По- голям е от мен с 4 години. Той беше човека, който ме насочи от приказките към криминалните романи и фантастиката. Едва по- късно открих любовните романи. Спомням си, че първия любовен роман беше "Отнесени от вихъра"- той ми я купи :). После, като започнаха да излизат исторически любовни романи или нещо такова беше поредицата, пак той ми купи "Шана" :). Първият ми сблъсък с фентъзи беше "Малки богове" на Пратчет. Нея вече ми я даде един колега :). Монолога за костенурката и орела :) ....  можех да го цитирам по памет почти 2 години след това. Чак по-късно прочетох, че от "Света на диска" това бил най-слабия му роман, но за мен той е и си остава номер 1. :). Иначе друг любим автор ми е Л. Бюджолд (фантастика, фентъзи- всичко от нея) и С.Е.Филипс (поредицата "Чикаго старс")
EGeorgieva
Маниак

Брой мнения : 429

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 15 Апр - 16:40

Винету..:)
ani82
VIP

Зодия : Libra
Брой мнения : 4679
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 15 Апр - 17:45

''Друговремец'' на Диана Габалдон
Terry97
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 12 Юли - 22:27

Като малка съм чела доста детски книжки, но в тийнейджърските си години се запалих по четенето, откакто прочетох "Здрач".
viki7909
Въздухар

Брой мнения : 4

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 13 Юли - 20:42

"Момиченцето от земята",а втората беше "Винету".
dramanska
Читател

Зодия : Virgo
Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 14:11

"Братята с лъвските сърца" и " Мили мои Мио" на Астрид Линдгрен
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4