BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Коя книга четете сега?
"Дисциплина"
Коя е последната книга, която прочетохте?
Търся книгата...
Поредица "Рейвънел"
"Въздухът, който той диша"
"Любов: НЕцивилизован"
"Под тези сенки"
"Съдбовна целувка"
Поредица: Guild Hunter
Yesterday at 20:02
Yesterday at 2:36
Чет 16 Авг - 22:54
Чет 16 Авг - 20:22
Пон 13 Авг - 21:48
Пон 13 Авг - 19:56
Пон 13 Авг - 18:32
Пон 13 Авг - 16:12
Нед 12 Авг - 17:33
Пет 10 Авг - 23:08
АВА
zornica77
Denica84
EliReader03
yanavass
Николова21
mariikata
radianttt
kristinach
Атанаска

Share | .

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4
АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5576
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 24 Май - 23:23

First topic message reminder :

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?

Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

АвторСъобщение
mimzZityY
Пристрастен

Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 397

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 0:37

Честно си признавам, че не обичах да чета, едвам ме караха в училище да прочета и една страница от задължителната литература. Но след като веднъж попаднах на историите за Анита Блейк, не можах да се откъсна от тях и за миг. Все още помня "Престъпни удоволствия" на Лоръл К. Хамилтън и винаги ще си остане една от любимите ми книги.

Върнете се в началото Go down
Pippa
Модератор

Зодия : Cancer
Брой мнения : 227

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 1:20

Истината е че не помня защото аз винаги съм обичала да чета. Не помня първата си книга. Помня любимата си, но не и тази която ме е въвела във вълшебният свят, който сега като че ли е омагьосан от зли феи и държи отворени вратите си само за най-любознателните от нас. Но пък помня коя е книгата която научи дъщеря ми да чете и колкото и да й пробутвах четива, подходящи според мен и учителите й, тя се научи да чете с Хари Потър. Беше в първи клас и Тошко Африкански катастрофално загуби, но момичето ми откри света на книгите. Мога само да кажа благодаря на автора на поредицата защото каквато и да е книгата тя носи вълшебство когато се срещнем с нея. Знаем го от деца, нали?

illusion_fan@abv.bg
criminalz
Активен

Зодия : Virgo
Брой мнения : 149
Местожителство : Newcastle,UK

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 4:12

Чета от прекалено малък,като сега чета поне една книга седмично,но като лапе четях доста повече...Идея си нямам коя е първата ми книга...знам,че бях изчел почти всичко на Агата Кристи,Джеймс Хардли Чейс,Гарднър,всякакви книги за индианци,трапери,върколаци,вампири,исторически романи(тях по-късно де),и много дрруги...
Първият ми по-сериозен роман мисля,че беше Самуил(3 тома мисля,но не помня).

Като се сетя колко тъжен бях за Оцеола ;))

Виж помня първата ми книга на Английски - A song of Ice and Fire - A clash of kings
Горната ми отне една седмица да я прочета - книгата в ръка пред бг-анг преводач на пс-то...мъкаа.

Читател

Зодия : Capricorn
Брой мнения : 29

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 8 Яну - 10:02

Моята първа беше "Без дом" на Хектор Мало. Прочетох я през лятната ваканция между първи и втори клас. И се влюбих в безвремието, което ми подаряват книгите.
meri
Пристрастен

Брой мнения : 392

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 7 Фев - 14:06

И аз не помня първатаси книга ,но моите родители обичаха да четат и имаха голяма библиотека ,която съм изчела отдавна.Книгите бяха най-различни по жанр ,аз винаги съм обичала да чета-без вампирски истории,на които виждам че се набляга във фен-сайтовете-но в последните години чета много.Щом свърша книга ,почвам следваща.
morgana666
Маниак

Чете : От всичко и по много:)
Зодия : Libra
Брой мнения : 583
Местожителство : Казанлък

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 23 Фев - 23:19

Така моята история е от близкото минало преди малко повече от две години, винаги съм чела каквото трябва в училище, но никога с огромно желание, после ходех на работа и учех за изпити в университета, та за мен четенето си беше натоварване, а не удоволствие. Исках да видя как е историята на Здрач и моя близка и стаааааашна книгоманка(няма да пиша потребителското и име от тук,тя си знае ) ми ги изпрати електронни, е така стояха поне година две. Гледах я как си купува книги и си виках еееее какви красиви корици, но нямам време за такива неща, по-добре някакво сериалче И така около мен все говореха за 50 нюанса и си викам ,чакай да видя какво толкова има в нея, аз си изтеглих първа книга, после тя ми даде другите 2 и още много други,ееееее тогава разбрах, че те романите не са като онези, които четях насила и не съм спряла да чета от тогава прочела съм много много много книги,( колко стотин не мога да кажа,но средно през ден два по една ) за мен това е мания, сега купувам и чета и така. Благодаря и, че ме светна в това удоволствие
meri
Пристрастен

Брой мнения : 392

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 24 Фев - 11:06

Въпреки ,че обичам да чета ,преди гледах и много филми;а сега предпочитам да прочета книгата вместо да я гледам.Първо защото ми харесва да прочета мислите на героите,а не само диалога ,а и във филмите променят много неща ,което ме дразни.И второ- не винаги подбират подходящи артисти.
ilzik
Активен

Чете : когато може
Брой мнения : 245
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 15 Апр - 15:52

Брат ми ме "научи" да чета. По- голям е от мен с 4 години. Той беше човека, който ме насочи от приказките към криминалните романи и фантастиката. Едва по- късно открих любовните романи. Спомням си, че първия любовен роман беше "Отнесени от вихъра"- той ми я купи :). После, като започнаха да излизат исторически любовни романи или нещо такова беше поредицата, пак той ми купи "Шана" :). Първият ми сблъсък с фентъзи беше "Малки богове" на Пратчет. Нея вече ми я даде един колега :). Монолога за костенурката и орела :) ....  можех да го цитирам по памет почти 2 години след това. Чак по-късно прочетох, че от "Света на диска" това бил най-слабия му роман, но за мен той е и си остава номер 1. :). Иначе друг любим автор ми е Л. Бюджолд (фантастика, фентъзи- всичко от нея) и С.Е.Филипс (поредицата "Чикаго старс")
EGeorgieva
Маниак

Брой мнения : 438

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 15 Апр - 16:40

Винету..:)
ani82
VIP

Зодия : Libra
Брой мнения : 4680
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 15 Апр - 17:45

''Друговремец'' на Диана Габалдон
Terry97
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 12 Юли - 22:27

Като малка съм чела доста детски книжки, но в тийнейджърските си години се запалих по четенето, откакто прочетох "Здрач".
viki7909
Въздухар

Брой мнения : 4

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 13 Юли - 20:42

"Момиченцето от земята",а втората беше "Винету".
dramanska
Читател

Зодия : Virgo
Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 3 Авг - 14:11

"Братята с лъвските сърца" и " Мили мои Мио" на Астрид Линдгрен
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 4 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4