Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход

Share | .

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5107
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 24 Май - 23:23

First topic message reminder :

Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?

Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

АвторСъобщение
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 11 Авг - 14:36

На мен никога не би ми прозвучало детско.
На първо място показва, че си имала хубаво детство, защото за мен, като едно дете в семейството, с работещи родители (което в превод означава доста заети хора) мога да кажа спокойно, че книгите са направили стойностно страшно голяма част от моето детство!
Така че тези, които са ме научили да чета са все по начало детски книги - приказки, романи... Макар и най-"виновната" да съм я споменала по-горе. (Десет приключения на Лиско - Борис Априлов) :wasnotme:
Да ви се оплача, че е просто неоткриваема дори и на старо да си я закупи човек. :cryy:
Ако има майки, които влизат в тази тема и се чудят какво да четат на децата си (или да им дадат сами да прочетат), хора, тази книга е за вашите деца! :yep:

Брой мнения : 299

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 11 Авг - 14:43

Мисля, че ще можеш да я свалиш тук: http://chitanka.info/text/2106

Шефче

Чете : Танц с дракони
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Съб 11 Авг - 15:44

Много благодаря! :meche: :slynce:
Мога поне да си я разпечатам! :love:

Брой мнения : 76

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 12 Авг - 22:35

Като малка не четях много книги, за което съжалявам, но вече поправям тази си грешка. Може да звучи малко глупаво, но Здрач е книгата, която ме накара да чета. Ако не беше цялата мания, да се захвана дори и с книгата, щях да пропусна адски много. Радвам се, че вече четенето се е превърнало в част от ежедневието ми.

Читател

Чете : Lovet at last
Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 27 Авг - 10:51

Клетниците.

Чете : Само най-доброто!
Брой мнения : 392
Местожителство : България

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 27 Авг - 14:16

Zaharka написа:
Всеки има някоя книга, която е разпалила любовта му към четенето. Та коя е тази книга?

Аз си признавам, че навремето не четях и общо взето ме караха насила. С 300 зора прочитах книгите, които даваха за през ваканциите и то не всичките... докато не ми попадна "Хари Потър". Тази поредица ми отвори очите. Както не можеха да ме накарат да отворя книга, така и не можаха да ме накарат да ги оставя. Баща ми даже я беше намразил. Та десет години вече все съм забила нос в някоя книга, но Хари си ми е една от любимите. Все пак с тях съм израснала и продължавам да си ги препрочитам. :slynce:

Напълно те разбирам. Обожавам книгите Хари Потър и ги препрочитам всеки месец!!
Аз от както се помня винаги чета нещо. От както се научих да чети изобщо - което беше когато бях на 6 - постоянно чета. Но ако трябва да перифразирам книгата която ме научи да чета беше и първата която прочетох "Зайченцето бяло" .

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 18 Сеп - 1:29

И аз започнах с приказки - Снежанка, Дивите лебеди, Котаракът с чизми и продължих с класики за деца - Макс и Мориц, Двойната Лотхен, Пипи, Хвърчащата класна стая... ееех спомени... :blush:
Върнете се в началото Go down
div
Читател

Чете : Никълъс Спаркс
Брой мнения : 11
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 18 Сеп - 12:42

Първа книга, която прочетох беше Тошко Африкански. Толкова ми беше интересна, че не исках да вечерям. Като растях спрях да чета, незнайно по какви причини. Добре, че в гимназията учителката ме накара да прочета Бел Ами. Много ми хареса и от тогава та до сега..... Обичам книгите :bighug:
Villy.Petroff
Модератор

Чете : Всичко което ми привлече вниманието
Брой мнения : 734
Местожителство : Благоевград

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 10 Окт - 13:33

Не е една книга, а няколко - Емил от Льонеберя, Тримата мускетари, Граф Монте Кристо и Хиляда и един призрака.

kovak
Драскач

Зодия : Aquarius
Брой мнения : 937
Местожителство : София/Радомир

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 10 Окт - 13:58

Убиство в Ориент Експрес - Агата Кристи :love:

Ако не искаш мира, на ти секира!
Кан Крум
gabimabi
Редовен

Чете : Всичко
Брой мнения : 66
Местожителство : Athens: Greece

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 16 Дек - 15:25

Роберт Щилмарк - Наследникът от Калкута. Така се запалих по четенето. И все още ми харесват толкова дебели книги.
etia
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пон 17 Дек - 9:19

Нямам спомен за такава книга.
От както съм се научила да чета - чета!
Това обяснявам и на децата си - просто се пренасям в света на книгата, представям си образите съвсем цветно, смея се и плача на книги!
krisi11223
Читател

Чете : Всичко свързано с гръцката митология в съвременният свят което ми попадне пред погледа. Най вече книгите на Шерилин Кениън и Рик Риърдън.
Зодия : Leo
Брой мнения : 43
Местожителство : Katoteros (Иска ми се!)

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 29 Окт - 23:55

Мaлко глупaво но първaтa книгa беше Момиче нa зодиaкa сегa не се сещaм зa aвторкaтa. Беше някaквa Хопкинс. От тaзи книгa зaпочнaх дa четa. Постепенно откривaх че книгите сa невероятни. Бях болнa и искaх дa четa, но нямaх книги вкъщи. Нaй-добрaтa ми приятелкa тогaвa четеше Дaрън Шaн. Щом я прочетох нaпрaво се влюбих. Не знaм зaщо я хaресaх сегa ми е скучнa. Но в библиотекaтa търсих зa вaмпири и бях твърфо решенa,че не искaм "ромaнтични глупости"кaкто тогaвa мислих.Нaкрaя реших че ще продвaм някоя тaкaвa книгa и избрaх Тaен вaмпир нa Л. Дж. Смит. И се влюбих в светa който тя е създaлa. Нощният свят. Обичaм тези книги. Те сa ми любимaтa поредицa. Зa пръв път ги отворих нa 10 октомври минaлaтa годинa и от тогaвa не съм ги зaтвaрялa. Препрочитaм ги посроянно. Обичaм идеятa зa Принцип нa сродните души. Зaпочнaх дa пишa дори истории

Любими сa ми и мороите и дaмпирите от Aкaдемия зa вaмпири. Прочетох първaтa книгa няколко дни след нощен свят. Първонaчaлно стрaниците ме плaшехa, но щом я зaпочнaх не усетих когa свърши. Блaгодaрение нa Нощен свят и Aкaдемиятa в моментa нaй-много обичaм дa четa.
krissito
Маниак

Чете : Анита Блейк, ловецът на вампири - Небесносини грехове и Вампирски целувки - Кралска кръв
Зодия : Leo
Брой мнения : 594
Местожителство : Враца

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 30 Окт - 0:08

Хари Потър  :love: 

Вампирите притежават сила на над 10 души, могат да управляват вълци и прилепи, могат да хипнотизират живи хора и да лекуват тежки наранявания. Те са живи мъртавци, поддържащи се от човешка кръв.
Smile23
Маниак

Чете : Скарлет-Александра Рипли
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 592
Местожителство : Гент-Белгия

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 30 Окт - 8:42

Аз все казвам,че първата книга която прпчетох беше на Сандра Браун Дете родено в четвъртак.Ала като се замисля много преди нея четях от библиотеката разкази на български автори.Точно кой автор и как се казва книгата не помня бях малка.Само си спомням,че плаках защото се разказваше за две сирачета.Та така се зарибих и "преоткрих"любовните романи,в които се влюбих.:heart: 

Ветеран

Брой мнения : 1419

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Сря 30 Окт - 12:03

"Индийски приказки"... поне така си мисля.
Nienore
Читател

Чете : Ayn Rand - The Fountainhead
Зодия : Aquarius
Брой мнения : 46
Местожителство : UK

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 3 Ное - 5:23

Някоя за Шерлок Холмс ще е била. Или Кучето, или Знакът на Четиримата. При всички случаи - това беше поредицата, която ми разпали яко интереса към четенето, изключая книжки тип Кума Лиса и Кумчо Вълчо, от които учех буквите.

Редовен

Брой мнения : 76

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 3 Ное - 19:17

Миииии, или са Френски приказки или Пипи дългото чорапче, отдавна беше.
mAlice
Напредващ

Чете : Това, което ѝ харесва
Зодия : Pisces
Брой мнения : 114
Местожителство : Петрич

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 3 Ное - 20:01

''Ласи''. Бях на 4 Гледах филма и ми хареса идеята за кучето, което преминава през толкова премеждия за да се върне при стопаните си.
Това беше книгата, която ме запали по четенето и с която се научих да чета. Радвам се, че баща ми ми я подари, иначе не мисля, че любовта ми към книгите щеше да е такава без него. :love: 

luba
Читател

Брой мнения : 15

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Нед 3 Ное - 20:22

Пипи дългото чорапче - свършвах я и започвах отново:reading: 
Norts
Читател

Брой мнения : 14

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 6 Дек - 12:34

Нямам такава книга. Чета откакто се научих. Започнах с приказки и задължителните детски книжки по списък за летните ваканции, след това се прехвърлих към библиотеката на майка ми. Имаше една поредица ''Среднощни романи", малки книжки с психо елементи, те бяха първите за възрастни, към които посегнах.
anita_geninska
Читател

Чете : Абсолютно всичко
Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 6 Дек - 14:16

Честно казано първата книга ,която разпали много интереса ми беше "Старогръцки легенди и митове" .Нея и подобни на нея четях като бях малка вместо задължителните в списъка
me.loco
Активен

Чете : Цветът на магията
Брой мнения : 147
Местожителство : на пътя

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 6 Дек - 16:09

Не помня,като малка четях Доктор Дулитъл и Мери Попинз...някакви такива детски книжки.Не знам коя беше първата.

разбива с трясък сивия бетон,
че Любовта Е дрогата на Бога
напомня ми стихът ти в полутон.
mariva
Читател

Брой мнения : 41

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Пет 6 Дек - 20:19

Първата книга, за която имам спомен да съм чела, беше "Патиланско царство". А иначе, първите книги, които ме накараха да чета без да вдигна глава, от началото до края, бяха на Емилио Салгари "Последната битка на Сандокан" и "Тайните на черната джунгла".
viktoriqP
Активен

Чете : Романи
Зодия : Sagittarius
Брой мнения : 185

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Вто 10 Дек - 16:38

И аз ще си призная, че до преди малко повече от година никои не можеше да ме накарате да чета книги . Книгата, която ме "научи да чета" е "Не без дъщеря ми" - невероятна книга и сега при всяка възможност гледам да чета
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Коя е книгата, която ви "научи" да четете?   Today at 18:33

Коя е книгата, която ви "научи" да четете?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next