Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход

Share | .

Изберете новия превод!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Коя книга искате да се преведе?
Демоника/The Demonica
11%
 11% [ 14 ]
Магьоснически огън/Witch fire
32%
 32% [ 42 ]
Гробищна вещица/Grave Witch
3%
 3% [ 4 ]
Железният крал/The Iron king
5%
 5% [ 7 ]
Жесток ловец/The iron hunt
5%
 5% [ 7 ]
Ангелска кръв/Angel's blood
12%
 12% [ 15 ]
Завещание от лъжи/Legacy of lies
3%
 3% [ 4 ]
Жажда/Thirst
4%
 4% [ 5 ]
Целуната от ангел/Kissed by an angel
15%
 15% [ 20 ]
Желание/Covet
9%
 9% [ 12 ]
Общо гласове : 130

АвторСъобщение
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5107
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Изберете новия превод!   Съб 21 Май - 13:06

First topic message reminder :

И дойде времето на дългоочакваният нов превод! Имате честта да изберете кой точно да бъде той. Гласувайте за това, което искате да четете. Имате време до края на месец юни за това не губете време. Откъси от книгите можете да намерите по-долу:

Демоника/The Demonica

Магьоснически огън/Witch fire (18+)

Гробищна вещица/Grave witch

Железният крал/The Iron king

Жесток ловец/The iron hunt

Ангелска кръв/Amgel's blood

Завещание от лъжи/Legacy of lies

Жажда/Thirst

Целуната от ангел/Kissed by an angel

Желание/Covet

Последната промяна е направена от Zaharka на Съб 21 Май - 16:34; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
~ i.LLusion
Шефче

Брой мнения : 4294

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Вто 24 Май - 11:33

Covet също е 16+ най-малкото. Има еротични сцени, точно като в Братството на черния кинжал. За феновете, книгите са почти в същия стил написани, всяка сама за себе си, но за разлика се разказва само за един паднал ангел, който помага на различни хора да намерят истинската си съдба и се изправя срещу всеки един от Седемте смъртни гряха. И има книга за всеки един от тях.
Мен наистина ме грабна, но реших да не гласувам за него, а за The Iron hunt .. книжката е малко по-странен стил, но определено е доста добра.
The Iron King е приключенска и много лесно и леко се чете. За мен ще е удоволствие да я преведем. Книгата се върти около много пътешествия, препятствия и т.н. и определено няма нещата не се въртят около любовна история, макар че има загатка за такава.

Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Вто 24 Май - 11:36

В тези трите определено намирам атмосфера, която ме привлича и при всяко едно положение ще ги прочета, вчера си ги свалих на английски... :wasnotme: Ваничка, благодаря за допълнителното инфо! :meche:

Зодия : Libra
Брой мнения : 1272
Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Вто 24 Май - 19:55

Te!a написа:
В тези трите определено намирам атмосфера, която ме привлича и при всяко едно положение ще ги прочета, вчера си ги свалих на английски... :wasnotme: Ваничка, благодаря за допълнителното инфо! :meche:

Ха - ха - ха! И ти ли?! :wasnotme:

Неразбирамзащо всички са гласували, тази над 18, нещо с тия вибратори.....! Явно в тази , геиройте ще се гонят нонстоп да се....! То не че е лошо , ама! :unsure: :sleeping:

Много ми хареса " Демоника " и най - вероятно щеше да е тя, ако го нямаше The Iron Hunt, ето това ми грабна вниманието на мига!

За момент се разсеях от изкушението за Covet, но нея е много вероятно Ибис да я издадът, точно защото Братството има голям успех.

Та след цял ден мислене аз съм за : The Iron Hunt, дано да поведе , звучи различно и интересно. :slynce:

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

desistela
Модератор

Зодия : Taurus
Местожителство : Русе

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Вто 24 Май - 20:07

Аз гласувах за "Демоника".Защото е нещо различно ,има екшън,още от началото започва завръзката,и предполагам ще има и любов.
А също така НЕ Е за тинейджъри...Единствено отначало се вмъкват доста термини,но читателя по-късно се ориентира в обстановката.
Другите ми симпатии бяха за "Магьоснически огън".Но тъй като повечето от преводаческия екип,които имат по-обширна представа за дадено литературно произведение от представените ни за избор,се изказаха че не им е много приятно да превеждат еротичните сцени там/може би са твърде пошли/,а също и не се развива кой-знае какво действие по-нататък в книгите.Реших все пак да се съобразя/лично аз/и с тяхното мнение,т.к.все пак те ще превеждат за да ни е интересно на нас-останалите потребители,и не бих искала да работят с текст който не им е приятен.А се доверявам и на техният опит и познания за поредиците.
За "Желание"-може би наистина е интересна,но обема на преведеното и представеното ни за избор е сравнително доста по-малък в сравнение с другите произведения.Така че аз не добих ясна представа за същността на книгата...
Затова гласувах за "Демоника"-надявам се да е нещо различно и интригуващо.

Не преводаческия екип:УСПЕХ!И дано потребителите да изберат нещо,което "Да ви върви гладко"с превода :slynce:

Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Вто 24 Май - 21:00

Само да вметна: единствената от екипа, която е запозната до някъде с поредицата (за Магически огън става въпрос) съм аз. Останалите изказват само предположения. Чела съм само това, което съм превела, т.е. колкото сте запознати вие, толкова и аз. Не карам никой да избира нещо конкретно, още по-малко точно тази поредица. доверете се на собственото си мнение и гласувайте за това, което искате и ще четете. На мен ми е напълно безразлично кое ще изберете, защото ми харесват всичките и ще превеждам това, което на вас ви харесва.

Активен

Зодия : Scorpio
Брой мнения : 208
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 11:49

Наитина труден избор Прочетох резюметата на всички книги и накрая гласувах за Магически огън , не защото е 18+ а защото обичам истории за вещици /малко без вампири и тн. ;)/ Но каквото и да изберете да преведете ще е супер Мерси предварително

But.... U know it's gonna hurt, don't u?
Christina.
Шефче

Чете : Първото правило на магьосника
Брой мнения : 3499
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 12:04

70 % от Witch fire е секс, няма кой знае каква история. Книгата не е лоша, но по някое време леко омръзва. Лично аз предпочитам Covet, грабна ме повече. :pardon:

eleos
Напредващ

Брой мнения : 101
Местожителство : In Hell :)

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 13:17

Абсолютно всички поредици ми харесаха ! Ако можеше бих гласувала за всички, защото всяка една от тях си заслужава превода, НО тъй като имаме ограничение за избор гласувах за "Жесток ловец"

Редовен

Брой мнения : 61

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 13:50

И аз гласувах за Магьоснически огън. И не заради 18+, а защото ми стана интересно как ще се развие историята. Откъсът разпали любопитството ми.

така ме остави! Не ме събуждай!
production
Читател

Брой мнения : 26

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 22:17

Гласувах за "Магьоснически огън",въпреки че и "Целуната от ангел" много ми хареса.

I'm on a mission
and it involves some heavy touching, yeah
You've indicated you're interest
I'm educated in sex, yes
and now I want it bad, want it bad!

I can see you staring there from across the block
with a smile on your mouth and your hand on your..
The story of us, it always starts the same
with a boy and a girl and a lovegame
Pale_Doll
Читател

Зодия : Gemini
Брой мнения : 41

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 22:24

Гласувах за The Iron king, книгата изглежда наистина обещаваща, но така като гледам гласовете май няма да се преведе. Според мен всички предложения са доста привлекателни, а понякога и самите резюмета подвеждат, но която и книга да изберете да преведете ще я следя с удоволствие.
Renesita
Шефче

Чете : Новите видове
Брой мнения : 3245

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Сря 25 Май - 23:34

desistela написа:
Аз гласувах за "Демоника".Защото е нещо различно ,има екшън,още от началото започва завръзката,и предполагам ще има и любов.
А също така НЕ Е за тинейджъри...Единствено отначало се вмъкват доста термини,но читателя по-късно се ориентира в обстановката.
Другите ми симпатии бяха за "Магьоснически огън".Но тъй като повечето от преводаческия екип,които имат по-обширна представа за дадено литературно произведение от представените ни за избор,се изказаха че не им е много приятно да превеждат еротичните сцени там/може би са твърде пошли/,а също и не се развива кой-знае какво действие по-нататък в книгите.Реших все пак да се съобразя/лично аз/и с тяхното мнение,т.к.все пак те ще превеждат за да ни е интересно на нас-останалите потребители,и не бих искала да работят с текст който не им е приятен.А се доверявам и на техният опит и познания за поредиците.
За "Желание"-може би наистина е интересна,но обема на преведеното и представеното ни за избор е сравнително доста по-малък в сравнение с другите произведения.Така че аз не добих ясна представа за същността на книгата...
Затова гласувах за "Демоника"-надявам се да е нещо различно и интригуващо.

Не преводаческия екип:УСПЕХ!И дано потребителите да изберат нещо,което "Да ви върви гладко"с превода :slynce:

Благодаря, че си се съобразила с мнението ми, но нали знаеш, че всеки трябва да има свое такова? Така че трябваше да гласуваш за онова, което наистина искаш.
Относно Демоника, първа глава е леко встъпвателна, мога тези дни да преведа втора и да ви я пусна. Книгата има много добри отзиви и определено не е тийн. Изобщо си има от всичко.
Аз също все още не съм гласувала, превеждах Демоника, но ще прегледам и другите и тогава ще преценя :pardon:

Брой мнения : 44

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 9:22

Големи аплодисменти за предоставената възможност за избор,това е страхотен комплимент за всички читатели тук!Гласувах за Магьоснически огън,хареса ми и Гробищна вещица,каквото и да се преведе със сигурност ще се чете с интерес.
Благодарности на преводачите,който отново се заемат с нов превод въпреки че сега идва време за почивка
Fiary
Читател

Зодия : Leo
Брой мнения : 15

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 11:41

Прочетох всичките резюмета и 3 заглавия ми допаднаха. Гласувах за "Железния крал", книгата някак си ме грабна :pardon: но ако имаше как да гласувам за "Жесток ловец" и "Целуната от ангел", бих го направила. Определено тези трите са ми фаворити.

Зодия : Aries
Брой мнения : 20

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 12:25

гласувах за Ангелска кръв струва ми се доста интересна.нещо различно е с тези ангели и пък вампирите тук са представени по много различен начин.Според мен си струва да се преведе,но няма да откажа да чета и друга книга.
cveti51
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 15:59

Всичките заглавия си заслужават, но "Целуната от Ангел" ми изглежда най- интересна.
нел-j
Преводач

Местожителство : софия

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 21:45

Значи, днес прочетох " Ангелска кръв", сладка е. :wasnotme: :slynce:

Но не е много впечатляваща.

“There's nothing I can't live with. Only things I won't live without.”
“Don't leave me, Rainbow Girl.” - Shadowfever

Renesita
Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 22:11

Аз пък бях забравила да ви пусна пролога при Демоника, та днес го пуснах. Темата съм я преместила в раздел "Преводи", ще помоля Зах горе да смени линка. Очаквайте втора глава тези дни :slynce:

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Чет 26 Май - 23:03

Няма нужда да се сменя, той си работи. :pardon: Не знам как стана тоя номер, фокуси стават тука, форума е хакер... абе майтап да има. Приятно четене на всички!

Драскач

Зодия : Pisces
Брой мнения : 191
Местожителство : Плевен

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Съб 28 Май - 14:38

Време е и аз да изкажа мнението си. Преводите бяха страхотни и съм много благодарна на всички, които са положили труд, за да ни предоставят дори една малка част от английското творчество.
И не на последно място, чудя се защо повечето са чели само резюметата, да не би да е от мързел?! Понякога резюметата лъжат, в това съм се убедила…

Така, ето какво мисля за книгите:
1. Желание/Covet - Началото е изключително интересно. Впечатли ме и ме вкара директно в илюзията. Бих искала тази поредица да бъде преведена, сигурна съм, че ще е изключително интересна.
2. Целуната от ангел/Kissed by an angel - Това много ми се наби в очите. Има 2 преведени глави и нещата се движат доста интересно. До колкото разбирам жанра е тийнейджърски, подходящо горе/долу за нас.
3. Жажда/Thirst - Това ама изобщо няма да го чета. Никак не ми хареса. Започва по един такъв изтъркан начин… Просто нямам думи.
4. Завещание от лъжи/Legacy of lies - Е, освен, че корицата е добра не виждам какво друго мога да харесам. Вижда ми се блудкаво.
5. Ангелска кръв/Amgel's blood - Това ми изглежда като копие на Анита Блейк. Няма какво повече да коментира.
6. Жесток ловец/The iron hunt - Истински ме впечатли. Показа уникалният образ на героинята. Показва миналото й и каква всъщност е. Красота.
7. Железният крал/The Iron king - Феи?! Не ми допада особено.
8. Гробищна вещица/Grave witch - Не мога да коментирам.
9. Магьоснически огън/Witch fire (18+) - Леле колко коментари събра това предложение. Доста интересен развой, честно. Като загърбим извратените мисли и на двамата, ми се струва много интересен роман. Бих го прочела с удоволствие. Малко не ми е по вкуса, но тези двамата адски ме кефят
10. Демоника/The Demonica - Доста… ами интересно започна…
Болница, хирургически инструменти, митични същества – оле мале.

Е, сега ще ви кажа, което ме впечатли най-много и кое бих искала да прочета с голямо удоволствие:
1. Желание/Covet – 100%
2. Демоника/The Demonica - 90%
3. Целуната от ангел/Kissed by an angel - 89%
4. Магьоснически огън/Witch fire (18+) - 85%
5. Жесток ловец/The iron hunt - 80%

Всичко останало е на 0%

Това е редът на книгите, които ми направиха най-голямо впечатление. И към, които изпитвам неописуем копнеж да прочета.
Гласувах за Желание/Covet.
Невероятно е, че за сега има 23 гласа за 18+, 14 за Целуната от ангел/Kissed by an angel – е, по не са ми в списъка и ще видим, кое ще надделее.

Renesita
Шефче

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Съб 28 Май - 23:16

Имате предоставена 2 глава от Демоника

Зодия : Pisces
Брой мнения : 829
Местожителство : Варна

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Нед 29 Май - 23:08

гласувах за Ангелска кръв,откъса ме грабна,въпреки че беше доста кратък,естествено нямам нищо против и ми се иска да прочета почти всички други,но няма как,а следващият ми избор е м/у Жесток ловец,Магьоснически огън и Железния крал,каквото и да изберете ще го чета,имате страхотен вкус.Благодаря за 2 глава от Демоника,беше хм как да кажа гореща и интригуваща,горката Тайла

Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Пон 30 Май - 9:48

Аз гласувах за Covet, още не съм си направила мненията и не съм ви чела превода на другите книги, даже незнам кои точно сте превели, но мога да кажа че тази поредица е много хубава. Четох я мисля в началото на тази година и останах с изключително добро впечатление, пък да не казвам че я прочетох за отрицателно малко време.
Относно Демоника, която виждам из мненията поредицата е хубава, както всъщност са всичките на Лариса Йон. Лично аз предпочитам една друга нейна поредица, но това е без значение. Това което исках да кажа е, че Демоника по принцип се превежда вече в един форум. И сега се мобилизираха с превода, дори екип за втората книга сформираха. Казвам го не за друго, а защото според мен при такова положение няма смисъл, ако се падне тя. Поне аз така мисля. Не искам да си натрапвам мнението, но все пак фен превода нали е за това да ни се даде възможност да прочетем на български книги и поредици, които надали скоро ще ни огрее да видим у нас. Та само това исках да кажа по този въпрос.

Всички книги, които сте пуснали в анкетата са хубави, някои порече от други, но това е естествено. Нямам търпение да разбера, коя ще превеждате от бях.
И благодарностти на екипа от преводачи, който работи така усърдно.
Thэ Dark Girl
Читател

Брой мнения : 28

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Пон 30 Май - 13:06

Аз се колебая м/у Железният крал и Завещание от лъжи.
Тези двете най - много ми допаднаха. Е, също и Магьоснически огън, но тези двете най - много ме впечатлиха.
morgana
Редовен

Брой мнения : 61

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Пон 30 Май - 14:55

Която и да започнете да превеждате, ще я прочета. Страхотни сте, момичета.

така ме остави! Не ме събуждай!
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Изберете новия превод!   Today at 18:32

Изберете новия превод!

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next