BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Какво мислите за брака в 21 век?

+9
~ i.LLusion
Koen
desistela
~ЛиЛ~
Christina.
Zaharka
svetla
Shinbi
~ Mistery writer ~
13 posters

pollКакво мислите за брака в 21 век?

Винаги ще бъде нещо свято.
0
0%
Два подписа не могат да крепят отношения
8
57%
Бракът е нещо прекрасно.
4
29%
Брака е нещо ужасно.
0
0%
Не мога да се грижа за цяло семейство.
0
0%
Сам съм си най-добре
0
0%
Чисто самоубийство
1
7%
Предпочитам да живея на семейни начала.
1
7%
Бракът съсипва романтиката и секса.
0
0%
Общо гласове:
14

description Какво мислите за брака в 21 век? Empty Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Какво мислите за брака в 21 век. Променили ли са се обичаите на българинът и разбирането му за брака.

______________________________
 Какво мислите за брака в 21 век? 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

 Какво мислите за брака в 21 век? 4965902g

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Бракът е нещо прекрасно. Винаги е било така,така и ще си остане.Разбира се всичко зависи от гледната точка,но според мен има ли любов във връзката,то брака ще е още по-прекрасен.Отношенията в леглото и извън него не се скапват заради два подписа,а заради самите хора.Така че нямам нищо против брака,стига да е с правилния човек :happy:

______________________________
 Какво мислите за брака в 21 век? Sig3r
...intoxicated with desire...
.. ♥️ сладур ♥️ ..

 Какво мислите за брака в 21 век? 3129933Q

Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Нямам изградено мнение за брака, всичко е въпрос на късмет и любов естествено, не мога да дам конкретен отговор, защото на този етап от живота ми не вярвам в брака, защото не вярвам й в любовта. А и смятам, че съм твърде млада за да мисля за брак, все пак времето е пред мен, ако не ме бутне автобус утре :lmao2: Бих казала, че доста пъти съм си мечтала за красива бяла рокля, всичките ми приятели и семейството ми на едно място... Но за мен лично кариерата е на първо място, трябва да съм сигурна в собствените си възможности и в това, че мога да се грижа първо за себе си, преди да предприема такава крачка... Могат да минат и 10 години преди да се реша на тази така дълга крачка, но когато се реша, че ще си зарежа свободата, то това за мен ще значи завинаги. Човека, за който ще се омъжа един ден ще е някой, който ще обичам с цялото си сърце, а докато срещна този човек, ще си твърдя, че не вярвам в любовта и съответно в брака... :pardon:

______________________________
 Какво мислите за брака в 21 век? 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

 Какво мислите за брака в 21 век? 4965902g

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Бракът е хубаво нещо, но за мен не е задължително. Смятам, че два подписа не те правят семейство с някой. Аз имам вразка от почти 6 години и мога да кажа, че с приятеля ми сме семейство, въпреки че нямаме скючен брак. Разбираме се и си живеем много добре и без тези два подписа. Може и да се решим някой ден за брак, но и без него сме много щастливи.

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Два подписа не могат да крепят отношения. С брак, без брак, важно е любов и разбирателство да има.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Два подписа не могат да крепят отношения.

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
 Какво мислите за брака в 21 век? 7389738n


 Какво мислите за брака в 21 век? Badge1

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Две подписа не решават нищо...За мен брака е доверието и отношенията между двама души..подписа е нещо формално

______________________________
 Какво мислите за брака в 21 век? Tumblr_meck98WOrT1qjbkhqo3_500

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Аз съм леко учудена,че много млади хора мислят да съжителстват без брак.Не ме разбирайте погрешно,имаме доста приятели,които си живеят без сключен брак и имат деца.Аз уважавам мнението не всеки.Мисля,че всяко момиче се надява някой ден....когато срещне подходящия да се види в бяла рокля.
Чрез брачен съюз показваш на света колко много държиш на другия до теб,признаваш официално,че това е човека с който искаш да бъдеш максимално дълго,почиташ и го уважаваш,поставяш го наравно с теб,за да бъдете равностойни пред света и пред себе си.
Мисля,че е много жалко че в днешно време все по-малко хора сключват брак.Според мен ,защото не се чувстват сигурни,живота е труден,а може би просто ги е страх да бъдат с някого дълго време.
Някои ще кажат-няма пари за сватба.Да-но при желание може да се направи в тесен семеен кръг.И когато отидеш някъде и вижте как звучи представянето:

"Това е моят СЪПРУГ/ГА"

"Това е моята...приятелка"

Какво говори това за сериозността на намеренията ви един към друг.
Когато обичаш някого трябва да си му изцяло отдаден.
И не мисля че брака е отживелица,просто се приема по различен начин,но същността му е уважение и обич пред самите себе си и затвърдяване пред света.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
desistela написа:
Аз съм леко учудена,че много млади хора мислят да съжителстват без брак.Не ме разбирайте погрешно,имаме доста приятели,които си живеят без сключен брак и имат деца.Аз уважавам мнението не всеки.Мисля,че всяко момиче се надява някой ден....когато срещне подходящия да се види в бяла рокля.
Чрез брачен съюз показваш на света колко много държиш на другия до теб,признаваш официално,че това е човека с който искаш да бъдеш максимално дълго,почиташ и го уважаваш,поставяш го наравно с теб,за да бъдете равностойни пред света и пред себе си.
Мисля,че е много жалко че в днешно време все по-малко хора сключват брак.Според мен ,защото не се чувстват сигурни,живота е труден,а може би просто ги е страх да бъдат с някого дълго време.
Някои ще кажат-няма пари за сватба.Да-но при желание може да се направи в тесен семеен кръг.И когато отидеш някъде и вижте как звучи представянето:

"Това е моят СЪПРУГ/ГА"

"Това е моята...приятелка"

Какво говори това за сериозността на намеренията ви един към друг.
Когато обичаш някого трябва да си му изцяло отдаден.
И не мисля че брака е отживелица,просто се приема по различен начин,но същността му е уважение и обич пред самите себе си и затвърдяване пред света.


Нямам конкретна статистика, но съм останал с впечатлението, че разводите са повече от браковете, поне в България. Права си, че няма лошо хората да се бракосъчетават, проблемът е, че бързат и го правят прекалено рано и става така, че опознават човека до себе си впоследствие. И това опознаване твърде често не е това, което са искали. Може да прочетеш мненията на много момичета, че искат деца рано, до 25 години максимална граница. Не знам с колко хора си общувала в тази граница 20-25 (за по-надолу няма смисъл да говоря), но за родители от тях стават сигурно 1/50.

______________________________


 
         
       

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Ами почти всички мои познати,са родили първото си дете май-малко на 23год.Аз лично изчаках и родих на 27г. първото,и то по настояване на мъжа ми.Иначе сигурно и по-късно.
Тук във форума има темичка дето момичетата коментират кога биха искали да станат майки-почти всички първо искат кариера,утвърждаване в живота ,което предполага че ще бъдат над 25-28год.
Медицината днес е на ниво,което предлага безопасно зачеване,развитие на плода и раждане и във по-късна възраст.Някои казват,че колкото родителите са по-възрастни/но говорим до максимум 35год./толкова децата са по-умни.Не знам дали е така ,може би е строго индивидуално.Но най-важното е да си СИГУРЕН че искаш да станеш родител.
Колкото да многото разводи,може би е така защото сключват брак поради причина,че момичето е забременяло/без да иска/ и трябва да се поеме отговорност.Най-често подтиквани от родителите на младите.
Но когато си сигурен за всички твои чувства и действия-като това,че си намерил човека който да те разбира,уважава и обича,другото става "от само себе си"
Просто трябва да си наясно достатъчно с това какво искаш от живота и какво ще оставиш.Защото едно дете е "сътворяване" и не може да живее и поема грешките на родителите.

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Бракът е нещо прекрасно.
Напълно съгласна с Десистела и го желая и за всички мои приятелки. Винаги съм искала да се видя облечена в бяло.
Бих искала да съм и кума на сватбата на най-добрата си приятелка. Да я видя, щастлива, до мъжа, който обича - какво по красиво?

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Този път мисля да бъда малко по песимистично настроена. На 17 съм и не е възможно да мисля, че брака е нещо прекрасно. Може би заобикалящия ме свят ми го е втълпил това. Предпочитам когато ми дойде времето за семейство да живея на семейни начала. А и другото което ми е направило впечатление в днешно време, хората се развеждат - и от това се раждат проблемите в деленето на имущество, пари и т.н Не мисля и че любовта е вечна, нищо не е вечно. Има любов с години, но идва времето в което остава само уважението към другия, започват да се виждат единствено недостатъците, и се забравят дребните жестове. Пък и два подписа на един лист хартия, който при най - малкото може да се скъса - образно казано - не мисля че това е брака. Всеки си избира, но да се жениш само защото искаш да се видиш в бяла рокля, или защото искаш да чуваш думата съпруга - не, не мисля (това е мое мнение, никой да не се обижда)
Когато има любов и доверие между двама души, нищо друго няма да им трябва, за да бъдат щастливи. А и съм на принципа - по - добре да се наслаждаваме на миговете щастие и да се стараем да сведем до минимум тъгата и болката.

______________________________
❤ ❤ ❤ Chris Brown ❤ ❤ ❤
You made me who I am, from the words you said.


Човек трябва да носи хаус в душата си, за да може да се роди танцуваща звезда..! - Фридрих Ницше

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Бракът е нещо прекрасно- говоря от личен опит. Разбира се много е важно за кого се омъжваш .Бракът не е виновник че двама души не се разбират.

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
Два подписа не могат да крепят отношения и Предпочитам да живея на семейни начала.

______________________________
 Какво мислите за брака в 21 век? Creeping%252520up%252520on%252520caturday

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
лол..чесно казано като гледам на къде върви всичко си мисля ,че браковете няма да са мн устойчиви ама се надявам да греша де! 😄

______________________________
If you have never made a mistake then it means you have never tried something new... ^.^ :slynce:

description Какво мислите за брака в 21 век? EmptyRe: Какво мислите за брака в 21 век?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите