Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

Адски устройства

Share

Thea
Шефче

Чете: Танц с дракони
Зодия: Taurus
Брой мнения: 5404
Местожителство: Mezentius House

Адски устройства

Писане by Thea on Нед Мар 13, 2011 10:27 am

Очаквайте през април: "Ангел с часовников механизъм", книга първа от поредицата, предшестваща Реликвите на смъртните. Завладяваща история за Ловците на сенки в скрития свят на викторианска Англия

~ Mistery writer ~
Нинджа-психопат

Чете: Всичко, но не и това, което трябва.
Зодия: Aries
Брой мнения: 6586
Местожителство: Around the world

Re: Адски устройства

Писане by ~ Mistery writer ~ on Нед Мар 13, 2011 10:34 am

Ще се четееее

Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Thea
Шефче

Писане by Thea on Нед Мар 13, 2011 10:39 am

Аз нямам никакво търпение просто!!!

Avrora
Авантаджия

Брой мнения: 18

Писане by Avrora on Вто Мар 15, 2011 10:23 pm

Ще се чете! :)

Thea
Шефче

Писане by Thea on Нед Май 08, 2011 8:20 am

Касандра Клеър
АДСКИ УСТРОЙСТВА:
Ангел с часовников механизъм

(книга първа)
НОВА ЗАВЛАДЯВАЩА ИСТОРИЯ ЗА ЛОВЦИТЕ
НА СЕНКИ, НО НЕ В СЪВРЕМЕНЕН НЮ ЙОРК,
А В ПОТАЙНИЯ СВЯТ НА ВИКТОРИАНСКА АНГЛИЯ
Магията е опасна.... но любовта може да бъде още по-опасна.

Шестнайсетгодишната Тереза Грей пристига от слънчев Ню Йорк в дъждовния, мрачен Лондон, за да види своя брат Нат, но вместо това попада в плен на Сестрите на мрака и се озовава в свят на тъмна магия и смъртоносни интриги. Над нея се надига зловещата сянка на загадъчен мъж, наричан Магистъра, а тя е неговият ключ към световно господство. Единствената й надежда за спасение е в Ловците на сенки - смъртоносните воини, закрилящи човечеството от силите на мрака. Те обаче също крият свои тайни, а срещу тях се надига армия, която не идва нито от Рая, нито от Ада...

Прочети откъс

Действието в АДСКИ УСТРОЙСТВА предшества събитията от РЕЛИКВИТЕ НА СМЪРТНИТЕ

Книгата излиза на 16.05.2011г.
формат: 14,5х21 см
страници: 408
мека корица

цена: 14,90 лв.

JoInT{}MaNia4ka
Драскач

Зодия: Pisces
Брой мнения: 197
Местожителство: Плевен

Писане by JoInT{}MaNia4ka on Пон Юни 06, 2011 8:05 am

Книгата я прочетох и мога да кажа, че съм изключително изненадана.
Тази поредица е една от най-добрите.

tania_kikito
Шуро-баджанак

Зодия: Libra
Брой мнения: 131
Местожителство: Elin Pelin

Писане by tania_kikito on Вто Дек 27, 2011 12:09 am

Някой знае ли българската премиера за втората книга - Принц с часовников механизъм? Защото до колкото знам в САЩ беше на 06.12.2011. А аз не мога да намеря никаква информация за българската премиера.

Моля ви помощ, защото ще се побъркам. Ако някой знае нещо да сподели. :unsure:

magdalasf
Авантаджия

Брой мнения: 10

Писане by magdalasf on Чет Дек 29, 2011 4:53 am

Страхотна книга:) Доколкото разбрах до 3 4 месеца трябва да я имаме и на Бг !

Thea
Шефче

Писане by Thea on Чет Дек 29, 2011 10:59 pm

Така, хора, прочетох я.
Книгата е страхотна! На мен май взе, че ми хареса повече от Реликвите. Сигурно заради Теса и Джем. Някои може да решат, че в коментара има спойлери, да предупредя за всеки случай.

В началото малко се дразнех - Уил беше просто един чернокос Джейс, а Теса - тъмнокоса Клеъри. Само че с течение на книгата, а и след размисъл, стигнах до извода, че не е точно така. Уил е три пъти по-проблемен и гаден характер от Джейс. Джейс си ме кефи, Уил успя да започне да ме дразни, въпреки че в началото така ме изкефи. Кой знае, нататък може да се променят нещата, когато се разкрие защо, по дяволите, го раздава такъв нещастен кретен. Никога няма да му простя как се отнесе с Теса и просто, когато съществува персонаж като Джем... е, за мен лично Уил изгуби по точки. Очаквах, че ще ми бъде такъв любимец като Джейс, но той, макар все пак да има нещо в него, което ми допада, просто не успя да стане. А персонаж като Джем не е имало в Реликвите и той е доста... специален. Определено ми харесва, държи се като същински ангел и е толкова разбран, умиротворен и въобще... много го харесах. Теса също успя да ми стане любимка и установих, че всъщност няма чак толкова общо с Клеъри. По-мъдра е, по-разумна, дори по-смела. Сякаш е много по-голяма на години от Клеъри, държанието й е на място, изказва се много по-смислено... Определено много ми хареса, борбена е и много умна, не позволява някой да я тъпче и отстоява себе си.
Предполагам, че това, което се случи към края на книгата, разговора й с Уил беше това, което окончателно ме вбеси в него. :x: А тя винаги съумява да отговори както трябва, да се озъби където трябва, да каже вярното нещо, с което дори да затапи Уил (и той в тези моменти винаги си го е заслужавал)
Да видим каква е тъмната му тайна, дано поне в книга две се изясни. И да видим какво ли ще иска сега от Магнус?

Някой знае ли трилогия ли ще си остане или и тук Касандра ще разширява с още три книги??? :unsure:

JoInT{}MaNia4ka
Драскач

Писане by JoInT{}MaNia4ka on Чет Дек 29, 2011 11:10 pm

Не знам дали ще е трилогия, но силно се надявам да не се разшири, че започва да ми писва от разтягане на локуми.
Реликвите може да не съм чела, но Ангела много ме впечатли.
Като цяло книгата има едина невероятна сюжетна линия и приятен изглед към миналите години.

Thea
Шефче

Писане by Thea on Чет Дек 29, 2011 11:14 pm

Е, създадена е една доста добра атмосфера. Повече ми харесва да чета за Ловците на сенки във Викторианска Англия, отколкото в съвременен Ню Йорк.
Някак си много добре ги е улучила Касандра - обноски, обстановка, поведение на героите, йерархията им, литературата, въобще... а страхотно си е изградила персонажите! Определено са впечатляващи и ме спечелиха може би повече от групата, която познаваме от Реликвите. Всички са страхотни и несъмнено интригуващи - Хенри, Шарлот, Джесамин, Джем, Теса, Уил (дразни не дразни, няма отрицание, че е интригуващ персонаж). Някак си се привързах към тези герои, нямам търпение да прочета още за тях и много ще се моля Уил да вземе да се стегне. Поне с Теса не искам да се държи като тъпанар! |-(

tania_kikito
Шуро-баджанак

Зодия: Libra
Брой мнения: 131
Местожителство: Elin Pelin

Писане by tania_kikito on Съб Апр 14, 2012 8:20 am

Някой да знае кога се очаква да се издаде на БГ книга 2-ра "Принц с часовников механизъм", защото вече много време чакам..........попитах изд. "Ибис", те отговориха - скоро, но май това "скоро" никога няма да дойде |-( Та случайно някой да има по-скорошна информация, която аз да съм пропуснала???? :pardon: Много ще се зарадвам ако някой знае нещо........да сподели :bigsmile:

JoInT{}MaNia4ka
Драскач

Писане by JoInT{}MaNia4ka on Съб Апр 14, 2012 11:18 am

tania_kikito написа:Някой да знае кога се очаква да се издаде на БГ книга 2-ра "Принц с часовников механизъм", защото вече много време чакам..........попитах изд. "Ибис", те отговориха - скоро, но май това "скоро" никога няма да дойде |-( Та случайно някой да има по-скорошна информация, която аз да съм пропуснала???? :pardon: Много ще се зарадвам ако някой знае нещо........да сподели :bigsmile:

Някъде ми се беше мярнал месец Май, тоест края. Така бяха казали Ибис. Може да са решили да ни изненадат. Щом дойде Май месец всичко ще излезе на бял свят ;)

Zaharka
Нинджа-психопат

Зодия: Cancer
Брой мнения: 4558
Местожителство: Discworld

Писане by Zaharka on Пет Юли 20, 2012 7:52 am

Принц с часовников механизъм

Автор: Касандра Клеър
Издател: Ибис
Раздел:
Фантастика, фентъзи. Хорър
Световна проза
Преводна художествена литература
Художествена литература
Цена: 15.90 лв.

Очаквайте на 24.07.2012 г.

Преплитането на любовта и лъжите може да поквари и най-чистото сърце...

Сега, когато вече е сред ловците на сенки, Теса най-накрая е в безопасност. Но тази сигурност се оказва краткотрайна, защото подмолни кръгове в Клейва кроят планове да отстранят Шарлот от ръководството на Института в Лондон. А без помощта на покровителката си, Теса би се превърнала в лесна плячка за мистериозния Магистър, който иска да използва способностите й за свои собствени зловещи цели.

С помощта на обаятелния Уил и яростно отдадения Джем, Теса открива, че войната на Магистъра срещу лов­ците на сенки е дълбоко лична. За да разбулят тайните на миналото, тримата пътуват от обвития в мъгла Йоркшир до омагьосана бална зала, където Теса открива, че истината за произхода й е по-зловеща, отколкото си е представяла. И докато търсенето на Магистъра и истината води приятелите към неизвестни опасности, Теса научава, че когато любовта и лъжите се преплитат, това може да поквари дори и най-чистото сърце.

Мрачното и необяснимо държане на Уил продължава да обърква Теса. Възможно ли е откриването на Магистъра да освободи Уил от тайните му и да даде на Теса отговорите на въпросите й за това коя е тя и за какво е предопределена?

magi961
Авантаджия

Писане by magi961 on Нед Апр 14, 2013 8:38 am

Много е интересна , макар да не съм чела нито една книга от Реликвите на смъртните.

milaa
Авантаджия

Брой мнения: 18

Писане by milaa on Нед Апр 21, 2013 8:46 pm

Нямам търпение да я прочета. :love:

becky13
Авантаджия

Чете: от всичко по много
Брой мнения: 66
Местожителство: София

Писане by becky13 on Пон Юни 10, 2013 6:51 pm

Някой знае ли кога излиза на български третата част?

liusi
Авантаджия

Чете: fanGtasy ;)
Зодия: Scorpio
Брой мнения: 289
Местожителство: The Fires of Hell

Писане by liusi on Вто Юли 02, 2013 9:22 pm

Очаквайте на 31.07.2013

stelina_dimova
Авантаджия

Зодия: Capricorn
Брой мнения: 13
Местожителство: Стара Загора

Писане by stelina_dimova on Съб Юли 13, 2013 11:48 am

Нямам търпение да прочета последната!Още малко!!! :slynce: 

Christina.
Шефче

Чете: Първото правило на магьосника
Брой мнения: 3477
Местожителство: Пловдив

Писане by Christina. on Съб Юли 20, 2013 1:03 am

Касандра Клеър
„Принцеса с часовников механизъм“
Книга трета от поредицата АДСКИ УСТРОЙСТВА

Формат: 14,5х21 см
Обем: 496 стр.
Меки корици
ISBN 978-619-157-050-8
Цена: 16,90 лв.

ИЗЛИЗА НА 31.07.2013

Aнотация:

Опасности и предателства, тайни и магии, любов и тъга се преплитат в секващия дъха финал на трилогията „Адски устройства”.

АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НЕ ЗНАЯТ МИЛОСТ.
АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НЕ ЗНАЯТ ПОЩАДА.
АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НЯМАТ ЧЕТ.
АДСКИТЕ УСТРОЙСТВА НИКОГА НЯМА ДА ПРЕСТАНАТ ДА ПРИИЖДАТ.

Теса Грей би трябвало да е щастлива – нали всички младоженки са такива? Но по време на подготовката за сватбата й с Джем Карстерс, огромна опасност надвисва над ловците на сенки в Института в Лондон. Магистърът, Алекс Мортмейн, се появява отново и планира да използва армията си от безмилостни автоматони, адските устройства, за да погуби нефилимите. В своята жестока игра той се нуждае само от една последна пионка, за да нанесе унищожителния си удар – необходима му е единствено Теса.
И докато тези, които обичат Теса, правят и невъзможното, за да я намерят и спасят от Магистъра, тя започва да разбира, че е много по-силна, отколкото някога си е представяла. Но може ли само едно момиче, дори и да притежава могъща сила, да се изправи срещу цяла армия демони?

„Завладяваща книга. Най-добрата от всички, писани досега от Клеър.“
ЕНТЪРТЕЙМЪНТ УИКЛИ
„Необичаен финал, удовлетворяващ очакванията на феновете.“
КЪРКЪС РИВЮС

becky13
Авантаджия

Чете: от всичко по много
Брой мнения: 66
Местожителство: София

Писане by becky13 on Нед Юли 21, 2013 11:21 pm

Силно се надявам финалът наистина да удовлетворява очакванията на ВСИЧКИ фенове, защото ако Уил и Теса накрая не се съберат, спирам да бъда фен! :)

beni1979
Авантаджия

Чете: Любовни романи
Зодия: Leo
Брой мнения: 1451
Местожителство: Пловдив

Писане by beni1979 on Пон Юли 22, 2013 9:51 am

Силно се надявам финалът наистина да удовлетворява очакванията на ВСИЧКИ фенове, защото ако Уил и Теса накрая не се съберат, спирам да бъда фен!

Аз също много ми е мъчно за Джем обаче Уил ми е на сърце:wasnotme: 

mi666i
Авантаджия

Зодия: Leo
Брой мнения: 321

Писане by mi666i on Пон Юли 22, 2013 12:41 pm

Аз прегледах родословното дърво на ловцете на сенки и така горе долу си направих някакви заключения кой с кого ще е на финала :hmm: Е, сега остава само да се надявам да не съм сгрешила в тях :lmao2: Разбира се с когото и да е накрая Теса все ще ми е адски мъчно за другият, защото и Уил, и Джем заслужават да намерят щастието, така че и аз се присъединявам към тези, които се надяват финала да удовлетворява очакванията на всички фенове:)

Когато се срещаме с дадени хора, те стават част от живота ни. И като станат част от живота ни, започват да се опитват да го променят. И се сърдят, когато не правим това, което те изискват от нас. Понеже всеки си мисли, че знае как другият,трябва да живее живота си, но всъщност никой не знае как трябва да живее своя собствен.

adamaria
Авантаджия

Писане by adamaria on Вто Дек 03, 2013 1:38 am

Страхотна поредица,грабна ме от първата страница и ме остави без дъх:) 

Sonia Mihailova
Авантаджия

Брой мнения: 12

Писане by Sonia Mihailova on Пон Юни 02, 2014 9:15 pm

Заслужава си да се прочете !!

В момента е: Вто Сеп 02, 2014 7:45 am