BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyГотова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Готова ли сте за още едно дете?

Готова ли сте за още едно дете? %D0%B1%D0%B5%D0%B1%D0%B5+%D0%B8+%D0%BC%D0%B0%D0%BC%D0%B0

Резултатите от неотдавнашно проучване, проведено от Американският Център за контрол и превенция на заболяванията показват, че оптималното времево разстояние между две поредни раждания е 18-23 месеца.

Според учените, участвали в проучването, този времеви интервал води до възможно най-благоприятни здравословни резултати както за майката, така и за детето.

В действителност обаче не съществува такова нещо като стандарт в семейното планиране. Някои майки са готови да предприемат решителната крачка към следващата бременност, докато все още се грижат за едно или повече пеленачета, а други с нежелание и страх проверяват резултатите от направения в домашни условия тест за бременност.

Въпреки че не съществува идеален момент за появата на друго дете, някои моменти са по-подходящи от други. Ето няколко фактора, които трябва да прецените, за да решите дали сте готови за друго дете или не:

- На каква възраст е най-малкото ви дете? Ако се грижите за малко дете, което изисква от вас да ставате няколко пъти през нощта, за вас ще бъде изключително трудно да намерите сили и енергия, за да се справите с физическите изисквания, наложени от поредната бременност.

- Колко внимание и грижи изискват останалите ви деца. Ако останалите ви деца са сравнително самостоятелни, то тогава бихте могли спокойно да се замислите за нова бременност. В случай обаче, че мислите за бременност докато сте все още заети с грижите по малко дете или дете с комплексни медицински нужди, то тогава е редно да направите преоценка на желанието си според обстоятелствата наложени ви от реалната ситуация.

- Какво мисли партньорът ви за идеята за друго дете? Независимо от факта, че напредъкът в областта на репродуктивното здраве прави мъжете пасивна част от репродуктивния процес, повечето от нас предпочитат да ги имат до себе си за всеки случай! При условие, че вашият партньор е напълно сигурен, че не е готов за друго бебе, тогава може би на този етап не трябва да изхвърляте или пренебрегвате хапчетата и средствата за контрол на раждаемостта.

- Колко стабилна е вашата връзка в конкретния момент. Съществува мит, според който едно дете може да укрепи връзката между брачните партньори. В действителност обаче, ефектът от бременност, предприета с именно такава цел е напълно противоположен. Ако вече съществуват противоречия или неспособност за комуникация между вас и вашия партньор, то роденото в подобни условия дете само ще задълбочи семейните проблеми. Затова най-добре отложете бременността до настъпване на по-благоприятен в семейно отношение момент.

- Как ще се отрази едно ново бебе на семейното финансово състояние? Няма как да отречете факта, че детето струва пари. Ако съществува вероятност планираното ново бебе да затормози семейния бюджет, най-добре отложете бременността до настъпване на по-благоприятна финансова ситуация.
- Как се чувствате при мисълта да имате друго бебе? Преди да предприемете каквото и да било, преценете дали мисълта за друго дете предизвиква у вас еуфория или ви плаши до смърт. Инстинктът ще ви подскаже дали сте готова за ново дете.

Отделете нужното време за да прецените обективно тези фактори. Така ще придобиете добра представа за това, дали се готова за друго дете. /Medical.BG

______________________________
Dogs never bite me . Just humans .

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Аз лично, като чуя думата бебе и се изприщвам. Никак не съм готова за такова нещо... Ами страх си ме е да си призная Готова ли сте за още едно дете? 2115147716:

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Аз имам две деца-момиче и момче,с разлика от точно 5 години

______________________________
искам сладолед на клечка,да спя върху кожа на мечка,с мъж без пречка и да правим буболечка :lovely:

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Не, не съм готова. Имам едно дете на 6 год и честно казано не искам да е сам, но някак си годините си минават, а аз все по малко имам желание за друго.

______________________________
Готова ли сте за още едно дете? Tumblr_o02w19lS0d1tw5trjo1_500

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
да си призная НЕЕЕЕ! Имам си едно мъжленце на година и половина е Готова ли сте за още едно дете? 1513021971 много си го обичкам но не желая и да чуя за второ. Всички казват че не трябвя дя е сам, че само така си приказвам защото не е минало много време,че второто е по-лесно, щяло да е кротко и т.н. но просто само като си помисля за всичко ми иде да :headbang: Готова ли сте за още едно дете? 486223524 може и да са прави, просто поне за мен едничко си ми е напълно достатъчно

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Да,готова съм да имам още 1 дете Готова ли сте за още едно дете? 1513021971

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Аз имам две деца:момиче и момче.Разликата им е 7,5 г. и за съжаление ми е забранено по медицински причини да имам повече деца.Иначе с голямо желание бих изгледала още 2 ,само да имам финансова възможност.

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
След първото ми дете ми забраниха да имам други деца. Сега си имам 3 зверчета. До скоро се замислях за още едно.

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Аз имам момиченце на в и точно това си мислех онзи ден-дали съм готова за второ.

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Имам дъщеричка на 1 годинка и 7 месеца ❤️
И да, бих искала още едно детенце, но ще поизчакам. И без това таткото се дърпа

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
dobihp написа:
да си призная НЕЕЕЕ! Имам си едно мъжленце на година и половина е Готова ли сте за още едно дете? 1513021971 много си го обичкам но не желая и да чуя за второ. Всички казват че не трябвя дя е сам, че само така си приказвам защото не е минало много време,че второто е по-лесно, щяло да е кротко и т.н. но просто само като си помисля за всичко ми иде да  :headbang:  Готова ли сте за още едно дете? 486223524  може и да са прави, просто поне за мен едничко си ми е напълно достатъчно


Това за второ дете , че е ще е кротко и т.н. ами поне при нас са пълни глупости.  Второто ни е като виелица.  Баткото беше златен👼 , малката е направо ужасГотова ли сте за още едно дете? 3142589345 . Не мога за две секунди да я оставя сама. Не мисля за трето .

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Имам две деца на почти 6 и почти 4.Имаше момент когато много исках и трето дете, наистина много,но истината е че няма да издържа.

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
hrisi83 написа:
dobihp написа:
да си призная НЕЕЕЕ! Имам си едно мъжленце на година и половина е Готова ли сте за още едно дете? 1513021971 много си го обичкам но не желая и да чуя за второ. Всички казват че не трябвя дя е сам, че само така си приказвам защото не е минало много време,че второто е по-лесно, щяло да е кротко и т.н. но просто само като си помисля за всичко ми иде да  :headbang:  Готова ли сте за още едно дете? 486223524  може и да са прави, просто поне за мен едничко си ми е напълно достатъчно


Това за второ дете , че е ще е кротко и т.н. ами поне при нас са пълни глупости.  Второто ни е като виелица.  Баткото беше златен👼 , малката е направо ужасГотова ли сте за още едно дете? 3142589345 . Не мога за две секунди да я оставя сама. Не мисля за трето .


Ахаха и при нас е така малката е като природно бедствие Готова ли сте за още едно дете? 675148475 а баткото ни е кротък. Моите са и с 8 години разлика и понякога се чувствам като пъдар в къщи. Готова ли сте за още едно дете? 2326183677

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
viki12 написа:
hrisi83 написа:
dobihp написа:
да си призная НЕЕЕЕ! Имам си едно мъжленце на година и половина е Готова ли сте за още едно дете? 1513021971 много си го обичкам но не желая и да чуя за второ. Всички казват че не трябвя дя е сам, че само така си приказвам защото не е минало много време,че второто е по-лесно, щяло да е кротко и т.н. но просто само като си помисля за всичко ми иде да  :headbang:  Готова ли сте за още едно дете? 486223524  може и да са прави, просто поне за мен едничко си ми е напълно достатъчно


Това за второ дете , че е ще е кротко и т.н. ами поне при нас са пълни глупости.  Второто ни е като виелица.  Баткото беше златен👼 , малката е направо ужасГотова ли сте за още едно дете? 3142589345 . Не мога за две секунди да я оставя сама. Не мисля за трето .


Ахаха и при нас е така малката е като природно бедствие Готова ли сте за още едно дете? 675148475 а баткото ни е кротък. Моите са и с 8 години разлика и понякога се чувствам като пъдар в къщи. Готова ли сте за още едно дете? 2326183677


Дам точно , нещо повече от пъдар , укротител  :bravo:   . При нас разликата е 6 години.

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Луд умора няма Готова ли сте за още едно дете? 2903674814 , дъщеря ми е на 3 месеца и вече ми се иска още едно. Но като имате, като моето дете и вие ще поискате второ Готова ли сте за още едно дете? 909357165

______________________________
"Наистина има рай на тази земя – рай, който обитаваме, когато четем хубава книга." Кристофър Морли

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
Оооо готова съм ! Но още май половинката не е готова Готова ли сте за още едно дете? 2115147716

descriptionГотова ли сте за още едно дете? EmptyRe: Готова ли сте за още едно дете?

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply