BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Нора Робъртс

power_settings_newLogin to reply
+102
RENIZVEZDI
alextabakova
Коко
Дияна В.
yoana0608
Таня0
NVasileva
vesyo
Viki
Icheto
АВА
ninkata62
galimarinova
Сирена
sido37
dkolchagova
user5a1599fe65327
maya_drumeva
sashatoseva
an_dji
кума лиса
ivcan
jiji
marinka76
roseta86
toni6910
mese4ina
meri
makarena
vanqnn
vanesa99
Тони87
даяна77
alisiq1993
Zerita
verka77
fata_morgana
bombolinka
Zarazno_zlo
nadiatg
iveto81
chitatel
ognendar
svetly86
bonbon4e
sanispace
galina
juliq
mAlice
sortisa
Бела Кълън
sani_nadq
SCHICKSAL
penka1234
kkkk19
galileo414
silvyy
waternimph
nana0102
natali_al
nina669
Luse
tenesi321
mony
geneviev
lelemale
Ellendary
Ludetinata
kiro89
Й.Игнатова
simarsd
ganinka
slava87
sisi_12365
mariva
dfghjk
Stefanika
shter
bebcho83
gerganasto
Titoncho
mimi_dobreva
mi666i
Streamers_98
Thea
inarra
naFarela
FromHell
radysan
nikita78
nestinarka
dvd
iojeni83
mimi72
plop
Tediii
Nadenceto22
sil
katniss
beni1979
mir4a
Renesita
106 posters

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyНора Робъртс

more_horiz
First topic message reminder :

Нора Робъртс

Нора Робъртс - Page 5 B1676

Родена в Силвър Спринг, щата Мериланд, Нора Робъртс е най-малкото от пет деца. Посещава католическо училище и се омъжва рано, установявайки се в Кийдисвил, Мериланд. Известно време работи като секретарка. „Печатах бързо, но правех буквени грешки – бях най-лошата секретарка”, споделя тя сега. След раждането на синовете си остава вкъщи и се захваща с най-различни неща. Снежна буря през февруари 1979 година я принуждава да опита друга творческа изява. Снегът я затрупва вкъщи със синовете й (на три и шест години тогава), без възможността да ги заведе на детска градина и с намаляващи запаси от шоколад. Родена в семейство на четящи хора, Нора не се сеща за момент, в който не е чела или измисляла истории. През въпросната снежна буря тя вади молив и тетрадка и записва една от тези истории. Така се ражда една бляскава кариера. След няколко преработки и откази се появява първата й книга, издадена от Силует през 1981 година. Нора среща втория си съпруг – Брус Уайлдър, когато го наема да направи етажерки за книги в дома й. Женят се през 1985 година. От този момент те разширяват дома си, обикалят света и заедно отварят книжарница.
През годините Нора винаги е била заобиколена от мъже. Не само е била най-малкото дете в семейството си, но и единственото момиче. Отгледала е двама сина. По тази причина г-жа Робъртс е съвсем наясно с начина на мислене на мъжете, което е източник на непрестанна наслада за читателките й. За нея, както я цитират да казва, изборът е бил да ги разбере или да избяга.
Нора членува в няколко писателски групи и е спечелила многобройни награди от колегите си и от издателската индустрия. Нора Робъртс е многократно провъзгласявана от Пъблишърс Уикли за писателка с необятно въображение и талант.

Ето и конкретните факти:
Общ тираж на книгите й – над 280 милиона екземпляра.
23 книги на Нора Робъртс се продават всяка минута през последните 23 години.
Общият тираж на книгите на Нора Робъртс е достатъчен, за да изпълни местата на Джайънтс Стейдиъм повече от 4000 пъти.
Ако наредите една до друга по дължина всички книги на Нора, те ще прекосят Щатите от Ню Йорк до Лос Анджелис 11 пъти.
След появата на първия й бестселър през 1991 г., книгите й са прекарали общо 632 седмици в класацията на Ню Йорк Таймс – това се равнява на над 12 години бестселъри всяка седмица.
Взети заедно, книгите на Нора Робъртс са прекарали 90 седмици на първо място в класацията за бестселъри на Ню Йорк Таймс!
29 са дебютирали на първо място.
Неколкократно е имала едновременно 4 книги в класацията на Ню Йорк Таймс.
Във времето, което ви е отнело прочитането на тази информация, още 23 читатели са закупили книга на Нора Робъртс.
Сайтът на Нора Робъртс се посещава от над 80 000 души месечно, като средно посетителите го разглеждат



Книги от Нора Робъртс

Нора Робъртс - "Поредица: Сватбена агенция"
Нора Робъртс - "Аленият шал на смъртта"
Нора Робъртс - "Обещания в смъртта"
Нора Робъртс - "Отрова"
Нора Робъртс - "Горещ лед"
Нора Робъртс - "Трилогия: В градината"
Нора Робъртс - "Окото на пламъка"

Поредици на Нора Робъртс, които са на свръхестествена тематика:
Нора Робъртс - "Кръгът" (трилогия)
Нора Робъртс - "Ключът" (трилогия)
Нора Робъртс - "Сага за Ирландия" (трилогия)
Нора Робъртс - "Наследството на Донован" (поредица)
Нора Робъртс - "Островът на трите сестри" (трилогия)

Последната промяна е направена от Renesita на Пет 28 Яну - 17:05; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
Нора Робъртс - Page 5 Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Чела съм няколко нейни поредици. - "Хотелът" "В градината" "Сватбена агенция"
Много добре стил на писане.
Тя е сред любимите ми автори!!

______________________________
Нора Робъртс - Page 5 2mgsis9

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Тази писателка винаги ще си остане номер 1 за мен. Особено с поредицата "в смъртта". Някой случайно може ли да даде инфо относно превода на книгата за случая Айков? Спомням си че преди време някой писа че се редактирала или се лъжа?

______________________________
Нора Робъртс - Page 5 T5rsd4
Не ме е страх от смъртта,но не искам да съм там, когато се случи...

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
bombolinka написа:
Тази писателка винаги ще си остане номер 1 за мен. Особено с поредицата "в смъртта". Някой случайно може ли да даде инфо относно превода на книгата за случая Айков? Спомням си че преди време някой писа че се редактирала или се лъжа?


Здравейте,

Книгата отдавна вече я има преведена и можете да й се насладите ето тук: Произход в смъртта

Приятно четене! :-)

______________________________
Нора Робъртс - Page 5 11781810

Колкото е повече знанието, толкова е по-малко егото. Колкото е по-малко знанието, толкова е по-голямо егото.

Алберт Айнщайн

illusion_fan@abv.bg

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Много я харесвам

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Чела съм хубави книги от нея. Имам една любима която не помня как се казва...

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Поредната книга от поредицата В смъртта... предстои да излезе по книжарниците на 27.08.2015


Нора Робъртс - Page 5 Slava-smartta-large-24974

Голяма киностудия заснема филм по книгата за един от първите случаи на Ив Далас. Преди края на снимките продуцентите и режисьорът организират бляскаво парти, на което са поканени и главните действащи лица от реалната история – Ив Далас и Делия Пийбоди. Въпреки че не обича шумните светски събития, Ив не може да откаже тази покана. На партито тя с интерес наблюдава актрисата, която се превъплъщава в нейния образ и с която имат изумителна прилика. Но вниманието й определено грабва Кей Ти Харис – актрисата в ролята на Пийбоди. Конфликтна и арогантна, тя очевидно притежава умението да печели врагове.

Когато по-късно вечерта в басейна на покрива е открит трупът на Харис, лейтенант Далас влиза в обичайното си амплоа – разследване на убийство. Със сигурност извършителят се намира сред гостите на събитието. Случаят обаче не е толкова лесен, защото всеки от присъстващите има поне един мотив за престъплението.
Характеристики

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
В смърта ми една от любимите поредици Нора Робъртс е една от любимите ми авторки

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Книгите, които са за любов са много увлекателни, другите някак си не ме удовлетворяват

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
даяна77 написа:
Книгите, които са за любов са много увлекателни, другите някак си не ме удовлетворяват



Изчела съм всичко издадено от Нора Робъртс повече от няколко пъти и не знам да има нейна книга, в която да не се разказва някаква любовна история. Много ми е интересно, кои са тези „другите“?

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
аз също обожавам тази авторка намирам ,че книгите и са страшно интригуващи и различни от повечето чиклит романчета Нора Робъртс - Page 5 976781486

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Обожавам тази авторка всичките и книги са завладяващи

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
една от най-добрите за мен писателки

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Любимата ми писателка,никога не ме е разочаровала-всички нейни книги са страхотни,има необикновен стил,запомнящ се и така вниква в душите на героите си...Имам много нейни книги,без тия със свръхестествените истории-просто не ги обичам-някой от които препрочитам отново и отново.Когато видя нейно заглавие,което не съм чела никога не се колебая-знам ,че ще бъде невероятна.

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Обожавам я! Това е единствената авторка, чиито книги се съхраняват в компютъра ми под три различни формата. Обожавам поредицата "Макгрегър" и "В смъртта" ...всички са ми любими, няма някоя която да не ми хареса.
Не съм чела три от поредицата "Сестрите Калхун" и сега ги мятам...

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyКнигите на Нора Робъртс

more_horiz
Любимата ми авторка.Мен ме запали поредицата и за Макгрегър.След това нямах търпение да открия и други нейни книги.Всички съм ги чела по няколко пъти.Единствената ,която не съм препрочела е Божествено зло.Идва ми доста тежичка.Обожавам книгите и за Ирландия.Описанията и героите и са толкова живи и истински,че все едно си там при тях.Най-много харесвам поредиците,защото не се разделям с героите които съм обикнала.Така започнах да чета романтика и сега всички в къщи ме занасят.

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Изключителен автор, но най- любима ми е „Сватбена агенция“

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Публични тайни е пьрвата нейна книга която прочетох и се влюбих завинаги.Чела сьм почти всичко което е излязло на нашия пазар.Много добра писателка.

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Много харесвам Нора Робъртс. В смъртта ми е една от любимите поредици.

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Книгите на Нора Робъртс са класика в жанра.

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
Някой се интересуваше от роман на Нора Робъртс ''Произход в смърта ''под №24 е в Читанката изчела съм всичко което съм намерила от нея страхотна е има от всички жанрове по малко ...никакква скука

descriptionНора Робъртс - Page 5 EmptyRe: Нора Робъртс

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply