Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход

Share | .

Търся книгата...

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next
АвторСъобщение
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Търся книгата...   Съб 18 Дек - 14:44

First topic message reminder :

В тази тема можете да кажете коя книга ви интересува да откриете в електронен вариант и ако някой от потребителите знае къде може да се намери, ще даде линк към нея.Посочвайте и на кой език искате да я намерите.

Последната промяна е направена от Teia на Вто 15 Фев - 18:55; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
bonbon4e
Преводач

Брой мнения : 1870

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 0:13

meri написа:
Здравейте,пак съм аз !Някой да има в ел.вариант''Езерото на мечтите''на Лайза Клейпас ;''Мис Каприз''на С.Е.Филипс;''Уязвим''на Т.Уебър или ''Взривоопасна истина''на Щ.Рос?
А''Близо до теб '' и ''Почти влюбени'' на Кристина Дод?

Може би моя пост ще ви прозвучи грубо, но защо търсите тези книги тук при положение, че ги има в книжарниците или като е - книги в някои интернет книжарници? Може би защото тук ще ги получите без пари? Много е лесно така, винаги за сметка на другите.
Не напразно хората са казали: Погледни ме с едното, да те погледна с двете.
Дано сте ме разбрали, какво искам да ви кажа.
aranna
Ветеран

Брой мнения : 1419

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 8:56

Аз не те разбрах!

"Погледни ме с едното, да те погледна с двете."

Какво значи това? Подай ръка, за да я откъсна?
bonbon4e
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 9:29

Щом точно ти ме питаш, дето наистина си ветеран в "книжните" форуми, значи другите съвсем няма да ме разберат. Жалко!
Имах предвид, че е нахалство да се регистрираш и да започнеш да викаш: "Дай!" Преди да поискаш, помисли най - напред какво си дал. Така ни възпитаваха и мисля, че е правилно. Не може шепа хора да се бъркат в джоба за всяка книга, а повечето да чакат на готово, защото така е по - лесно и удобно.
Извинявам се за спама.
aranna
Ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 10:55

Това е отделна дискусия и не смятам, че мястото и е тук. Хората питат, ти отговаряш като...
даваш линк, изпращаш поща или нещо друго.

Не смятам, че meri е имала нещо друго в предвид. Аз също съм търсила книги и се радвам, че хората четат, така, че... ако имам нещо, което друг търси - го споделям или го насочвам къде да го намери! Но това съм аз!

(Цялата работа с фен - преводите е, че хора отделят от личното си време, за да доставят удоволствие на нас, чакащите "на готово"! Безплатно, без да питат, какво ще им дадем, или сме дали на тях!)
Нека не отварям дума и за торентите! Защото си залагам главата, че никой не плаща за всичко, което гледа, слуша или чете! (Нека не бъдем лицемери за това!)
Така, че ако нямаш книга или не искаш да я спаделиш, просто даваш линк за къде може да се намери или не отговаряш.

И това е последното, което пиша по въпроса, като се извинявам на всички, за досадата, да четете неща извън темата!
bonbon4e
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 11:27

Форума е СВОБОДЕН! !! Всеки може да ОТВАРЯ, чете и пише!!!
И да изказва мнението си!!!
А що се отнася до фен - преводите, точно аз съм една от тези, които с удоволствие жертват свободното си време, за да четат останалите!!!
Повече няма да пиша по въпроса, но и не е честно да ми казваш да си затварям устата!
asayva
Редактор

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 12:01

Момичета, хайде да се успокоим, а?
Винаги ще има хора, които ще искат да четат на аванта, в някои сайтове има заявка за книги, които са на 1-2 дена и вече ги искат най-малкото сканирани, па ако може и редактирани и форматирани в удобен за тях формат - супер. В това отношение Бонбонче е абсолютно права. Искаме да четем, дразним се, ако издателството не отпечата всички книги навреме, но за да се печатат книги, трябва някои да ги и купува. Мисля, че мернах няколко теми за предстоящи заглавия - ето един начин да знаят читателите какво да очакват и дали да си го купят, особено ако има мнение за произведението.
Но и аз не съм привърженик на идеята само да се получава наготово. Има хора, кото считат, че някой друг е длъжен да купи книгата, друг е длъжен да я сканира, обработи, форматира... Е не става така.
Аз съм от групата на доброволните редкатори, т.е. коригираме и редактираме книги в свободното си време и съм наясно колко труд отива за една книга, която вече обработена, се изчита за ден или два. За тези, които превеждат в свободното си време няма да отварям дума, само моа да им благодаря за удоволствието от преведената книга. Като знам с моите средни знания по английски колко време ми отнема да преведа страничка, а получавам наготово цяла книга - поклон за труда.
Затова подкрепям решението на някои електронни библиотеки да не се качват новоиздадени книги. Ние, читателите, трябва да уважаваме издателствата, ако искаме да четем книги на хартиен носител направени. Друг е въпросът за качеството на издадените книги - масово сериозни издателства си спестяват коректорска и редакторска работа, но не бих ги обвинила за това. Знаят, че веднагически някой ще сканира книгата и ще я раздаде на аванта.
aranna
Ветеран

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 12:20

Нямаше ли правило, да не се качва книга минимум година, след като е издадена?

Но и при нас още го няма застъпено, като издадат книга на хартия, да я пуснат и в елетронен вариянт (на по - ниска цена съответно!)

meri, четеш ли на английски?
fata_morgana
Преводач

Чете : Всичко, което си заслужава четенето.
Брой мнения : 1137
Местожителство : Somewhere over the rainbow ;-)

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 12:47

aranna написа:
Нямаше ли правило, да не се качва книга минимум година, след като е издадена?

Но и при нас още го няма застъпено, като издадат книга на хартия, да я пуснат и в елетронен вариянт (на по - ниска цена съответно!)

Да, беше прието такова правило в някои от форумите, дори в Читанка, доколкото си спомням стана вече 2 години.

И какво от това? Веднага се намира някоя "добра" душа, която, ако не в деня на излизането на дадена книга, то поне след 2-3 дни я пуска в интернет пространството. И не бих приела като оправдание това, че издателствата бавят електронните им вариант, просто ни е такава народопсихологията - шамар да е, аванта да е.

Честно казано, аз съм последният човек, който ще тръгне да защитава издателствата (особено имайки предвид какви некачествени книги ни се предлагат в много от случаите), но съм изключително против това книга, излезнала преди по-малко от година, да се сканира и разпространява за безплатно ползване. Ами, в такъв случай, защо се оплаквате, че не издават дадена книга или спират дадена поредица? Проста математика - като не им се продават книгите (чийто цени, от друга страна, на моменти са неоправдано високи за качеството, което се предлага), те нямат с какво да финансират следващите си проекти.

Не знам, aranna, дали си попадала на такива питанки, но аз съм виждала постове, в които се иска да им бъдат изпратени сканирани книги, които все още не са излезли!!! на пазара, а предстоят да бъдат пуснати след няколко дни!

Така че, напълно съм съгласна с реакцията на bonbon4e, защото почти всички от книгите, станали повод за тази полемика, са издадени едва през 2015 г.!

Колкото е повече знанието, толкова е по-малко егото. Колкото е по-малко знанието, толкова е по-голямо егото.

Алберт Айнщайн

illusion_fan@abv.bg
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5107
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пон 18 Яну - 12:49

bonbon4e написа:
Форума е СВОБОДЕН! !! Всеки може да ОТВАРЯ, чете и пише!!!
И да изказва мнението си!!!
А що се отнася до фен - преводите, точно аз съм една от тези, които с удоволствие жертват свободното си време, за да четат останалите!!!
Повече няма да пиша по въпроса, но и не е честно да  ми казваш да си затварям устата!

Форумът е свободен и всеки може да се изказва, НО на подходящите за целта места, а не където завърне. И смятам, че аз съм човекът, който да ви каже да си затваряте устите и/или да се пренесете в някоя от многобройните чат теми. Те затова съществуват.
Всички по-нататъшни коментари, които не са пряко свързани с целта на темата, ще бъдат сметнати за спам и директно изтривани. Не ме карайте да ставам лоша!

Маниак

Чете : Fan Fiction
Брой мнения : 523

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 13:14

Търся "Тайната порта" от Кейти Хикман. Ако някой я има ще се радвам да пише на лично. Или поне да ме насочи къде мога да си я намеря

Брой мнения : 316

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 16:10

[quote="aranna"]Нямаше ли правило, да не се качва книга минимум година, след като е издадена?

meri, четеш ли на английски?[/
Не,за голямо мое съжаление и затова се регистрирах в сайта,но май не съм добре дошла.

Последната промяна е направена от meri на Пет 22 Яну - 16:54; мнението е било променяно общо 3 пъти
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 16:40

И все пак ще преглътна обидата и ще докажа ,че не съм от хората които само казват ''Дай''без да са готови да споделят и ще кача линк към моята ел.библиотека.Никога не съм отказвала да давам книги и не бих го направила.Приятно четене!
Активирани са линкове за публичен достъп:
Елойза Джеймс:
http://dox.bg/files/dw?a=46f3d8b2b4

Бевърли Бартън:
http://dox.bg/files/dw?a=9839801a4e

Ребека Брандуей:
http://dox.bg/files/dw?a=20435fa085

Карън Хоукинс:
http://dox.bg/files/dw?a=ecc60f64ff

Виктория Холт:
http://dox.bg/files/dw?a=670d31f6cc

Knigi:
http://dox.bg/files/dw?a=45a50aa24a
fata_morgana
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 16:59

meri написа:
И все пак ще преглътна обидата и ще докажа ,че не съм от хората които само казват ''Дай''без да са готови да споделят и ще кача линк към моята ел.библиотека.Никога не съм отказвала да давам книги и не бих го направила.Приятно четене!
  Активирани са линкове за публичен достъп:

Карън Хоукинс:
http://dox.bg/files/dw?a=ecc60f64ff

Похвално е, че имате желание да споделите това, което имате с останалите, но не намирам никакъв смисъл да се споделят книги, които вече ги има качени в този форум:

http://bgworld.forumotion.com/f194-forum

Също така, има някакъв проблем с линка ви за Елойза Джеймс. Но ако споделените книги са "Целувка в полунощ" и "Когато красавицата укроти звяра", споделянето пак е излишно, тъй като те пък могат да бъдат намерени ето тук:

http://bgworld.forumotion.com/f194-forum

Колкото е повече знанието, толкова е по-малко егото. Колкото е по-малко знанието, толкова е по-голямо егото.

Алберт Айнщайн

illusion_fan@abv.bg
meri
Пристрастен

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 17:16

Ясно,разбирам от намеци,няма как да го кажете по-ясно.Е,желая ви всичко хубаво!
Zaharka
Шефче

Зодия : Cancer
Брой мнения : 5107
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 17:41

Не знам защо я обърнахте тази тема на махленски припирни. Нито пък знам защо разни хора се обиждат с повод и без повод. Факт е, че някои книги се повтарят, както е факт и че в линка със заглавие "Книги" има бол за всеки от всичко. Не че му е точно тук мястото, но пък няма лошо, все пак някой може да си намери нещо. А относно търсенето и предлагането... Е, за такива случаи съществуват поговорките "Който търси, намира" и "Поискай и ще ти бъде дадено". Който иска - пита, който има - да дава, който ще мрънка - да подминава.

ПП: Да не забравяме и "Авантата е чиста печалба"...

Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Пет 22 Яну - 18:42

Zaharka написа:

ПП: Да не забравяме и "Авантата е чиста печалба"...

Да не забравяме и другата:

"Шамар да е, аванта да е.!"

Извинявам се за спама, но тази пословица за авнатата ми е една то любимите, както и споменатата от Захарка.

Алберт Айнщайн

illusion_fan@abv.bg
Izabel88
Редовен

Брой мнения : 86

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 4 Фев - 0:43

Хора моля помогнете, на скоро четох една книга, бях я взела от библиотеката и искам сега да си я сваля от интернет и да си я имам, обаче не мога да си спомня името на автора и как се казваше, но помня историята...Беше за едно момче, което губи всичко на карти и се заклева да отмъсти, след години вече мъж притежава свой собтвен игрален клуб, женеше се за една жена имаше нещо там тя искаше приключения и искаше да й покаже и да отиде в игралният клуб на мъжът си.....дано да съм ви помогнала малко със историята, ако се сещате, знам че не беше някакъв стар роман, а май наскоро излязъл, ако не се лъжа де...

ще бъде ли забравено след като заспя?
Искам да избягам от болката,
която ме е оковала!
Твоят глас, който прошепва "обичам те.",
чувам го в главата си всеки ден.
Но ти къде си?
Evitta
Пристрастен

Чете : Лорън Кейт- Паднали ангели1-4
Брой мнения : 369

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 4 Фев - 10:46

"В леглото на дявола" автор Лорейн Хийт поне на нея ми наподобява.

Чете : постоянно :)
Зодия : Leo
Брой мнения : 20436

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 4 Фев - 11:33

Izabel88 написа:
Хора моля помогнете, на скоро четох една книга, бях я взела от библиотеката и искам сега да си я сваля от интернет и да си я имам, обаче не мога да си спомня името на автора и как се казваше, но помня историята...Беше за едно момче, което губи всичко на карти и се заклева да отмъсти, след години вече мъж притежава свой собтвен игрален клуб, женеше се за една жена имаше нещо там тя искаше приключения и искаше да й покаже и да отиде в игралният клуб на мъжът си.....дано да съм ви помогнала малко със историята, ако се сещате, знам че не беше някакъв стар роман, а май наскоро излязъл, ако не се лъжа де...

Мисля, че е на Сара Маклейн - Негодник по неволя

Брой мнения : 242

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 4 Фев - 11:52

А аз търся Арлекинка една. Влязла ми е в главата... Тя е бивш фотомодел, след години под прожекторите се отегля във фермата на баба си. Той е бивш играч на борсата или нещо такова, отегля се на север и купува едно място за риболов. Решава, че иска съпруга и писка обява. Вземат се и в един момент всеки разбира, че другият не е този, за който се представя. Драма, щот се харесват, естествено следва хубав край.
Izabel88
Редовен

Брой мнения : 86

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 4 Фев - 13:41

iveto81 написа:
Izabel88 написа:

Мисля, че е на Сара Маклейн - Негодник по неволя

Да тя е, благодаря много

ще бъде ли забравено след като заспя?
Искам да избягам от болката,
която ме е оковала!
Твоят глас, който прошепва "обичам те.",
чувам го в главата си всеки ден.
Но ти къде си?
Alliana
Маниак

Чете : Fan Fiction
Брой мнения : 523

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 4 Фев - 19:51

Някой?

Alliana написа:
Търся "Тайната порта" от Кейти Хикман. Ако някой я има ще се радвам да пише на лично. Или поне да ме насочи къде мога да си я намеря

Чете : Лорън Кейт- Паднали ангели1-4
Брой мнения : 369

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Сря 10 Фев - 12:53

Здравейте, търся да прочета комиксите за "Джон Константин".Рових доста из нета, но не открих нищо на български.Някой има ли информация въобще дали има нещо издадено на роден език?
Наскоро гледах сериала и много ми допадна героя.За съжаление обаче снимането му е преустановено и си рекох,поне комиксите да прочета...Май и това се оказа-мисията невъзможна!

Брой мнения : 1054

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Чет 18 Фев - 20:33

Здравейте. търся Забранени нощи на Керелин Спаркс.Ако някой я има моля да помогне!
Тони87
Нинджа-психопат

Брой мнения : 751

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Сря 2 Мар - 13:00

Може ли да ми предложите други книги, подобни на "Перфектна химия" ?
Благодаря предварително.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Търся книгата...   Today at 18:30

Търся книгата...

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 14 от 17Иди на страница : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15, 16, 17  Next