BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Дневниците на Стефан

power_settings_newLogin to reply
+9
passion..
Christina.
lioni
Zaharka
bellarikkicleo
-` nigнт_creaтure ..
Thea
~ i.LLusion
Koen
13 posters

descriptionДневниците на Стефан EmptyДневниците на Стефан

more_horiz
Дневниците на Стефан 00034788

Работата на Л. Дж. Смит бе превърната в телевизионен сериал с името "Дневниците на вампира" в края на миналата година, а сега книга с предисторията, също базирана на шоуто се отправя към магазините. Главните герои на вампирската сага ще бъдат представени поотделно в няколко книги, първата от които ще е за Стефан Салваторе.

"Book One: Origins" ще се появи в книжарниците на 2-ри ноември (САЩ). Сюжетът е: "По време на Гражданската война, във времена на невъобразимо богати хора и смъртоносни тайни, три тийнейджъри в Мистик Фолс, Вирджиния се впускат в пламенен любовен триъгълник, който ще продължи цяла вечност."

"Братята Стефан и Деймън Салваторе са неразделни докато не срещат Катрин, смайваща, мистериозна жена, която преобръща живота им с главата надолу. Братя се превръщат във врагове, Салваторе се състезават за любовта на Катрин, но откриват, че разкошните й копринени рокли и  бляскавите скъпоценни камъни прикриват ужасна тайна: Катрин в вампир. И има намерение да превърне и тях във вампира, за да живеят завинаги заедно."

Втората книга ще се казва "Bloodlust". "Стефан и Деймън Салваторе вече са вампири и трябва да се справят с последствията на съдбата си. Бягат от родното си малко градче Мистик Фолс, което е препълнено с ловци на вампири и пътуват към Ню Орлиънс. Докато Стефан открива силите си, Деймън продължава да скърби за загубата на Катрин, красивата вампирка, която ги е превърнала в такива."

"Но Ню Орлиънс предлага изкушения и опасности. Стефан се влюбва в друга жена и самоконтролът му е изправен пред изпитание. Деймън свършва заловен от зъл, садистичен ловец на вампири. Стефан знае, че трябва да спаси брат си, но дали това ще му коства новата любов?"

Третата и най-вероятно последна книга ще се казва "The Craving". "Стефан приема факта, че е вампир. Събитията от последните месеци са го върнали към реалността и мъглата от собственото му желание за кръв започва да се вдига. Пътува за Ню Йорк да започне нов живот, такъв, който не изисква от него да убива хора, за да оцелее. Вместо това той се храни от животни в Сентръл Парк. Но тихият и спокоен живот, който си предвижда е раздрусан, когато се натъква на брат си Деймън, който е убедил висшето общество на Ню Йорк, че е кралска особа с италиански произход."

"Докато Стефан си възвръща човечността, Деймън напълно губи своята. Стефан ще направи всичко, за да защити брат си от самия него, но съществува и друг злодей. Вампир, който търси отмъщение за смърт, за която са отговорни братята Салваторе. Стефан и Деймън ще трябва да работят заедно в борбата си с по-голямото зло."

Последната промяна е направена от Koen на Нед 19 Ное - 21:27; мнението е било променяно общо 1 път

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Книга втора: BLOODLUST (Жажда за кръв)

Дневниците на Стефан Normal_tvdtv02usa

Излиза на 4 януари, 2011г.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
А има ли повече информация? Интересуват ме следните въпроси:
1.Ще се издават ли от Ибис?
2. От първо лице ли ще бъдат за разлика от другите?
3. Всички ли са Дневници на Стефан? Няма ли да има на Деймън?

Е, ако някой знае нещо по въпроса, ще се радвам да го сподели :)

______________________________
Дневниците на Стефан Dragon-Book

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Издателство ИБИС: Засега не е уточнено, но ще се стремим да я пуснем максимално бързо (през ноември или декември).


Е, явно книгата скоро ще се издаде и на български език :)) Смятат да издадат и останалите части!

Ето и откъс на английски от книга първа:
http://browseinside.harperteen.com/index.aspx?isbn13=9780062003935&cm_mmc=sm-_-twt-_-stefans1BI-_-harperteen

In the meantime we’ve got Stefan on the cover of Origins and Damon on the cover of Bloodlust. Given that the third book, The Craving, is set after their time with Katherine, any guesses on who’ll be on that cover? Maybe it’ll be that mysterious third brother we keep hearing about who goes by the name of Defan?


А тук става въпрос, че се предполага, че на третата книга от Дневниците на Стефан ще бъде мистериозния им трети брат - Дефан? Някой да има някакви предположения относно това!?

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
ами нищо чудно и да се окаже да има трети брат, все пак като се вземе предвид, че този път не е писана книгата само от Л.Дж. Смит, а от колектив, доколкото разбрах с участието на сценаристи на сериала. Още не ми е ясно дали тази поредица книги няма да се води повече към сериала, отколкото към досегашните книги, всички знаем колко се отличава сюжета в едното спрямо другото. Някъде бях прочела, че Дневниците на Стефан ще се придържат по-скоро към сериала. Това не значи, че е сто процента сигурно де, но пък, дано, аз харесвам далеч повече сериала.

______________________________
Дневниците на Стефан Dragon-Book

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Дневниците на Стефан
Книга три: ТHE CRAVING



Дневниците на Стефан Sd3cover

Излиза на 3 май 2011г.

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Книгата ЩЕ СЕ издава от Ибис .. ще излезе Януари месец мисля.. първа книга е от името на Стефан, втората от Деймън, а третата от Катерина :) така бях че лнякъде

______________________________


Дневниците на Стефан Gosho
Дневниците на Стефан 4347715R

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Поредицата "Дневниците на Стефан" се състои от 6 части. Всички те са от името на Стефан. Някой беше попитал дали ще има Дневниците на Деймън: Не, няма да има. Л. Дж. Смит е написала в блога си, че "Дневниците на Вампира: Завръщането" трябва да разкрива повече чувствата на Деймън и книгите да бъдат един вид неговите дневнците. Първите три части от Дневниците на Стефан ще излязат на български някъде през септември месец 2011 година през около един месец. Останалите три части още не а излязли в САЩ, но предстоят да излязат. Издателство Ибис смята да преведе и тях. Още като предстоящо излизане се водят и последните три части от Дневниците на вампира- "Дневниците на вампира: Ловците: Фантом", "Дневниците на вампира: Ловци: Лунна песен" и "Дневниците на вампира: Ловци: Вечност".

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Дневниците на Стефан 308520_237387676297277_100000781382088_612867_5296018_n


Очаквайте през септември: "Началото" - книга първа от поредицата "Дневниците на Стефан"

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Дневниците на Стефан 304827_238283569542175_117081104995756_644410_7015076_n

Дневниците на Стефан 307033_238283589542173_117081104995756_644411_7023029_n

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Излезна корицата на книга четири: Излиза на 8 ноември!

Дневниците на Стефан Rippercover

______________________________
.. Hell is a teenage girl ..

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Вече съм чела 1-ва книга и 7 глави от 2-ра книга(на италиански) и събитията са от сериала, мн е интересно, гадното е само че е от името на Стефан, бих искала Деймън да разказва,би било мн по-забавно, но... :pardon: ,а относно "Дефан" незнам :lmao:

______________________________
Дневниците на Стефан Delena-5

Ти си моя.Аз съм твой.Ние се обичаме от вечни времена.

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Началото
Кн.1 от поредицата Дневниците на Стефан

Дневниците на Стефан 159831_b

Анотация:

Базирана на хитовия ТВ сериал, поредицата „Дневниците на Стефан“ разкрива какво наистина се е случило между Стефан, Деймън и Катрин, и как се е зародил огне­ният любовен триъгълник между тях.

1864 г., Мистик Фолс, щата Вирджиния.

Братята Стефан и Деймън Салваторе са неразделни, докато не срещат Катрин – мистериозна жена, която преобръща целия им свят. Съревноваващи се за нейното внимание, двамата се превръщат в смъртни врагове, докато не откриват, че красивите є копринени рокли и ослепителни скъпоценни камъни прикриват ужасяваща тайна – тя е вампир. И има намерение и тях да превърне в такива, за да заживеят заедно – завинаги.

Поредицата „Дневниците на Стефан“ опис­ва предисторията на събитията в хитовия сериал „Дневниците на вампира“.

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Дневниците на Стефан 7389738n


Дневниците на Стефан Badge1

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
ОТКЪС

______________________________
"По-добре прост и честен, отколкото умен и лъжлив."
Софокъл

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Дневниците на Стефан 11401915

ИЗКОРМВАЧЪТ
Дневниците на Стефан
книга четвърта


Преследван от миналото...

Годината е 1888 и ароматът на кръв се носи из въздуха на Лондон. Стефан Салваторе смята, че може да избяга от жестоките си предци като се установи в тихите покрайнини на Англия, но когато се появява ужасен убиец на име Джак Изкормвачът, Стефан се опасява, че мракът винаги ще го следва. Въвлечен в разследването, Стефан предполага най-лошото: Това е работа на вампир. И колкото повече научава, толкова повече се убеждава, че убиецът е негов близък... и че никога няма да може да избяга от миналото си.

Базиран на популярния ТВ сериал, вдъхновен от бестселър поредицата, "Дневниците на Стефан" разкриват истината за това какво наистина се е случило между Стефан, Деймън и Катрин... и как е започнал любовният триъгълник в "Дневниците на вампира".



Дневниците на Стефан 11595501

УБЕЖИЩЕТО
Дневниците на Стефан
книга пета


Очаква се да излезе на 17 януари 2012.




Дневниците на Стефан 11598940

ПОДЧИНЕНИЯТ
Дневниците на Стефан
книга шеста


Очаква се да излезе на 13 март 2012.



Превод: Zaharka

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
В момента съм на втора книга и е адски интересно! :love:
Леле, дори и да ми се изгуби интереса, ако на корицата на книга 6 е Иън и от Ибис използват оригинала, и само за това бих си я взела! Дневниците на Стефан 3569552857
Втора книга е не по-малко интересна от първа, но пък е доста различна. Чудно ми е как ли ще се развият нещата до края? А и има известни разминавания с ретроспекциите от сериала, но на мен не ми пречат и дори така е по-интересно и по-добре развито като история! :slynce:

______________________________
Дневниците на Стефан Dragon-Book

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Аз пък си мислех, че ще са само 3. И, я, изненада! На Дневниците издържах само до 4 книга и нататаък се отказах. Тук, обаче, като гледам отзивите май, май ще се престраша. Айде сега някой да ме успокои, че след 6 няма да има повече... :wasnotme:

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
И аз това искам да чуя! Ама уж няма, толкоз ще са. Много леко вървят! :slynce:

______________________________
Дневниците на Стефан Dragon-Book

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Vania написа:


In the meantime we’ve got Stefan on the cover of Origins and Damon on the cover of Bloodlust. Given that the third book, The Craving, is set after their time with Katherine, any guesses on who’ll be on that cover? Maybe it’ll be that mysterious third brother we keep hearing about who goes by the name of Defan?


А тук става въпрос, че се предполага, че на третата книга от Дневниците на Стефан ще бъде мистериозния им трети брат - Дефан? Някой да има някакви предположения относно това!?


Абе сега като се замислих повече по въпроса, това Дефан да не се окаже не трети брат, а нещо от типа на Делена, само че вместо Деймън и Елена, Деймън и Стефан? Инфото да не е от някакви слаш фикшъни? :lmao2:

Колкото до книга втора, току-що я приключих. Мога да кажа само, че първа книга откровено ми допадна повече. :pardon:
За вече прочелите втора:
Spoiler :

Иначе пак ми беше доста интересно, на един дъх я прочетох, но... просто първа си остава по-добра. Тук повече неща ми куцат някак си. Но няма да откажа да прочета и трета, въпреки това. Чудя се дали ще обхавант в тази поредица и момента с Клаус? :bigsmile: Това би било яко.

______________________________
Дневниците на Стефан Dragon-Book

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
Дневниците на Стефан 532993_415748681794508_2034075784_n

Очаквайте на 29.08.2012 "Преследвачът" - книга четвърта от поредицата ДНЕВНИЦИТЕ НА СТЕФАН на Л. Дж. Смит.

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionДневниците на Стефан EmptyRe: Дневниците на Стефан

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply