Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Коя е последната книга, която прочетохте?
"Порочни удоволствия"
Любим предмет в училище?
Какво бихте променили в образователната система?
Без задръжки
Книга 13 - The Shadows
Повтаряли ли сте?
"Обречен"
Форумът и Фейсбук
Любим художник?
Today at 9:53
Today at 8:56
Today at 7:20
Today at 3:33
Today at 3:17
Yesterday at 21:48
Yesterday at 20:20
Yesterday at 20:10
Yesterday at 10:30
Yesterday at 10:27
romina76
ganinka
bobihak
Armagedon
Armagedon
capricorn6
bobihak
boreto
scorpionche
scorpionche

Share | .

Любими цитати!

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
~ Mistery writer ~
VIP

Чете : Всичко, но не и това, което трябва.
Зодия : Aries
Брой мнения : 6584
Местожителство : Around the world

ПисанеЗаглавие: Любими цитати!   Чет 15 Юли - 19:29

First topic message reminder :

Тук можe да напишете любимите си цитати от книги, също е желателно да напишете от коя книга и кой е авторът на цитатът ви!

Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Върнете се в началото Go down

АвторСъобщение
beni1979
PRO

Зодия : Leo
Брой мнения : 1860
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Сря 22 Яну - 23:59

Ретроспекцията ми изглеждаше непоносимо ясна тази вечер. Можех да видя всяка
грешка, която бях направила, всяка вреда, която бях нанесла, малките неща и големите
неща. Всяка болка, която бях причинила на Джейкъб, всяка рана, с която бях наранила
Едуард, се трупаха нагоре в спретнати купчинки, които не можех да игнорирам или
отрека.
И осъзнах, че през цялото време съм грешала за магнитите. Не Едуард и Джейкъб опитвах да насиля да се сприятелят, а двете части от мен - Бела на Едуард и Бела на Джейкъб. Но те не можеха да съществуват заедно и никога не трябваше и да опитвам.
Бях нанесла толкова много щети.
В един момент през нощта си спомних обещанието, което си бях направила тази сутрин – че никога нямаше да оставя Едуард да ме види да пролея и една сълза за Джейкъб Блек. Мисълта предизвика нов пристъп на истерия, който уплаши Едуард повече отколкото плаченето. Но й това премина, точно когато бе изчерпало действието си.
Eдуард каза съвсем малко; той просто ме прегръщаше на леглото и ме остави да съсипя ризата му, измокряйки я със сълзите си.
Отне по-дълго, отколкото си мислех, че ще е необходимо, за тази малка счупена частица от мен да се изплаче. Най-накрая това стана и бях толкова изморена, достатъчно, че да заспя. Безсъзнанието не премахна напълно болката, то бе подобно на лекарство – само я притъпи. Направи я по-поносима. Но болката все още я имаше; усещах я дори в съня си и това ми помогна да направя промените, които трябваше да бъдат направени.
Сутринта донесе със себе си една, ако не по-светла нагласа, то поне някакъв контрол, някакво примирение. Инстинктивно знаех, че тази нова рана в сърцето ми винаги ще боли. Това просто щеше да бъде част от мен за напред. Времето ще го направи по-лесно – това казват всички винаги. Но не ме интересуваше, дали времето щеше да ме излекува или не, само и само Джейкъб да бъде по-добре. Да бъде щастлив отново.
Когато се събудих, нямаше никаква дезориентация. Отворих очите се – най-накрая сухи - и срещнах разтревожения му поглед.
- Здравей, - казах. Гласът ми беше дрезгав. Прочистих гърлото си.
Той не отговори. Гледаше ме, чакайки да се започне.
- Не, добре съм, - обещах аз. – Това няма да се случи отново.
Очите му се напрегнаха при думите ми.
- Съжалявам, че трябваше да видиш това, - казах аз. – Не беше честно спрямо теб.
Той постави ръцете си от двете страни на лицето ми.
- Бела... сигурна ли си? Дали направи правилния избор? Никога не съм виждал толкова много болка в теб. – гласа му се пречупи в последните думи.
Но аз познавах и по-лоша болка.
Докоснах устните му. – Да.
- Не знам... – сбръчка веждите си. – Ако те наранява толкова много, как е възможно това да е правилното нещо зa теб?
- Едуард, знам без кого не мога да живея.
- Но...
Поклатих глава. – Не разбираш. Ти може би си достатъчно смел или достатъчно силен, за да живееш без мен, ако това е най-доброто. Но аз никога не бих могла да бъда толкова самопожертвувателна. Аз трябва да бъда с теб. Това е единственият начин, по който мога да живея.
Той още изглеждаше несигурен. Не трябваше изобщо да му позволявам да остава с мен миналата нощ. Но се нуждаех от него толкова много...
- Ще ми подадеш ли онази книга? – попитах аз, сочейки над рамото му.
Веждите му се събраха в объркване, но ми я подаде бързо.
- Отново това? – попита той.
- Искам просто да намеря една част, която помнех... да видя как го казваше тя...- Прехвърлях през книгата, като намерих страницата, която исках лесно. Ъгълът беше подгънат от многото пъти, когато съм се спирала тук. – Кати е чудовище, но имаше няколко неща, които тя избра правилно, - промърморих аз. Прочетох реда тихо, предимно на себе си. – “Ако всички останали загинеха и той останеше, аз щях да продължа да съществувам; а ако всички останеха, и той беше унищожен, вселената щеше да се обърне до неузнаваемост”. – кимнах, отново на себе си. – Знам точно какво има предвид. И знам без кого не мога да живея.

Книга трета, "Затъмнение"- Стефани Майър
fata_morgana
Преводач

Чете : Всичко, което си заслужава четенето.
Брой мнения : 1137
Местожителство : Somewhere over the rainbow ;-)

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Чет 23 Яну - 21:51

"... Изключително необикновено усещане е да стоиш гол, застанал в готовност за бягство и с лице към млада жена, която си срещнал току-що, докато тя насочва смъртоносни мощни струи вода нагоре-надолу по тялото ти. В никакъв случай не неприятно, но е особено и извиква в съзнанието един-два въпросал Трябва ли да се опиташ да завържеш учтив разговор или това ще я разсее и ще я отклони от целта й, вероятно с мъчителни последствия? И какво да правиш с ръцете си? Дали трябва да застанеш свободно, с ръце зад гърба? Или пък да заемеш небрежната поза на пълно разкриване с ръце на бедрата? Окончателно предаване с ръце на главата? Или ръцете трябва да са на пост по-надолу? Това беше един от моментите, които опропастяват всеки опит за изискана стойка..."   

Питър Мейл - "Френски уроци - Приключения с нож, вилица и тирбушон"

Колкото е повече знанието, толкова е по-малко егото. Колкото е по-малко знанието, толкова е по-голямо егото.

Алберт Айнщайн

illusion_fan@abv.bg
renesme_cullen
Преводач

Чете : Розови романчета и кримки
Зодия : Gemini
Брой мнения : 2179
Местожителство : Seoul, South Korea

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Съб 15 Фев - 20:32

"Бог никога не стоварва върху нас бреме, каквото не можем да понесем."

Друго правило гласеше: "Търпението не означава да стискаш зъби и да не правиш нищо. То означава да си достатъчно прозорлив, за да се довериш на крайния резултат от процеса. Какво означава търпението! То означава да гледаш бодлите и да виждаш розата, да гледаш нощта и да виждаш зората. Нетърпението означава да си толкова късоглед, че да не виждаш резултата."

Елиф Шафак - "Любов"

Хората, които най-трудно обикваме, имат най-голяма нужда от любов..!
beni1979
PRO

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Съб 15 Фев - 21:09

– Нека изясним това, – Ви заговори провлачено от другата страна на телефонната връзка. – Изгубил си Хамъра си?
На Куин му се искаше да блъсне главата си във витрината.
– Да. Точно така. А сега, моля те, можеш ли да...
– Как изгуби автомобил, тежащ почти четири тона?
– Не е важно…
- Е, всъщност, мисля, че е, ако искаш да го проследя по GPS системата и да ти кажа къде е проклетото нещо, а ти за това се и обаждаш, нали? Или просто си искал да се изповядаш – без детайли – за доброто на душата си?
Куин стисна телефона.
– Оставихключоветевътре.
– Би ли повторил? Не те чух.
Глупости.
– Оставих ключовете вътре.
– Много тъпо от твоя страна, синко.
Не думай.
– Ще ми помогнеш ли да...
– Току-що ти пратих координатите. И още нещо – за когато откриеш возилото си.
– Да?
– Провери дали са преместили седалката напред – знаеш, за по-голямо удобство и такива глупости. Защото сигурно не са бързали, нали са имали ключовете. – Звукът от смеха на Вишъс бе като удар в топките с броня от кола. – Слушай, трябва да тръгвам. Нужни ми са две ръце, за да се държа за стомаха, докато се смея. Доскоро.

Братството на Черния Кинжал 11 - Дългоочаквана любов
fata_morgana
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Нед 16 Фев - 1:06

"...Добре известно е, че по време на английските вечери ръцете са склонни да блуждаят под масата, да стискат бедро, да галят коляно и като цяло да не стигат до нищо добро. В най-добрите френски домакинства правилото е тъкмо обратното - незаетите ръце трябва да се държат на масата. Флиртуването не може да се смесва с храната..."

"Френски уроци - Приключения с нож, вилица и тирбушон" - Питър Мейл

Последната промяна е направена от fata_morgana на Пон 17 Фев - 12:34; мнението е било променяно общо 1 път
niya991
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Нед 16 Фев - 19:10

[quote="Christina."]Господин Лун поднася почитанията си на професор Снейп и го
моли да не си пъха ненормално дългия нос в работата на другите.
...
Господин Рог изразява съгласието си с господин Лун и би
искал само да добави, че професор Снейп е грозилище.
...
Господин Лап би желал да изрази недоумението си, че такъв
идиот изобщо е станал професор.
...
Господин Опаш желае приятен ден на професор Снейп и го
съветва да си измие косата."
/"Хари Потър и затворникът от Азкабан" - Дж. К.
Роулинг/

:lmao: :lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:  :lmao:  :laugh:[/quote

Чела съм Хари Потър и наистина тези са едни от любимите ми цитати   
renesme_cullen
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Пон 24 Фев - 22:58

След което взех книгата от предното табло.
- Какво ще кажеш да ти звънна, когато я прочета?
- Но ти нямаш номера ми - изтъкна той.
- Подозирам, че си го написал в книгата.
На лицето му се изписа същата онази глуповата усмивка.
- А ти твърдиш, че не се познаваме.

Не можах да се сдържа и го целунах по бузата.
- Нали не си забравила, че съм тук? - подхвърли мама. - Седя точно до теб. Майка ти. Която те държеше за ръката, докато правеше първите си стъпки.
- Беше приятелска целувка - отбелязах, след което се обърнах и целунах и нея по бузата.
- Аз нямах такова чувство - измърмори Гас достатъчно високо, та да мога да го чуя.

Джон Грийн - Вината в нашите звезди

renesme_cullen
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Вто 24 Юни - 1:18

- Защо ти е нужен кураж, за да разговаряш с мен?
- Последните ти думи към мен не бяха никак дружелюбни - отвърна Конър с огорчение. - Звучаха ето така: "Да се махаш от мен, ти, гаден нещастник."

Шон го тупна по гърба. Майлс разпръсна кафето си по масата.
- Браво, Майлс! Няма да повярвате каква концентрация има това момче! Посетихме седем нощни клуба, пълни с голи, танцуващи момичета, а той все едно се разхожда в читалнята на църковно движение "Християнска наука".

"Мъж в сянка" на Шанън Макена.

starryxdust
Читател

Зодия : Cancer
Брой мнения : 21

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Пон 30 Юни - 20:20

"И тя беше силна, горда, красива, умна, никой не можеше да стъпи на малкото й пръстче, никой не можеше да я нарани. Tя никога не плачеше, беше недостижима, беше перфектна и в това беше проблемът...Силната жена е толкова отблъскваща за мъжа, колкото слабият мъж за жената."
"Усещане за жена" - Й. Ламбрев

Тъй като ти си важен, всичко, което правиш е важно. Всеки пък, когато простиш, Вселената се променя, всеки път, когато протегнеш ръка и докоснеш нечие сърце или нечий живот, светът се променя. С всяка добрина и с всеки акт на милосърдие моите цели са постигнати. И нищо вече няма да е същото..."

"Колибата" - Уилям Пол Йънг

Знаеш ли каква грешка правим винаги? Струва ни се , че животът не може да се променя, че веднъж влезли в едни релси, трябва да се движим по тях до края. А пък съдбата има много по-богато въображение от нас. Тъкмо, когато човек си мисли, че е в безизходица , когато е достигнал върха на отчаянието, изведнъж като вихър тя обръща всичко наопаки, понася го нанякъде и той се озовава в един нов живот.''

"Върви, накъдето те води сърцето" - Сузана Тамаро

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Вто 1 Юли - 21:48

- Елизабет, позволи ми да ти представя брат ми Робърт - младеж, известен с липсата си на такт и със способността си да се появява, когато не трябва. Робърт, това е госпожица Елизабет Матюс... моята годеница.
- Приятно ми е да се за... - Думите му увиснаха недовършени. Веждите му подскочиха нагоре. - Годеница ли каза? За която си сгоден? За която ще се ожениш?
Кипящият гняв в гърдите на Остин временно стихна при вида на слисаната физиономия на брат си.
- Твоите езикови способности и логически заключения винаги са били източник на гордост за семейството ни, Робърт.
Младежът прекоси безмълвно стаята и като истински рицар коленичи пред Елизабет. Притисна ръка към сърцето си и заяви:
- Скъпа моя лейди, за мен е истинска чест да се запозная с вас. Завинаги можете да разчитате на благодарността ми, че измъкнахте брат ми от пазара на желани женихи. Сега може би един беден, нещастен, останал без титла несретник, а именно - моя милост, ще има възможността да бъде забелязан от някоя красавица. Дали нямате някоя сродница, която да прилича на вас? Някоя сестра? Или леля? Или дори баба?

"Дар от съдбата" - Джаки д'Алесандро <3

renesme_cullen
Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Пон 14 Юли - 19:20

Ви хлопна вратата, а Асейл посегна към вътрешния си джоб... и мигом към главата му бяха насочени четири дула. Той замръзна на място, а погледът му се прехвърляше от пистолет на пистолет.
- Канех се да извадя пура.
- На твое място бих го сторил бавно - промърмори Рот. - Момчетата ми няма да възразят да те покосят на място.
- Добре, че не се намираме в дневната ми. Обожавам килима там. - Той хвърли поглед към Ви. - Сигурни ли сте, че искате да останем тук, в антрето?
- Да, загубеняко, сигурни сме - изсумтя Ви.
- Фобия от прозорци ли имате?
- Канеше се да запалиш пура - отбеляза Рот. - Или чакаш да ти поднесем огънче? Какво ще кажеш да приключим с това и после да обсъждаме къщата ти, която зее отвсякъде.
- Харесвам гледката.
- А какво ще кажеш за гледката как стоя на гроба ти - подметна Ви и кимна към ръката на мъжа, която все още беше под сакото му.

Виии<3<3<3<3<3
Преродена любов - Дж Р Уорд <3

ksenon
Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Пон 15 Дек - 22:06

Има една легенда за птичката, която пее само веднъж в живота си, но по-сладко от всяко друго земно създание. Още щом напусне гнездото си, тя дири трънлив храст и няма покой, докато не го намери. Тогава запява сред безпощадните му клонки, притискайки гръд към най-дългия им и остър шип, за да умре, извисена над своята агония, надпяла и чучулигата, и славея. Възхитителна песен, заплатена с живота. Но целият свят притихва заслушан и дори бог на небето се усмихва. Защото най-хубавото се добива само с цената на голяма болка… или поне така е според легендата.

Колийн Маккълоу
Zaharka
Шефче

Брой мнения : 5117
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Нед 15 Мар - 23:26

"- Бунтовническо сборище – повтори Мириам. – Винаги ми е харесвало как звучи това словосъчетание, така приятно зловещо."
/"Аз, вещицата" – Дебора Харкнес/

"Изведнъж реши – и решението му се стори съвсем разумно предвид обстоятелствата, че ще изпрати и четиримата в болницата. Там нападателите му можеха да си обсъждат на воля принципите на нечестния бой, докато се подписваха на гипсовите си превръзки."
/"Под купола" – Стивън Кинг/

"Тъкмо бе махнал и последното стъкълце, когато Ръсти отвори вратата на стаята за прегледи и каза на Барби, че има нужда от помощта му. В едната си ръка държеше метална кутия от бонбони.
- За какво? – поинтересува се Барби.
- За един хемороид, който върви като човек – отвърна Ръсти. – Този анален цирей иска да си тръгне с плячката си от супермаркета. При нормални обстоятелства с радост бих го оставил да разкара задника си оттук, ала точно сега мисля да го използвам за нещо."
/"Под купола" – Стивън Кинг/

"Според учението на философа Ли Тин Уидъл хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред. И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-способен организатор."
/"Интересни времена" – Тери Пратчет/

"- Да, бе! – усъмни се Калеб. – Ти кога си минавал през Ефеб?
- Веднъж се отбих там като ловец на глави.
- И кого диреше?
- Май теб.
- Ха! И намери ли ме?
- Ами не помня. Я разклати глава да видим ще падне ли!"
/"Интересни времена" – Тери Пратчет/

"Никой не изглежда добре в най-мрачния си миг. Но точно такива моменти ни правят това, което сме. Изправяме се по-силни или се свиваме. Излизаме победно, закалени от изпитанията, или пречупени от проклетата постоянна поредица от провали."
/"Faefever" – Карън Мари Монинг/

"- Я не ми се шматкайте като сополанковци около тенеке! Ритнитопка е това! Аз съм архиканцлер на този университет, слава на Йо, и ще отлъча или по друг начин низвергна всеки, който се скатава без извинителна бележка от майка си, ама ха!
Пльонг!
- Ще се строите в два отбора, ще си определите врати и ще играете до дупка! Никой няма да напуска терена, освен ако не бъде осакатен…"
/"Невиждани академици" – Тери Пратчет/

"- Да, ама ние в крайна сметка сме магьосници. А сега ще ме извините, но трябва да ида да посрещна проклетия тъй наречен архиканцлер на тъй наречения месингвратски колеж в подобаващия проклет дух на братско доброжелателство!
- Тъй наречено – промърмори Пондър недостатъчно дискретно.

- Аз ли? – ужаси се Пондър. – Аз съм претрупан с работа!
- Делегирай!
- Знаете, че хич не ме бива да делегирам, сър!
- Тогава делегирай делегирането на някого, когото го бива! А сега трябва да ида при проклетника, преди да е откраднал сребърната посуда!"
/"Невиждани академици" – Тери Пратчет/

“If the ghost exists,” Paxton said, turning her way, “she’s a mean old bat.” He shouted as if in
pain, lurched, and knocked her on the floor.
“Hey!” she snapped.
“Sorry.” Paxton bent to give her a hand up, but straightened with a shout, before he could.
“Did you throw your back out?” Harmony rose on her own, watching Paxton turn to look behind
him, and as he did, she saw the cause of his discomfort. A huge honking splinter, and not just
any splinter.
One life-sized toy soldier’s rifle was missing its bayonet.
“What is it?” Paxton asked, trying without success to see his own backside.
“I really hate to tell you this, but you’ve been shot in the ass by a wooden soldier.”
/"Sex and the Psychic Witch" – Annette Blair/

"- Това е най-шантавото нещо, в което съм участвал – каза той. – Когато свърши, ще създам сдружение с идеална цел. Ще го нарека "Рицарите на смахнатата маса", а целта му ще бъде да организира един път в годината вечеря, на която да говорим само глупости за Лисбет Саландер. Всички сте членове."
/"Взривената въздушна кула" (Милениум #3) – Стиг Ларшон/

Читател

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Нед 10 Май - 15:50

"Моля ви , вярвайте ми. Аз наистина мога да бъда жизнерадостна. Мога да бъда добра. Дружелюбна. Добросърдечна. Между другото и трите думи започват с "Д". Но не искайте от мен да бъда милостива. Милостта няма нищо общо с мен."

Маркъс Зюсак - Крадецът на книги
Zaharka
Шефче

Брой мнения : 5117
Местожителство : Discworld

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Съб 26 Сеп - 10:38

“- Големият изравнител – прошепна Кучето.
В последно време го избиваше на размисли. Така я наричаха планинците. Смъртта. Заличава всички различия. Именит воин или просто боец, от Севера или от Юга. Няма значение, накрая тя те застига и пред нея всички са равни.”
/”Преди да увиснат на въжето” (Първият закон #2) – Джо Абъркромби/

“Assume nothing. Even if you think you know everything. Even if you're sure that you're right. Get confirmation. That whole “ass” cliché about assuming? It's right on the money. And if you're not careful, it could end up costing you the best thing that's ever going to happen to you.
And another thing — don't get too comfortable. Take chances. Don't be afraid to lay it on the line. Even if you're happy. Even if you think life is freaking perfect.
Because I had a life once. A life I loved. It was consistent. Fun.
It was reliable. Safe.
And then one night, a beautiful dark-haired girl came along and blew it all to kingdom come. Now my life is a mess. In a good way. A giant unpredictable web of screw-ups and make-ups. Frustration and tenderness. Annoyance and affection. Lust and love.
But that's okay. Because as long as Kate Brooks is tangled up in that web with me?
Well, I can't imagine anything fucking better than that.”
/Tangled - (Tangled #1) – Emma Chase/

“But... what I’m trying to tell you is... the heart heals. And life goes on... and brings you with it... even if you don’t want to go.”
/Twisted – (Tangled #2) – Emma Chase/

“After that, all of Kate's pissed-off radiance turns back to the flight attendant. Her voice is low and deadly serious. “I put up with your shit on the plane because I didn't want to spend the first hours of my vacation in the custody of federal air marshals. But we're not on the plane now.” Kate holds up her left hand. “See this ring? It means I belong to him. And the tattoo of my name on his arm means he belongs to me. All of him. His dick is a compass, and I'm due north — it only points to me.”
...
“The way my hormones are raging, I would like nothing more than to rip out those cheap extensions on your head and nail them to my wall like a hunting trophy.”
/Tied – (Tangled #4) – Emma Chase/

“Аз също го усещах – страха заради нещастията, на които бяхме станали свидетели и които се разиграваха отново и отново в съзнанието ми като в някаква пощуряла времева примка. Но човек не може да се чувства зле непрестанно, исках да й кажа аз. Смехът не прави лошите неща още по-лоши, също както и плачът не ги подобрява. Това не означава, че не те е грижа или че си забравил. Значи само, че си човек.”
/”Градът на гладните” – (Мис Перигрин #2) – Рансъм Ригс/

“И двете бяха коравосърдечни и себични, което не можеше да не предизвика взаимно привличане – симпатиите им една към друга се изразяваха най-вече в блудкавата благопристойност на държанието им и пълната липса на умствени способности.”
/”Разум и чувства” – Джейн Остин/

Читател

Чете : Чета предимно любовни романи...
Зодия : Libra
Брой мнения : 25
Местожителство : За съжаление Лондон :(

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Чет 3 Дек - 19:43

"Колкото повече, толкова повече!" Мечо Пух

- Как се пише любов? - попита Прасчо.
- Тя не се пише, тя се чувства... - отвърна Пух.

Преводач

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Чет 4 Фев - 21:12

"Пред компютъра, нашето тяло сякаш е запратено надалеч, изгубва мястото си (...), компютърът може да ни предостави достъп до виртуални светове, докато тялото ни остава като заспало пред компютъра."

"Да се ориентираме във виртуалното" - Марчело Витали Розати

Колкото е повече знанието, толкова е по-малко егото. Колкото е по-малко знанието, толкова е по-голямо егото.

Алберт Айнщайн

illusion_fan@abv.bg
beni1979
PRO

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Пон 22 Фев - 1:58

Когато ме погледна за първи път,
забравих дъх да си поема.
Мигът е запечатан в сърцето ми сурово, в таен кът.
Заклех се никога да не те забравя.
Допирът на кожата ти мека
погали и целуна дълбоката ми рана.
И исках повече и повече от теб да вземам и да притежавам.
А колкото по-малко получавах,
по-силен и уверен ставах.
Дори да исках, не можех да се спра
и падах, падах, падах силно, трескаво към теб.
Във любовта.
Затова стоя сега пред теб, момиче,
след всичко, което мина през сърцата, пред очите ни.
Не е възможно вече да разделим съдбите си.
Докато дишам,ще гледам във очите ти,
ще те притискам силно до гърдите си,
ще се кълна и ще повтарям:
Не можех да спра, дори да исках.
И падам, падам, падам силно, трескаво към теб.
Във любовта.
Когато те открих, и себе си намерих.
И този ден не ще забравя никога.
Ще ти дам днес своето име
и всичко ще е ново и различно, идва друго време.Историята свършва, приказката продължава.
Защото имаме живота си, надявам се,
защото имаме и себе си, и любовта си.
Не можех да спра, дори да исках.
И падам, падам, падам силно, трескаво към теб.
след всичко, което мина през сърцата, пред очите ни.
Докато дишам, ще гледам във очите ти,
ще те притискам силно до гърдите си,
ще се кълна и ще повтарям:
Не можех да спра, дори да исках.И падам, падам, падам силно, трескаво към теб.
Във любовта.
Сърцето ми препуска, умолява те,
обещавам ти,
че тази нощ мечтите ще се сбъднат, вярвай ми.
Пусни се и падай, падай, падай във ръцете ми.
след всичко, което мина през сърцата, пред очите ни,
Кълна се:
Падам, падам, падам силно, трескаво към теб.
Във любовта си към теб…

Твърде далеч Завинаги - Аби Глейнс
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Любими цитати!   Today at 14:41

Любими цитати!

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3