Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

ИндексРегистрирайте сеВход
Последно активни теми
Тема
История
Автор
Задай въпрос на екипа
Без задръжки
Дилема... дилема...
Коя песен слушате в момента ?
Саманта Йънг
"Шотландска съпруга"
"Шотландски младоженец"
"Шотландски воин"
Коя книга четете сега?
Музикална терапия
Today at 13:39
Today at 0:28
Yesterday at 21:15
Yesterday at 19:02
Yesterday at 17:11
Yesterday at 3:09
Yesterday at 3:07
Yesterday at 3:05
Чет 1 Дек - 22:15
Сря 30 Ное - 12:28
Zaharka
Тони87
illy
katq8710
mimi_zl
animiteva
animiteva
animiteva
alexliana
Bilie Gean

Share | .

Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
~ Mistery writer ~
VIP

Чете : Всичко, но не и това, което трябва.
Зодия : Aries
Брой мнения : 6584
Местожителство : Around the world

ПисанеЗаглавие: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Вто 27 Юли - 12:22

Интересно ми е, към нашето или към отминалото време имате предпочитания по отношение на вампирските истории?

Аз лично предпочитам историята да започва в минала епоха и после да се пренесем в днешно време :pardon:

Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Върнете се в началото Go down
Enigma
Редовен

Зодия : Capricorn
Брой мнения : 60
Местожителство : София/Sofia

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Пет 27 Авг - 23:42

Не съм чела такива книги, в които действието се развива в миналото, така че ще кажа в настоящето.

Шефче

Чете : Новите видове
Брой мнения : 3245

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Чет 16 Сеп - 19:57

В настоящето, може би.

Брой мнения : 4294

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Пет 17 Сеп - 23:59

Чела съм и такива, в които се разказва за вампири в миналото.. не помня точно имена, но имам смътни спомени и за такива разкази.
Не ми харесва, не можах да си го представя.
За това отговарям, че предпочитам в днешно време :pardon:

PRO

Зодия : Leo
Брой мнения : 1850
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Съб 18 Сеп - 1:03

Определено в настояще...
Много, по забавно е и действията са по-екшънн...
А и речника е по-забавен... :smile:
-` nigнт_creaтure ..
Модератор

Брой мнения : 383

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Пон 20 Сеп - 18:40

И аз залагам на модерните истории за вампирии :))

MuryG
PRO

Брой мнения : 1841

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Сря 22 Сеп - 18:28

-` nigнт_creaтure .. написа:
И аз залагам на модерните истории за вампирии )
Аз също :smile:

Брой мнения : 1630

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Съб 16 Окт - 0:00

Определено в настоящето. Четох една поредица, чието действие беше в миналото и въобще не ми хареса.
~ЛиЛ~
Пристрастен

Чете : Фантом
Брой мнения : 286
Местожителство : Пловдив

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Пет 17 Дек - 20:05

В днешно време

Зодия : Cancer
Брой мнения : 195
Местожителство : Бургас

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Сря 5 Яну - 16:00

В настояще!!!
Така диалозите и действието са много,много по-пикантни и пленяващи
Yoana
Активен

Брой мнения : 197

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Сря 5 Яну - 17:24

В настоящето, въпреки че не бих имала нищо напротив романа да започва със сцени от минали епохи.

Зодия : Libra
Брой мнения : 18

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Нед 30 Яну - 21:51

И аз съм за настоящето по същтите причини :wasnotme:
Thea
Шефче

Чете : Танц с дракони
Зодия : Taurus
Брой мнения : 5366
Местожителство : Mezentius House

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Чет 15 Дек - 20:45

Най-добре е когато главното действие се развива в настоящето, обаче се вмъкват и някои по-обстойни и интригуващи ретроспекции за миналото. :slynce:

Брой мнения : 998
Местожителство : City of Evil

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Чет 15 Дек - 20:53

Te!a написа:
Най-добре е когато главното действие се развива в настоящето, обаче се вмъкват и някои по-обстойни и интригуващи ретроспекции за миналото. :slynce:
И аз така предпочитам :goodjob:

Ти си моя.Аз съм твой.Ние се обичаме от вечни времена.
memento_mori
Драскач

Зодия : Aries
Брой мнения : 163

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Съб 21 Яну - 19:37

И аз съм с вас. Винаги са ми най-интересни книгите, в които действието се развива в днешно време, но чрез ретроспекция са вмъкнати и разказчета от други епохи; като да речем така да е представена историята на самия персонаж или някой спомен. Така винаги се получават по-интересни.

desito
Читател

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Вто 19 Юни - 12:29

:hmm:
В настояще!!! :muhaha:

Така диалозите и действието са много,много по-пикантни и пленяващи :muhaha:
hrisi1
Читател

Чете : Morganville vampires
Зодия : Aquarius
Брой мнения : 28
Местожителство : България-Плевен-Червен бряг

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Чет 12 Юли - 7:27

Предполагам, че в настояще време. Чела съм една книга, която започва с дневник от миналото и после започва настоящето. Не знам дали се брои това, но май повече предпочитам настоящето.
sss79
Читател

Брой мнения : 10

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Вто 16 Апр - 22:57

е аз пък съм за миналото, дори и вампирите ми изглеждат по-романтични в миналото
galileo414
Редактор

Чете : Всичко до което се докопам
Брой мнения : 306
Местожителство : Велико Търново

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Сря 17 Апр - 9:32

Настоящето. Много е забавно, когато някой древен кръвопиец се тръшка за изминалите славни времена. А и хората не са като едно време - едни такива невъзпитани и запознати с начините да убиеш вампир. :haha:
Амарилис
Пристрастен

Брой мнения : 327

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Чет 2 Май - 23:06

Ако действието се развива в наши дни, хубаво е да има ретроспекция към миналото, за да бъде сюжетът по - интригуващ. И все пак, ако книгата е интересна, а героите впечатляващи, къде се развива действието не е от голямо значение.
sineoka1983
Редовен

Чете : Всичко което ми хване окото :)
Зодия : Virgo
Брой мнения : 53
Местожителство : гр.София,кв.Люлин 7

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Нед 13 Юли - 21:15

Попринцип ако могат да се съчетаят е страхотно, ако ли не няма особено жначение, ако книгата е стойностна и завладяваща .

НОСИШ В СЕБЕ СИ !!!
Smile23
Маниак

Чете : Скарлет-Александра Рипли
Зодия : Scorpio
Брой мнения : 592
Местожителство : Гент-Белгия

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Пон 14 Юли - 0:00

И аз предпочитам съвременния вариант.  

Активен

Чете : Анита Блейк - книга 12
Брой мнения : 130

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Съб 19 Юли - 12:18

Аз също съм за съвремието. Екшъна е по-ефектен, разнообразие от оръжия и героите се получават по-колоритни. Единствена книга с вампири, чието действие се развива в миналото и ми е харесала е "Дракула" на Брам Стокър, която е класика, така че даже не съм сигурен дали трябва да се брои.
iveto81
VIP

Чете : постоянно :)
Брой мнения : 20435

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Пон 12 Окт - 14:10

Винаги съм предпочитала книги, в които действието се развива в съвремието.Няма значение дали вампирска или друга.

Брой мнения : 11

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Нед 29 Ное - 13:13

в миналото
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?   Today at 17:36

Кога предпочитате да се развива действието във вампирските романи - в съвремието или миналото?

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next