BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.


BGWorld
Добре дошли при нас! Влезте в профила си, за да използвате пълноценно форума.
- Няма да виждате досадни реклами.
- Ще можете да гласувате в анкети.
- Достъп до всички раздели.
- Писане на коментари и още много други.
Все още нямате регистрация? Заповядайте, напълно безплатно е и отнема само минутка.

BGWorld
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BGWorldВход

Чудовищен

power_settings_newLogin to reply
+11
escapingthesun
yanitsa1
pufilina80
ajvi
krasy
Renesita
Bloody_Rose
Sakura2442
MuryG
Christina.
~ Mistery writer ~
15 posters

descriptionЧудовищен EmptyЧудовищен

more_horiz
Чудовищен Beastly
Звяр. Не точно вълк или мечка, горила или куче, но ужасяващо ново същество, което ходи изправено - същество с нокти и зъби и коса, пораснала от всяка пора. Аз съм чудовище.

Мислиш, че говоря приказки? Няма начин. Мястото е Ню Йорк Сити. Времето е сега. Не съм деформиран, не е болест. И ще остана така завинаги - разрушен - освен ако не разваля магията.
Да, магията, която ми хвърлиха в класа по английски. Защо тя ме превърна в звяр, който се крие през деня и дебне през нощта? Ще ти кажа. Ще ти кажа как бях Кайл Кингсбъри, момчето, което ти се искаше да бъдеш, с пари, перфектен вид, и перфектен живот. И тогава ще ти кажа как се превърнах в перфектно... уродлив.

______________________________
Чудовищен 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Чудовищен 4965902g

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Фен превод на книгата: ТУК

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Чудовищен 7389738n


Чудовищен Badge1

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Не знам дали да я тегля.
Коментарите за превода не са добри... :unsure:

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
MuryG написа:
Не знам дали да я тегля.
Коментарите за превода не са добри... :unsure:

Еми то на мн хора не са им добри преводите, но поне разираме за какво става на въпрос Чудовищен 2115147716:

______________________________
Чудовищен 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Чудовищен 4965902g

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Ами, аз не бързам да я чета. Доколкото разбрах, "Егмонт" мислят да закупят правата. :unsure:

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Чудовищен 7389738n


Чудовищен Badge1

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Дръпнах я.. Малко не схванах първите страници, но нататък бива Чудовищен 2115147716:

______________________________
Чудовищен 4454149a
Even if the path is a little blurry, KEEP WALKING.
You'll focus in when you know what you want.
Then the picture of your life will be crystal clear.
JUST DON'T EVER GIVE UP and DON'T EVER STOP WALKING
.

Чудовищен 4965902g

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Благодаря че ми казахте откъде да си дръпна превода аз научих за тази книга от филма който ще се излъчва в Америка това лято и ми се стори интересна историйка :slynce:

______________________________
A dying scream makes no sound
Calling out to all that I've ever known
Here am I, lost and found
Calling out to all

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Сега ще си я сваля и ще я погледна, надявам се превода да е качествен..

______________________________

... Очите му все още бяха прекрасни, все още бяха човешки,
но в тях сега имаше знание, нарастваща тъмнина. Секс, поради
липса на по-точна дума, но този израз в мъжките очи е прекалено
първобитен, за да го има в речника... Това е тъмнината, която
всички ние пазим вътре в нас, надничаща навън. Тази част от нас,
която сме хванали в капана на своите сънища и отричаме на светло..
_______________
Чудовищен 30xg8t1

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Преводът не е от най-качествените, а езикът, който е използвала авторката в оригиналния текст изобщо не е труден. Съветът ми е: read in English.
Иначе книжката не е лоша, перфектна за деца на възраст 10-13 😉 Няма да сгрешат, ако закупят правата, филмът също беше впечатляващ :goodjob:

______________________________
Чудовищен Creeping%252520up%252520on%252520caturday

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Книжката е лека и бързо се чете. Филма ми беше по-интересен.

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Интересна книга чете се бързо... Чудовищен 909357165

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Чудовищен
Чудовищен 159844_b

Издател: Пергамент прес
Цена: 11.90 лв.


Очаквайте на 26.09.2011 г.

Кайл Кингсбъри е богат и красив и едно от най-популярните момчета в училище. Той може да си позволи абсолютно всичко благодарение на привлекателната си външност и парите на баща си. Но Кайл отива твърде далече, когато унижава жестоко една своя невзрачна съученичка на пролетния бал. Момичето обаче се оказва вещица и той трябва да плати висока цена за безсърдечието си и цялата грозота, която носи в душата си. В тази модерна версия на „Красавицата и Звяра“ умело са вплетени непреходните теми за егоизма и високомерието, личното израстване и волята за промяна, красотата и популярността, любовта и саможертвата...

Последната промяна е направена от Christina. на Чет 25 Юли - 9:57; мнението е било променяно общо 1 път

______________________________
When you play the game of thrones, you win or you die. There is no middle ground. ♥️
Чудовищен 7389738n


Чудовищен Badge1

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
гледах филма,хубав е.надявам се книгата да е по-добра

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Малко предсказуем бих казала. Всички знаем какво ще стане накрая, така че има ли изоббщо смисъл да си я купуваме! Не мислите ли!?

______________________________
Тя имаше всичко, освен онова, което всички мислеха, че притежава. Любов. Афродита не позволи сълзата да капне от окото и, гледайки как щастието и забравя за нейното съществуване. Тогава тя стана ходещ мъртвец.

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
yanitsa1 написа:
Малко предсказуем бих казала. Всички знаем какво ще стане накрая, така че има ли изоббщо смисъл да си я купуваме! Не мислите ли!?


За купуване - няма смисъл да се дават пари, но за безплатно теглене - да. И то на английски език, преводът е меко казано... уродлив. Та, за четене смисъл има, защото макар и историята да е до болка позната от филма на Дисни "Красавицата и звяра" със сюжета си, развръзката и края, има и някои далеч не до там плоски и безмислени поуки. А именно проблема с порастването и изграждането на ценностна система в общество, подвласно на паричното състояние и външния вид. Как красивите и заможните се налагат и един вид властват над можещите, но лишени от благосъстояние. Застъпва се и проблема с човешките взаимоотношения в момент на криза, приятелството в тийн възраста, което е толкова крехко или обратното - толкова силно. Проблемът със семейните отношения. Как всичко различно се заклеймява. Внушението, че властта е над всичко, дори и над природата. Разделението на обществото от детската възраст. Как човек вижда само с очите си, но не и със сърцето си. Преоткриването и самоопознаването, изграждане на личността в условията на пълна изолация. Изграждане на основните добродетели и кои са те. Как любовта спасява човека, но не в традиционен-екшън смисъл, а в чисто вътрешен, психологически. И така нататък и така нататък...

Съветът ми е: Прочетете книгата, но не я четете само, а вникнете в нея. Макар и простичка на пръв поглед, е доста дълбока и има какво да ни научи.

______________________________
˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●

Go on and pull me under, cover me with dreams, love me mouth to mouth, now you know I can't resist 'cause you're the air that I breathe...

˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•● ˙·٠•●
Чудовищен 5ebeb31088bcb1a926e7566de5806468
Чудовищен Animated_gif_024_hippo

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
pufilina80 написа:
гледах филма,хубав е.надявам се книгата да е по-добра



Филмът е много добър. Аз първо гладах него и после се натъкнах на превода. Свалих книгата доста отдавна, но още не съм я прочела. Само хвърлих око на първите няколко сраници и ми се видя доста различна от филмовата версия. Честно казано, не се решавам да продължа от страх да не ми се развали приятното впечатление от филма. Та как е?

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
на тоз сюжет не му ли викахме до скоро Красавицата и звяра? :hmm:

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
naFarela написа:
на тоз сюжет не му ли викахме до скоро Красавицата и звяра? :hmm:

Същото. Чудовищен 2115147716
сега, аз само съм гледала филма и не беше лош, но не ми се е изявило някакво желание да го гледам пак. Докато "Красавицата и звяра" от Уолт Дисни е прегрявал още видеото навремето и сега винаги има шанса да се завърти и на дивидито... Тоест, не може да се сравняват. Да не говорим, че и самата оригинална приказка си е... ами, няма смисъл. Това тук е един опит за модернизиране и интерпретиране, който обаче не ми е за мен лично от най-сполучливите. Някак си по-скоро очаквам далеч повече от очакваните адаптации на Снежанка - като Снежанка и Ловеца, а да не говорим колко съм доволна от сериала "Имало едно време". Но явно с Красавицата и звяра не им се отдава толкова...

______________________________
Чудовищен Dragon-Book

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Wayward daughter написа:
Същото. Чудовищен 2115147716


сигурна бях Чудовищен 2115147716 значи има причина да не се изкефя .. аз винаги предпочитам оригиналите ..

______________________________
Търпението е едно, мазохизмът — съвсем друго.

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
Чудовищен 12421607

Beastly: Lindy's Diary
Чудовищно: Дневникът на Линди



Вижте бестселъра #1 на New York Times – "Чудовищен" през очите на Линди! Това е нейният дневник, докато живее в пленничество със звяра. Дневникът на Линди улавя целият романс и напрегната мистерия на оригинала!


Дневниче,

Заключена съм… с никой, на когото да се доверя, освен на теб… и него. Козината му, онези нокти – отначало ме хванаха неподготвена, но вече забелязвам нещо друго в него – нещо по-дълбоко. То е погледа в очите му. То ми казва, че има тайна за пазене. Това е добре – и аз имам една. Мисля, че се влюбвам в него…

Линди

______________________________
Love me if you can, hate me if you dare!

descriptionЧудовищен EmptyRe: Чудовищен

more_horiz
privacy_tip Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите
power_settings_newLogin to reply